نیم نگاهی به گذشته

متن زیبا درباره شب آرزوها | متن زیبا راجع به شب آرزوها

متن زیبا درباره شب آرزوها | متن زیبا راجع به شب آرزوها

متن زیبا درباره شب آرزوها

متن زیبا برای شب آرزوها یا همان لیله الرغائب در ادامه این مطلب از سایت سرگرمی سماتک برای شما بازدید کننده عزیز به صورت اختصاصی تهیه و گردآوری شده است. در شب آرزوها شما می توانید مجموعه ای از جدیدترین متن های زیبا درباره شب آرزوها را برای دوستان و اقوام ارسال کنید. سری جدید متن زیبا راجع به شب آرزوها و جدیدترین متن زیبا درباره شب آرزوها را در سایت وزین سماتک می خوانید.

متن زیبا درباره شب آرزوها | متن زیبا راجع به شب آرزوها

متن زیبا راجع به شب آرزوها

امشب هرچقدر خدا را صدا کنی خسته نمی‌شوی. پس صدایش کن، او منتظر توست. منتظر شنیدن آرزوهایت، خنده‌هایت، گریه‌هایت، استغفار‌هایت، ندبه‌هایت، ابراز عشق و ایمان و اظهار بندگی توست…

♣ شب آرزوها سحرت مبارک ♣

شب آرزوهاست و من آرزو دارم دلت مثل بهار، پر شود از لحظه‌های ماندگار، زندگیت خالی از اندوه و غم، لحظه‌های شادمانیت بی شمار.

♣ شب آرزوها سحرت مبارک ♣

لیله الرغائب شب آرزوهاست. برای اجابت آرزوهای هم آرزو کنیم.

♣ شب آرزوها سحرت مبارک ♣

شب آرزوها چه شبی است؟
امشب شب لیله الرغائب است. دوست دارم بدانم چرا به لیله الرغائب این نام را داده‌اند و شب آرزوها چه شبی است؟ گفتند کلمه «رغائب» جمع «رغیبه» به معنای چیزی که مورد رغبت و میل است و نیز به معنای عطا و بخشش فراوان می‌باشند. بنابر معنای اول «لیله الرغائب» شبی است که میل و توجه به عبادت و بندگی سماتک، در آن بسیار است و بندگان خدا در این شب گرایش زیادی به رفتن به در خانه خدا و ارتباط و انس با او دارند. بر پایه معنای دوم «لیله الرغائب» شبی است که در آن عطاء و بخشش خدا بسیار است و بندگان خداوند با رو آوردن به بارگاه خدا و خشوع در برابر بزرگی خدا، شایسته دریافت انعام و عطا و بخشش بی کرانه خدا می‌شوند.
از پیامبر روایت شده که فرمود: از نخستین شب جمعه رجب غافل نمانید. این شب را فرشتگان لیله الرغائب نامیده‌اند. در این شب آنگاه که یک سوم شب بگذرد، فرشتگان همه در اطراف کعبه گرد آیند، خداوند بدانها می‌فرماید: فرشتگانم هرچه از من می‌خواهید بخواهید! می‌گویند: خدایا خواسته ما این است که بر روزه‌داران رجب ببخشایی! خداوند می‌فرماید: بخشودم.
نخستین شب جمعه ماه پربرکت رجب در حالی فرامی‌رسد که با نمایان شدن هلال ماه در آسمان، یکی از بهترین ایام برای نیت تمایلات پاک و آرزوها است؛ رویکردی که در سال‌های اخیر پررنگ شده و در این شب بندگان خدا ضمن سجده به درگاهش، امید تازه برای رسیدن به مقصودشان می‌کنند و آرزوهایشان را با فرشتگانش که بر زمین نازل شده اند در میان می‌گذارند.
در چنین شبی که موسوم به «لیله الرغائب» است و در تمامی کشورهای اسلامی گرامی داشته می‌شود، فرشتگان از آسمان به زمین خاکی سرازیر می‌شوند و ساکن زمین می‌شوند و پیغامبر نیت‌های پاک بندگان خداوند هستند. بنابراین ضمن تأکید بر اعمالی که مربوط به چنین شبی است، فرصت نیت خواسته‌های به حق و آرزوهای دست یافتنی را نمی توان از دست داد.
در واقع «لیله الرغائب» ضیافتی برای خواستن بهترین‌ها است و او که بخشنده‌ترین بخشندگان است، کرمش هیچ‌گاه توقف‌پذیر نبوده و نخواهد بود. امشب شبی است که از وابستگی‌های زمینی همچون دل‌های گره خورده تا دلبستگی‌‌های آسمانی در قالب نیت‌های پاکتان که شاید حتی بر زبان نیز جاری نساخته باشید، در نظرتان خواهد آمد و امید اینکه پیش از تماشای هلال رجبی دیگر، آرزوهایتان محقق شده باشد.
در چنین ضیافت بی‌کرانی، طَبَق‌های آرزو از سوی خداوندگار بزرگ بر بندگانش ارزانی ‌می‌شود و هر انسانی بنابر روحیات و اقتضائاتش، آنچه مطلوب نظرش بوده را از این خوان بزرگ برمی‌گیرد و صاحب مهمانی تا آنجا که صلاح بنده‌اش باشد، آرزوهایی که فرشتگان حاملش هستند را برآورده می‌سازد.

