لاغری

لاغری

نیم نگاهی به گذشته

hpv

hpv

مرموزترین مناطق ممنوعه جهان

مرموزترین مناطق ممنوعه جهان

مرموزترین مناطق ممنوعه جهان

برخی از کشورها مکان مناسبی برای سفر نمی باشند جزیره های که در هند وجود دارند بسیار خطرناک می باشند در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر مرموزترین مناطق ممنوعه جهان را در سایت سماتک خواهید دید با ما همراه باشید.

 

نقاط مرموزی در جهان وجود دارند که هرکسی می تواند به آن مکان ها مراجعه کند و تلاش کند تا با چشم خود دلیل رمز و راز آن منطقه را کشف کند. اما برای گردشگران بازدید از تمام این مناطق مرموز به دلایل خاصی که گاه آشکار و گاه مخفی است، منع شده است.

 

در بسیاری از مناطق جهان خطرهای زیادی وجود دارد که شاید شما از وجود این خطرات بی خبرید و باید این شهرها و مناطق را بشناسید تا با آگاهی و شناخت درست وارد این منطقه های خطرناک نشوید در بسیاری از جزیره ها آدمخوار وجود دارد و حیوانات وحشی هر کسی وارد این جزیره های شود زنده نخواهد ماند.در ادامه این مطلب با هم نگاهی میاندازیم به تعدادی از این نقاط مرموز جهان. با ما همراه باشید.

 

The Kofuns، ژاپن

این جزایر مصنوعی محل به خاکسپاری اعضای خانواده سلطنتی ژاپن از دوران باستان بوده است. در موارد نادر باستان شناسان می توانند از این مکان بازدید کنند، آن هم تنها با کسب اجازه از دادگاه سلطنتی.

مرموزترین مناطق ممنوعه جهان

جزیره سنتیل شمالی، هند

بومیان ساکن این جزیره از هیچ چیز برای محافظت کردن از جزیره از دست بیگانگان دریغ نمی کنند. برای ایمنی گردشگران، مقامات هند نزدیک شدن به این محل را ممنوع کرده اند.

مرموزترین مناطق ممنوعه جهان

منطقه 51، آمریکا

در سال 2013 وجود امکاناتی محرمانه در این مکان توسط دولت ایالات متحده تأیید شد. براساس این اسناد تقریباً محرمانه، منطقه 51 پایگاه نیروی هوایی آمریکا است که در آن نسل بعدی هواپیماها در حال توسعه و آزمایش هستند.

مرموزترین مناطق ممنوعه جهان

کلیسای سنت مری، اتیوپی

تنها کسی که می تواند به این یادگار مقدس دسترسی داشته باشد، سرپرست کلیسا است. برای او ممنوع است که کلیسا را ترک کند، او حتی اجازه ندارد با خارجی ها صحبت کند.

مرموزترین مناطق ممنوعه جهان

جزیره Kaho’olawe، آمریکا

در طول تاریخ خود، این جزیره محل برگزاری مراسم مذهبی، تبعیدگاه و زمینی برای تمرین نیروی دریایی بوده است. این روزها جزیره وضعیت ذخیره گاه طبیعی را دارد و تنها راهی که می توان از آن بازدید کرد این است که به یکی از تیم های داوطلب برای بازیابی محیط زیست ملحق شد.

مرموزترین مناطق ممنوعه جهان

برج مخابراتی بریتانیا

از زمانیکه انفجاری در داخل این برج اتفاق افتاد، رستوران گردان و مشاهده عرشه آن به روی عموم بسته شد. تنها در زمان های خاص برج BT میزبان مراسم خیریه است و تنها چند صد نفر هنوز شانس این را خواهند داشت که لندن را از زوایای مختلف تماشا کنند.

مرموزترین مناطق ممنوعه جهان

معبد ایسه، ژاپن

قلمروی مجموعه‌ی آرامگاه های مقدس ژاپن تنها در دسترس کشیش ها و اعضای خانواده سلطنتی است. از فاصله دور و از پشت فنس ها می توان این مکان را مشاهده کرد.

مرموزترین مناطق ممنوعه جهان

شهر ارواح Varosha، قبرس

رفت و آمد مکرر در اطراف شهر فاماگوستا، قبرس را به یک مقصد گردشگری خوب تبدیل کرده بود. اما در جولای 1974 همه چیز تغییر کرد. زمانیکه ارتش ترکیه به خاک قبرس حمله کرد، این شهر به منطقه ای تقریباً متروکه تبدیل شد.

مرموزترین مناطق ممنوعه جهان

جزیره سیبل، کانادا

این جزیره شنی واقع در اقیانوس اطلس جمعیتی کمتر از 30 نفر و یک قبرستان واقعی از کشتی های غرق شده دارد. به دلیل ویژگی های منحصر به فرد این جزیره، سی بل یک ذخیره گاه طبیعی اعلام شده است. برای بازدید از آن باید به دولت کانادا درخواست دهید و ضرورت سفر خود را توضیح دهید.

مرموزترین مناطق ممنوعه جهان

پایگاه داده Pionen، سوئد

این پناهگاه هسته ای در دوران جنگ سرد در استکهلم ساخته شد و به تازگی به یک محیط اداری آرام و برای ارائه خدمات اینترنت تبدیل شده است. در عمق 98 فوتی و پشت دری با ضخامت 3.5 فوت اطلاعات ارزشمندی متعلق به بسیاری از وب سایت های معروف ذخیره می شود.

مرموزترین مناطق ممنوعه جهان

غار لاسکو، فرانسه

جهت حفظ نقاشی های منحصر به فرد ماقبل تاریخ غار لاسکو، پس از 15 سال دسترسی نامحدود، ورود به آن در حال حاضر برای گردشگران ممنوع شده است. تنها می توانید با تورهای مجازی از دیدن زیبایی های این غار لذت ببرید.

مرموزترین مناطق ممنوعه جهان

ایستگاه رادار Don-2N، روسیه

این ساختمان هرمی شکل مدرن 131 فوت ارتفاع و 459 فوت عرض دارد. این بنا یک عنصر کلیدی در سیستم دفاع موشکی روسیه در مسکو است. در موارد نادر روزنامه نگاران اجازه دارند به همراه راهنما به اینجا وارد شوند، اما مطمئناً تنها بخش کوچکی از داخل آنرا خواهند دید.

مرموزترین مناطق ممنوعه جهان

کوه راشمور، آمریکا

 به گزارش سماتک علاوه بر نقش برجسته از بزرگترین روسای جمهور آمریکا، کوه راشمو یک ویژگی جذاب دیگر نیز دارد: یک اتاق مخفی عمیق در دل سنگ ها. این اتاق یک کپسول زمان است که حاوی کپی از اسناد مهم تاریخی این کشور است. برای ورود به این اتاق باید از یک درب اسلب گرانیتی که مجهز به قفل ترکیبی است گذشت.

مرموزترین مناطق ممنوعه جهان

آبشار زیرآبی، موریس

زمانی که از بالا به جزیره موریس در اقیانوس هند نگاه میکنید، به نظر میرسد در نزدیکی یک آبشار زیرزمینی جذاب واقع شده است. با این حال این پدیده زیبا تنها یک توهم نوری است که توسط ته نشین شدن شن و ماسه و گل و لای ایجاد شده است.

مرموزترین مناطق ممنوعه جهان

 

منبع: sakhtafzarmag.com

جدیدترین مطالب