لاغری

لاغری

نیم نگاهی به گذشته

hpv

hpv

چگونه بهترین باردهی را از نهال میوه، هلو و شلیل داشته باشیم؟

چگونه بهترین باردهی را از نهال میوه، هلو و شلیل داشته باشیم؟

کشور ایران دارای پتانسیل‌های رشد بسیار بالایی برای پرورش و کاشت بهتر نهال هلو و شلیل است که بسیاری از کشاورزان با کاشت و رسیدگی مناسب آن هر ساله تناژ بالایی از نهال‌های میوه، هلو و شلیل را برداشت می‌کنند و این امر در نهایت منجر شده تا اغلب این افراد درآمد مناسبی را داشته باشند؛ حال برخی برای بهبود بهتر این درآمدشان این سوال برایشان ایجاد می‌شود چگونه باردهی نهال میوه هلو و شلیل را افزایش دهیم؟

چگونه بهترین باردهی را از نهال میوه، هلو و شلیل داشته باشیم؟

 پاسخ به این سوال بسیار راحت است به طور مثال: نهال‌ میوه، هلو و شلیل در طول سال دارای بیماری‌هایی مانند سفیدک پودری می‌شوند که منجر شده تا کیفیت و باردهی میوه این چنین درختان را تا حد بسیار زیادی کاهش دهد لذا اگر کشاورز و باغدار قبل از وقوع این مشکلات پیشگیری کند و از بروز چنین مشکلاتی تا حد بالایی جلوگیری کند میزان باردهی در نهال هلو و شلیل را در باغات خود افزایش داده است که در ادامه به موضوعات دیگر خواهیم پرداخت با ما همراه باشید.

 

در مورد هلو و شلیل بیش‌تر بدانید

باید به این موضوع توجه داشته باشید که نهال میوه هلو و شلیل در سال دوم الی سوم خود شروع به باردهی می‌کند که در سال‌های اول شاید میزان بالایی از میوه را در اختیار شما قرار ندهد و این موضوع یک امر طبیعی بوده و بهتر است بدانید که با گذشت چند سال و رشد کردن درختان شما این باردهی در هکتار به چندین تناژ می‌رسد.

 

شما می‌توانید سود بسیار بالایی را در این زمینه برای خود بدست آورید عمر این دسته از درختان ال 12 الی 25 سال بوده که هر ساله به میزان 60 تن میوه در هر هکتار برای کشاورزان به جای می‌گذارد که اگر به این دسته از درختان و توجه بیستری شود مطمئنا میزان باردهی آن در سال افزایش بهتری خواهد داشت. اگر جز آن دسته از افراد مبتدی هستید بهتر است بدانید که آموزش برای شما اولین قدم بوده و بهتر است از مشاوران برتر نهالستان در زمینه‌های مختلف اطلاعات جمع‌آوری کنید تا میزان باردهی میوه نهال هلو و شلیل را در باغات خود افزایش دهید.

 

انواع پربارده نهال میوه شلیل

1. شلیل مغان

2. شلیل کیوتا

 

همانطور که در مطالب بالایی به آن اشاره داشتیم رسیدگی برای نهال میوه هلو و شلیل تاثیر بسزایی را در باردهی این دسته از دختان دارد اما باید توجه داشته باشدی که برای نهال شلیل نوع و نژاد آن می‌تواند در میزان باردهی میه در هر هکتار بسیار موثر باشد.

چگونه بهترین باردهی را از نهال میوه، هلو و شلیل داشته باشیم؟

به عنوان مثال نهال شلیل مغان امروزه به دلیل باردهی بالایی که دارد باعث شده تا رضایت‌مندی بسیاری از باغداران را به سمت خود جلب کند از طرفی هر ساله در هر هکتار این چنین درختانی قادر هستند تا 70 ای 80 تن میوه به جای بگذارند و این نشان دهنده این است که این نمونه از نهال‌ها از کیفیت بسیار بالایی برخوردار هستند لذا این مزین باعث شده تا قیمت نهال شلیل نسبت به دیگر از انواع خود افزایش بیشتری را داشته باشد اما در این اصل بهتر است هزینه را مد نظر قرار نداده و به جای آن کیفیت و باردهی این چنین از درختان را مورد اهمیت و توجه قرار داد چرا که باردهی بیشتری را در سال برای شما خواهد داشت.

 

مطالب مهم: ۲ راز مهم در افزایش عمر باردهی نهال‌های میوه، هلو و شلیل

 

از نمونه‌های دیگر پربارده از نهال‌های شلیل، نهال شلیل کیوتا است که این نمونه هم از میزان میوه‌دهی بالایی در طول سال برخوردار است لازم به ذکر است این دسته از درختان در برابر آفات و بیماری مقاومت بالایی را دارند و این موضوع یکی از عواملی است که میزان باردهی و کیفیت را در میوه نهال شلیل افزایش میدهد.

 

برداشت میوه شلیل کیوتا در هر هکتار به 50 الی 60 تن می‌رسد که بهتر است برای نتیجه‌گیری بهتر به فاصله کاشت این درختان هم توجه ویژه‌ای داشت همچنین از بین بردن علف‌های هرز در اطارف این نهال‌ها می‌تواند در زمان برداشت میوه موثر باشد و تعداد میوه بیشتری را برای شما به جای بگذارد. بهتر است بدانی که عکر مفید و تخمین زده این نهال‌ها به 20 الی 30 سال می‌رسد و برداشت هر ساله از هر هکتار آن می‌تواندبسیار مفید و پر درآمد برای کشاورزان و باغداران کشور باشد به طوری که امروزه از آن به عنوان یک نهال تجاری یاد می‌شود.

چگونه بهترین باردهی را از نهال میوه، هلو و شلیل داشته باشیم؟

نتیجه‌گیری

حتما به این موضوع در این مقاله پی برده شده که خرید نهال هلو و خرید نهال شلیل به دلیل میوه‌دهی بالایی که دارا هستند افزایش داشته است و همین امر باعث شده تا قیمت نهال هلو و شلیل از تنوع بسیار بالایی برخوردار باشد که هر فردی بسته به بودجه‌ای که دارا است می‌تواند این نمونه‌ها را برای باغات خود سفارش دهد.

 

در این مقاله دانستیم که باردهی این نمونه از درختان و نها‌ل‌ها در هر هکتار به چندین تن می‌رسد و می‌تواند به بالا بردن درآمد کشاورزان تا حد زیادی کمک کند از این رو برای سفارش آنلاین و مطمئن بهتر است از طریق شماره و آدرس اینترنتی که در انتها مقاله درج شده است ارتباط بگیرید و خرید نهال شلیل و هلو را با سرعت و اطمینان بیشتری انجام دهید از طرفی مشاوران ما در هر ساعتی از روز آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند و شما را در هر زمینه‌ای می‌توانند به خوبی راهنمایی کنند.

 

تماس با پالیز نهال:

09144501007

09144501008

جدیدترین مطالب