علت بوی ترشیدگی ترشحات واژن | درمان بوی ترشیدگی واژن

علت بوی ترشیدگی ترشحات واژن | درمان بوی ترشیدگی واژن

علت بوی ترشیدگی واژن

بوی ترشیدگی واژن به دلایل متعددی از جمله پریود شدن در برخی از خانمها به وجود می آید در بسیاری از زنان که نظافت آلت تناسلی شان را حفظ نمی کنند اغلب بوی ترشیدگی واژن پدیدار می گردد مهمترین علت بوی ترشیدگی ترشحات واژن ، بیماریهای زنانه است که این افراد برای درمان بوی ترشیدگی واژن باید به پزشک زنان مراجعه کنند. به هر بویی که از واژن متصاعد شود بوی واژن گفته می‌شود. مقداری بوی خفیف ناشی از واژن طبیعی است؛ اما بوی قوی و قابل حس (به طور مثال بویی که شبیه به بوی ماهی باشد) ممکن است غیرطبیعی بوده و علت آن باید مشخص شود.

 

بوی ترشیدگی واژن که به علت بیماری‌هایی نظیر عفونت واژن بروز می‌کند معمولا با مشخصات و علائم دیگری نظیر خارش، سوزش، التهاب یا ترشحات واژن همراه خواهند بود.

 

بوی ترشیدگی واژن از چیست

بوی ترشیدگی ترشحات واژن ممکن است در طول سیکل قاعدگی عوض شود؛ همچنین ممکن است این بو دقیقا بعد از رابطه جنسی محسوس‌تر شود. عرق کردن در طول فعالت روزانه نیز می‌تواند باعث ملموس شدن بوی واژینال شود. اگرچه به هنگام مواجه شدن با این وضعیت وسوسه شوید که برای کاهش این بو از دوش واژینال یا خوشبوکننده های واژن استفاده کنید اما لازم است که بدانید استفاده از این مواد خود باعث افزایش التهاب و دیگر مشکلات واژینال در شما می‌شود.

 

عفونت باکتریایی واژن عمده‌ترین علت عفونی است که باعث بروز بوی ترشیدگی واژن می‌شود. تریکوموناسیس بیماری دیگری است که از راه رابطه جنسی منتقل شده و باعث بوجود آمدن بوی بد واژن می‌شود. کلامیدیا و سوزاک باعث بوی بد واژن نمی‌شوند. عموما اگر واژن شما بو می‌دهد ولی علائم دیگری دال بر بیماری خاصی در ناحیه واژن نداشته باشید، بعید است که این بو غیر طبیعی باشد و مشکل خاصی وجود داشته باشد. دلایل عمده بوی ترشیدگی واژن می‌تواند هر یک از موارد زیر باشد:

 

عفونت باکتریایی واژن
بهداشت ضعیف
استفاده از تامپون به مدت طولانی
عفونت انگلی واژن

علت بوی ترشیدگی ترشحات واژن | درمان بوی ترشیدگی واژن

دلایل بوی ترشیدگی واژن

فیستول رکتوواژینال: فیستول رکتوواژینال یا فیستول راست روده‌ای – مهبلی بیماری است که در آن فیستول یا راه ارتباط غیر طبیعی بین راست روده و مهبل وجود داشته باشد. گستردگی این مجرا زمانی است که بین رکتوم و واژن ایجاد شده باشد که در این صورت به فرد اجازه خواهد داد تا باد شکم و مدفوع را از راه واژن دفع کند که این روند منجر به بی‌اختیاری مدفوعی می‌شود.
سرطان دهانه رحم
سرطان واژن

 

زمان مراجعه به پزشک برای درمان بوی ترشیدگی واژن

اگر در خصوص بوی ترشیدگی واژن خود نگران شده‌اید و این بو را به طور پیوسته در خود احساس می‌کنید، برای معاینه به پزشک خود مراجعه نمائید؛ مخصوصا اگر علائم دیگری نظیر سوزش، خارش، التهاب و ترشحات غیرطبیعی واژن در شما وجود دارد. در همین حین برای کاهش این بود اقدامات زیر را انجام دهید:

 

درمان بوی ترشیدگی واژن

قسمت بیرونی واژن خود را بشوئید: به هنگام استحمام از یک صابون ملایم و بدون بو و مقدار زیادی آب برای شستشوی ناحیه‌ی بیرونی واژن خود استفاده نمائید.

 

از انجام دوش واژینال پرهیز نمائید: واژن در حالت عادی و سالم دربردارنده‌ی باکتری و قارچ می‌باشد. محیط اسیدی واژن سطح این باکتری و قارچ‌ها را در حالت نرمال حفظ می‌نماید. اما استفاده از دوش واژینال این تعادل را به هم زده و خود باعث بروز بیماری می‌گردد.

 

بوی ترشیدگی ترشحات واژن در برخی دختران باکره هم دیده می شود که به دلیل استحمام دیر به دیر این اتفاق می افتد همچنین شما می توانید برای درمان بوی ترشیدگی واژن از صابون های مخصوص برای شستشوی واژن خود استفاده کنید.

برچسب‌ها:

جدیدترین مطالب