سفر

نیم نگاهی به گذشته

الفبا
الفبا

روش صحیح طبخ و پختن حبوبات

روش صحیح طبخ و پختن حبوبات

حبوبات یکی از غذاهای مفید و غلات مورد نیاز برای بدن است . اگر حبوبات را با روش درست بپزید می توانید غذاهای خوشمزه ای را برای خانواده تان آماده کنیدو حبوبات یکی از مواد غذایی است که بیشترین نرخ پروتئین را دارا نی باشد. یكی از دلایل جا نیافتادن آش ها یا خورش ها خوب نپختن حبوبات آن است . اگر با این روش حبوبات را آماده و نگهداری كنید كمتر به ناراحتی گوارشی دچار میشوید:

 

اگر همیشه حبوبات را به صورت خیس كرده در فریزر داشته باشید وقت زیادی برای پختن نمی برند و خوب میپزند و لعاب دار میشوند . حبوبات را چند روزی در جای نه چندان گرم خیس كنید و مرتب آب آنرا عوض كنید . بعد آب آنرا كاملا خالی كرده و در كیسه یا ظرفی داخل فریزر نگداری كنید .

با این روش تهیه و پختن آش و قورمه سبزی و حتی عدسی و لوبیا گرم بسیار آسان و سریع خواهد بود ( البته اگر مواد دیگرتان هم آماده باشد ) و غذای شما بسیار خوشمزه و لعابدار خواهد شد و هیچگاه نیاز به اضافه كردن آرد به خورش یا خوراك یا آش نخواهید داشت. هیچگاه فبل از پختن حبوبات به آنها نمك نزنید چون دیر پز میشوند.

 

 

منبع: سیمرغ

 

 

سفر
نوترینو

جدیدترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

مجله خبری

طرز تهیه و پخت بادمجان شکم پر کبابی خواص معجزه آسای جعفری برای بدن انسان طرز تهیه چای زرچوبه و خواص آن فیبر چیست و انواع فیبرها کدامند؟ آموزش درست کردن بیسکویت جو پرک کاکتوس و خواص آن برای بدن فرد آموزش درست کردن سوپ ماست ترفندهایی برای خوشمزه تر شدن خورشت و سوپ برخی از خواص زیره خواص مفید قهوه برای چشم آموزش درست کردن سالاد چند طبقه روش تهیه اسموتی پرتقال با لیمو