قرص لاغری

قرص لاغری

hpv

alefba

نیم نگاهی به گذشته

hpv

تاریخ ولادت امام رضا در سال ۹۸ | تاریخ تولد امام رضا در سال ۹۸ چه روزی است

مجموعه : تاریخ و تمدن
تاریخ ولادت امام رضا در سال ۹۸ | تاریخ تولد امام رضا در سال ۹۸ چه روزی است

تاریخ ولادت امام رضا در سال ۹۸

تولد امام رضا در سال ۹۸ چه روزی است؟ دهه کرامت فرا رسیده است و به تاریخ ولادت امام رضا در سال ۹۸ نزدیک می شویم. ولادت حضرت علی ابن موسی الرضا در سال ۹۸در فصل تابستان است و ده روز پس از روز تولد خواهر گرامی شان حضرت معصومه سلام الله علیها می باشد. اکنون که در نیمه اول ماه ذی القعده قرار داریم باید بدانید که حضرت علی بن موسی الرضا در روز یازدهم ذیقعده سال ۱۴۸هجری شمسی متولد شدند و لقب این امام بزرگوار رضا و ابوالحسن هشتمین پیشوا و امام شیعیان دوازده امامی بعد از پدرش موسی کاظم و قبل از پسرش محمد تقی می‌باشد. روز تولد امام رضا در سال ۹۸ را به همه شیعیان اسلام و به خصوص شیعیان ایران تبریک و تهنیت عرض نموده و در ادامه شما را با تاریخ ولادت امام رضا سال ۹۸ آشنا خواهیم کرد. در صورتی که می خواهید بدانید روز تولد امام رضا علیه السلام چند شنبه است همراه این قسمت از پورتال سماتک باشید.

 

تاریخ تولد امام رضا در سال ۹۸

ولادت حضرت علی ابن موسی الرضا المرتضی نزدیک است و به امید فرارسیدن این روز عزیز می نشینیم تا اگر لایق باشیم مورد توجه آن حضرت قرار بگیریم. تاریخ تولد امام رضا در سال ۹۸ چه روزی است؟ همانطور که در بالاتر هم به آن اشاره کردیم روز تولد امام رضا در سال ۹۸ برابر است با روز یکشنبه بیست و سوم تیرماه سال یک هزار و سیصد و نود و هشت هجری شمسی که مصادف با یازدهم ذی القعده سال یک هزار چهارصد و چهل هجری قمری و تاریخ تولد امام رضا در سال 2019 میلادی برابر با 14 جولای می باشد. در صورتی که دوستان عزیز و سروران گرامی تمایل داشته باشند می توانید در مقاله متن اشعار مولودی روز تولد امام رضا، گلچینی از زیباترین شعرهای تولد امام رضا علیه السلام را بخوانید.

 

تاریخ تولد امام رضا به قمری

حضرت امام رضا علیه السلام پسر امام موسی کاظم و مادر امام رضا نجمه خاتون بوده اند. وی امام هشتم شیعیان می باشند و یکی از محبوب ترین معصومین در میان ایرانیان است. تاریخ تولد امام رضا به قمری یکصد و چهل و هشت هجری قمری است و ولادت امام رضا علیه السلام را برخی از معصومان پيش از وی، پیش گویی كرده و به آن بشارت داده بودند. از امام صادق جد بزرگوار این امام معصوم در اين باره احاديثی نقل شده است. از جمله عبدالله بن فضل هاشمی روايت كرده است که مردی از اهالی طوس در محضر امام جعفر صادق نشسته بود و آن حضرت به وی فرمود: بزودی از صلب فرزندم موسی، مردی به دنيا می آيد كه مورد خشنودی خداوند سبحان در آسمان و خرسندی بندگانش در زمين خواهد بود. در سرزمين شما از روی ستم و دشمنی مسموم و كشته می گردد و در همان جا غريبانه به خاک سپرده می شود. آگاه باش که هر كسی وی را در غربتش شهر توس زيارت كند و بداند كه او امام و پيشوای شيعيان پس از پدرش بوده و از جانب خداوند متعال مفترض الطاعه کسی که اطاعت او واجب شده است می ‌باشد، همانند كسی است كه رسول خدا حضرن محمد ص را زيارت كرده باشد.

 

تاريخ تولد امام رضا سال ٩٨ را در این نوشتار از سایت سماتک خواندید که امیدواریم مورد توجه شما بازدید کننده عزیز قرار گرفته باشد و بهتر است در این روز عزیز به شهر مشهد مقدس سفر کرده و به پابوس آقا علی بن موسی الرضا بروید. تاریخ تولد امام رضا کی هست و تاریخ تولد امام رضا در سال ۹۸ چه روزی است در این پست برای شما سروران تهیه و تنظیم شده بود و گفتیم که روز یکشنبه ۲۳ تیرماه ۹۸ می باشد.

برچسب‌ها:

عطاری

عطاری

مهرپرواز

آسمان آبی

جدیدترین مطالب