قابلیت های چادر جلابیب برای خانمها

قابلیت های چادر جلابیب برای خانمها

قابلیت چادرهای جلابیب برای خانمها بسیار خوب و مفید است. یکی از بهترین چادرهای ایرانی جلابیب است که حجاب یک زن مسلمان با چادر جلابیب به خوبی حفظ می شود.

قابلیت های چادر جلابیب برای خانمها

پوشش در حج
نحوه پوشش مردان با زنان تفاوت هایی دارد. مردان، باید تمام لباسهاى دوخته ـ حتى لباسهاى زیر و کوچک ـ را از تن درآورند و دو تکّه لباس غیر دوخته بر تن کنند که یکى را مانند لنگ بر کمر مى بندند و دیگرى را بر شانه مى اندازند.

 

بانوان، مى توانند لباس دوخته بپوشند و بیرون آوردن آنها و پوشیدن دو تکه پارچه غیر دوخته بر آنان واجب نیست. زن مُحرم نباید تمام یا قسمتى از صورت خود را با نقاب و روبند و مانند آن بپوشاند.پائین انداختن چادر یا جامه اى که بر سرافکنده، تا مقابل بینى بلکه چانه، براى رو گرفتن از نامحرم اشکالى ندارد ولى احتیاط آن است که با دست یا چیزى دیگر آن را دور نگه دارد که به صورت نچسبد.

قابلیت های چادر جلابیب برای خانمها

اینها بخشی از دستورات دین در ایام حج است. اما آنهایی که به حج مشرف شده اند حتما تصدیق می کنند که کشورهای مختلف بنا بر فرهنگ ملی خود لباس های متحد الشکلی برای بانوان در نظر گرفته اند که هم هنجارهای فرهنگی منطقه خود را مد نظر داشته و هم آرامش و پاسایش برای حج گذار فراهم کرده است.

 

قابلت هایی متناسب با فرهنگ ایرانی اسلامی
خانم کریمی زاده طراح چادر جلابیب می گوید: ” یا ایها النبی قل لازواجک و بناتک و نساء المومنین یدنین علیهن من جلابیبهن ذلک ادنی ان یعرفن فلا یوذین و کان الله غفورا رحیما”،”ای پیامبر به همسرانت، دخترانت و زنان مؤمن بگو جلباب‌های خود را فرو افکنند تا به خوبی شناخته شوند و مورد آزار و اذیت قرار نگیرند و خداوند بخشنده و مهربان است.”

قابلیت های چادر جلابیب برای خانمها

این آیه جرقه طراحی جلابیب را در ذهنم را روشن کرد. در حال حاضر زنان با مسئولیت مادری و اشتغالی که در خارج از منزل دارند، احتیاج به یک حجاب کامل در چارچوب دین و همراه با عرف جامعه و در عین حال دارای خصوصیات و ویژگی‌هایی که آسودگی‌هایی را برای او ایجاد کند، دارند.

قابلیت های چادر جلابیب برای خانمها

قابلیت چادرهای جلابیب

ارایه شبه مقنعه ومقنعه سرخود کاملا دوخته شده به جلباب، دارای قابلیت تنظیم اندازه صورت، مکانی مجزا جهت دسترسی به تلفن همراه، دارای جیب های مخفی تعبیه شده بر پایین قفسه سینه، امکان وضو گیری بدون در آوردن جلباب از بدن، دارای جیب های مخفی تعبیه شده بر جلوی جلباب ،‌ دارای آستین مخفی تلسکوپی، دارای آستین ساق دست، دارای زیپ مخفی تعبیه شده بر روی آستین ساق دست،‌ دارای بندینک سر آستین جهت حفظ کامل پوشش مچها، ظاهری شبیه به چادر های معمولی با گشادی مناسب وبدون بدن نمایی و قابلیت روگیری توسط شخص در همه مدل ها از جمله ویژگی‌های این چادر اسلامی به شمار می‌آید.

برچسب‌ها:

جدیدترین مطالب