♣ شب آرزوها سحرت مبارک ♣

الهی! لیله الرغائب است. «دعا» به درگاه تو لجاج است، چون دانی که بنده به چه محتاج است.

♣ شب آرزوها سحرت مبارک ♣

مهربانا! درهای رحمت تو همواره به روی خواهندگان باز است و دست عطایت گشاده؛ بندگان تو هر زمان که صدایت کنند، پاسخ می‌دهی و اگر خالصانه آرزو کنند، ‌می‌بخشى. امشب اما شب دیگری است؛ شب آرزوهاست. دعای خیر همه را برآورده بفرما. آمین.

♣ شب آرزوها سحرت مبارک ♣

شب آرزوهاست؛ آرزو می‌کنم به تمام آرزوهایت برسی و من امشب آرزومند آرزوهای عزیزان هستیم.

♣ شب آرزوها سحرت مبارک ♣

خدایا! آرزو می‌کنم، آنچه را آرزو کنم، که تو دوست داری و آن آرزو را اجابت نمایی که نیک فرجامم نماید.

♣ شب آرزوها سحرت مبارک ♣

در شب آرزوها آرزوی من رسیدن تو به آرزوهایت است.

♣ شب آرزوها سحرت مبارک ♣

متن زیبا درباره شب آرزوها | متن زیبا راجع به شب آرزوها

متن زیبا برای شب آرزوها

خدا هست برای برآورده کردن این همه آرزو. اوست که برآورده می‌کند تمام آرزوهایت را.

♣ شب آرزوها سحرت مبارک ♣

امشب شب آرزوهاست. نمی‌دانم چه کسی چه آرزویی دارد. فقط می‌دانم که تنها آرزوی من تویی.

♣ شب آرزوها سحرت مبارک ♣

شب آرزوهاست و با هر زبان، با هر عقیده در هر کجا و هر زمانی که با امید از خدا خواهشی دارید؛ دیگران را بی‌نصیب از دعاهایتان نگذارید.

♣ شب آرزوها سحرت مبارک ♣

امشب؛ از هر کجای این دنیای بزرگ که در بزنی؛ صاحبخانه برای استقبال می‌آید؛ با طبقی از آرزوهایی که می‌خواهی؛ پس از بزرگ، چیزهای کوچک نخواهیم.

♣ شب آرزوها سحرت مبارک ♣

شب آرزوها، شب اجابت است، شب مغفرت است. از کف ندهیمش… آرزوهایت برآورده باد. محتاجم به آرزویی نیک.

♣ شب آرزوها سحرت مبارک ♣

لیلة الرغائب شب آرزوها شبی که آسمانش پر از برق ستارگان است. در آن شب هر دعایی ستاره‌ای خواهد شد و در پهنه آسمان خواهد نشست. بیا ستاره‌های هم را نظاره کنیم و بر هر کدام آمین بگوییم.

♣ شب آرزوها سحرت مبارک ♣

شب آرزوهاست. بیا غرور را کنار بگذاریم، لباس تکبر از تن به در کنیم و از درگاه خداوند متعال عذرخواهی کنیم به خاطر آن که عصیانش کردیم و نافرمانیش نمودیم. بیا عذر تقصیر به درگاهش آوریم که چون شیطان از فرمانش سر باز زدیم.

♣ شب آرزوها سحرت مبارک ♣

شب آرزوها یا شب لیلة الرغائب اولین شب جمعه ماه رجب و شبی است که همه رغبت‌ها و محبت‌ها به سوی خدا جهت داده می‌شود. مطلب حاضر حاوی متن‌هایی درباره شب آرزوها بوده و از سه بخش تشکیل شده است، در بخش اول برای شما نوشته‌ایم که درباره شب آرزوها چه روایاتی وارد شده است، در بخش دوم که دلانه و به شیوه «هرچه می‌خواهد دل تنگت بگو» نوشته شده است؛ آرزوهای زیبا گردآوری شده که به صورت پیام نیز قابل ارسال هستند، در بخش سوم فراتر از آرزوها به دعاها و اذکار وارد شده توسط علما پرداخته شده است. مطالعه هر سه بخش خالی از لطف نخواهد بود.

♣ ♣ ♣

متن واسه شب آرزوها

اولین شب جمعه ماه رجب را شب آرزوها نامیده اند. اولین شب جمعه ماه رجب باید انسان ها آرزوهایشان را از خداوند متعال درخواست کنند و آنها را روی کاغذ بنویسند. اگر می خواهید در شب آرزوها یک متن در مورد شب آرزوها برای کسی بنویسید با این مطلب سماتک با ما همراه باشید. لیله الرغائب که به شب آرزوها نیز مشهور است، اولین شب جمعه ماه رجب بوده که در روایات شب بخشش بسیار نامیده شده است. در برخی از آموزه‌های اسلامی آمده‌است که در این شب فرشتگان بر زمین نزول می‌کنند تا رحمت الهی را به جامعه بشری عرضه نمایند. شاعران شعرهای زیبایی درباره شب آرزوها سروده‌اند و افرادی که ذوق ادبی دارند، متن در مورد لیله الرغائب نوشته‌اند. در مطلب سماتک متن های زیبای متعدد به مناسبت شب آرزوها بیان شده است که خواندن آنها گرمی خاصی به لحظات بی بدیل شب آرزوها خواهد بخشید. شما را به مطالعه این متن های زیبا برای شب آرزوها دعوت می‌کنیم.

متن زیبا درباره شب آرزوها | متن زیبا راجع به شب آرزوها

متن ادبی درباره شب آرزوها

 

در شب آرزوها، دست‌هایم را برده‌ام بالا و خدایم را صدا کردم. راستش را بخواهی نمی‌دانم چه می‌خواهی! ولی امشب برای تو، برای رفع غم‌هایت، برای قلب زیبایت و برای آرزوهایت به درگاهش دعا کردم… تو هم آرزو کن؛ گوش‌های خدا پر از آرزوست و دستانش پر از معجزه… شاید کوچکترین معجزه‌اش بزرگترین آرزوی تو باشد. پس آرزویی کن…

♣ ♣ ♣

متن قشنگ برای شب آرزوها

گاهی اوقات حسرت تمام وجودمان را فرا می‌گیرد.حسرت زندگی دیگر. حسرت داشتن یک دوست و یا حسرت لحظه‌های شیرین گذشته. چه زود می‌گذرد. یکسال گذشت.عجب شبی بود خیلی دلم تنگ شده برای آن لحظه‌های شیرین. آن موقع که تنها با تو بودم. تنهای تنها من بودم با تو. هرچه دلم می‌خواست می‌گفتم از دردها و از خوشی‌هایم، از آرزوهایم.در آن حال و هوا بود که معنای زندگی و راحتی را می‌فهمیدم و با تمام وجود تو و با تو بودن را حس می‌کردم. امسال هم می‌خواهم در این شب با او بمانم و سفره دلم را باز کنم. بابت تمام گناهانم عذرخواهی کنم و طلب بخشش از درگاه حضرت حق.دیگه نزدیکه.چند ساعت دیگه بیشتر نمونده. الان توی اتاقم و روی تخت نشستم و فقط و فقط به کارهایی که شب جمعه می‌خواهم انجام بدم فکرمی کنم. راستی نگفتم داستان چیه. این شب جمعه یه شب دیگه است از اون شباست. اولین شب جمعه ماه رجب. شب آرزوها شبی که مدتهاست در انتظارش لحظه‌ها رو می‌شمارم.شب آرزوها شبی که برای تمام بنده‌های خداست به خصوص بنده‌های گناه کار
معاشران گره از زلف یار باز کنید
شبی خوشست بدین قصه اش دراز کنید
گفته است به چنین شبی، شب جمعه اول ماه رجب، مرا بطلب و از من بطلب؛ و باید خواند و باید طلبید و آرزو کرد. ماه عاشقی، ماه مقدمه و ماه مقدم؛ روزهائی که نبض کعبه بدان‌ها می‌تپد؛ السلام علیک یا امیر المومنین.. این شب جمعه – لیله الرغائب یا همان شب آرزوها بقول خودمان – برای من که خیلی وقته رفرش نکرده‌ام، یه رفرش اساسیه و خانه تکانی‌ای که خیلی وقت قبل باید انجام می‌شد و نشده؛ شب زیبائی که از مثل آن مدتها بی‌نصیب بودم و دعوتی که مدتها بود لبیکش نگفته بودم…
در شب آرزوها هزار آرزو دارم و می‌دانم که صدایم را می‌شنود و باز می‌دانم که اجابت خواسته‌ام زودتر از آنی خواهد بود که در دایره تنگ تصورم می‌گنجد.

♣ ♣ ♣

متن غمگین برای شب آرزوها

سپاس، از آن ِپروردگار آرزوها و امیدهاست. خداوند مهربانی که هرقدر از او بخواهیم، خسته نمی‌شود و هرقدر عطا کند، از اقیانوس بی کران نعمت‌هایش کاسته نخواهد شد.
خداوندا، درهای رحمت تو همواره به روی نیازمندان باز است و دست عطایت گشاده، بندگان تو هر زمان که صدایت کنند، پاسخ می‌دهی و اگر خالصانه آرزو کنند، می‌بخشی. امشب اما شب دیگری است؛ شب آرزوهاست. امشب، من تمام دعاها و آرزوهای عمرم را یک جا به درگاهت آورده‌ام. امشب، در پی آنم که به اندازه یک عمر از تو طلب کنم.
امشب از هر کجای این دنیای بزرگ که در بزنی، صاحبخانه برای استقبال می‌آید. با طبقی از آرزوهایی که می‌خواهی… امشب… لیله الرغائب… مراقب آرزوهایت باش…
ضیافت اولین شب جمعه رجب، لیلة الرغائب، خواب خیلی‌ها و آرزوی مردمان بسیاری را تعبیر کرده. به خیال مردمان بسیاری رنگ واقعیت رسانده.خیلی از مردم برای رسیدن به حاجت‌های خود دست به دامان این شب می‌شوند،به ضمانت یک سال انتظار…
امشب چه سیاه باشی و چه سپید،هر چه قدر که ناامید، هر چه که بخواهی از خدا، امیدوار باش به اجابت…
امشب اعانت جستن به فضل و کرمش برای آنکه امید دارد، مباح است…
امشب تمام فرشته‌ها از ثلث شب که بگذرد در میان کعبه به خدا برای بخشش بندگان روزه‌دار رجب دعا می‌کنند…
لیلة الرغائب تو مختاری برای انتخاب آنچه می‌خواهی، برای داشتن گوشه ای از تقدیری که آرزویش را داری، برای آنچه می‌خواهی باشی…
درباره این شب با عظمت پیامبر اکرم(ص) فرمودند: از اولین شب جمعه در ماه رجب غافل نشوید؛ زیرا شبی است که فرشتگان آن را لیله الرغائب می‌نامند. این نامگذاری به این جهت است که هنگامی که مقداری از شب گذشت، هیچ فرشته ای در آسمان‌ها و زمین نمی‌ماند مگر این که در کعبه و اطراف آن جمع می‌شوند.
و به راستی درهای عرش دوباره باز می‌شوند و فرشتگان ندای این الرجبیون سرخواهند داد. این‌گونه است که سفره‌های برکت را می‌گسترانند و در کنار سجاده هر بنده‌ای حضور می‌یابند تا آرزوهای بلندش را به ملکوت برسانند.

♣ ♣ ♣

بهترین متن برای شب آرزوها

لیله الرغائب است و تنها شبی که در سال به نام شب آرزوها لقب گرفته است. در این شب قشنگ آرزوها می‌توانی زیباترین آرزوهای دنیا را انتخاب کنی، رو به پروردگار بایستی و آنها را زمزمه کنی. بعد لبخند خدا را ببینی که به آرزوهای کوچکت نگاه می‌کند تا تو را به آنها برساند و دستت را در دست آرزوهایت بگذارد. شب آرزوها هم که تمام شد، آرزوهایت رفته‌اند به آسمان و تو زندگی قبلی‌ات را آنچنان که بود، ادامه می‌دهی. اما غیر از این، یک راه دیگر نیز پیش رو داری و انتخاب با توست…
می‌توانی نماز شب آرزوها را که خواندی و اعمال لیله الرغائب را که بجا آوردی، کاغذ و قلم به دست بگیری و آرزوهایت را بنویسی. بنویسی تا بخوانی و بدانی تو چقدر وسیع هستی. جایی خواندم: «اگر خداوند آرزویى را در دلت قرار داد بدان كه توان رسیدن به آن را در وجود تو نهاده است!» برداشت من این بود که خودم مسئول آرزوهای خودم هستم، آرزوهایی که در شب آرزوها آنها را خواهم نوشت و برای رسیدن به آنها از خودم تلاش نشان خواهم داد.
بدون آرزو زندگی کردن واقعاً وحشتناک است اما اینکه آرزو کنیم و منتظر باشیم از آسمان آرزویمان را برایمان بفرستند، وحشتناک‌تر است. بجنب که شب آرزوها را از دست ندهی، به آرزوهایت سر و سامان بده و سعی کن تا شب آرزوهای سال آینده به همه آنها رسیده باشی. و آرزوی من… آرزویم برایتان رسیدن به تمام آرزوهایتان است.

♣ ♣ ♣

متن عاشقانه برای شب آرزوها

شب آرزوهاست. اول فکر می‌کنم باید بنشینم و آرزوهای قشنگ قشنگم را لیست کنم. بعد آنها را با دوستانم در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارم. یا حتی می‌توانم عکس نوشته بسازم تا لایک بخورد. دقیقاً همان کارهایی که سال‌های قبل در اولین شب جمعه ماه رجب انجام می‌دادم.
اما… امسال هرچه فکر می‌کنم، دیگر آرزویی ندارم که آنقدرها جذاب باشد تا بشود به اشتراکش گذاشت. آنقدر آرزو کردم که به بی‌آرزویی محض رسیده‌ام. آرزو کرده‌ام جنگ برداشته شود و نشده، آرزو کرده‌ام انسان‌ها با یکدیگر مهربان شوند و نشده، آنقدر آرزو… که… دیگر از آرزو کردن خسته و ناامید شده‌ام.
اما… گفته‌اند از کنار «لیله الرغائب» آسان نگذرید که شبی ارزشمند است، شاید بتوانم اندکی از عربی‌دان بودنم کمک بگیرم و «رغائب» را به چیزی جز آرزو ترجمه کنم. ترجمه‌ای که به دلم بنشیند. رغائب جمع رغیبه است و من ترجمه‌ای مثل: رغبت کردن، متمایل شدن… را می‌پسندم. رغبت می‌کنم که به سوی خدا بروم. آن وقت منِ بی‌آرزو به خاطر اسمِ این شب هم که شده تمایل پیدا می‌کنم که رو به خدا بایستم و بگویم: حتی اگر برآورده کردن آرزوهای من با قضا و قدر تو منافات داشته باشد، یا حتی اگر برآورده کردن آرزوهای من از قرار دادن منظومه شمسی در تخم مرغ هم محال‌تر باشد، باز هم ای خدای خوب و مهربان، من بنده تو هستم، به عبادت تو رغبت دارم و از اینکه تو را دارم، خرسندم.

♣ ♣ ♣

متن کوتاه برای شب آرزوها

در پایان امیدواریم از خواندن متن های زیبای شب آرزوها بهره کافی را برده باشید. اگر می خواهید متن قشنگی در وصف شب آرزوها برای دوستان و همکاران تان بفرستید یکی از متن های طولانی و بلند در وصف شب آرزوها آمده است را از بالا انتخاب کرده و ارسال کنید.

برچسب‌ها:

جدیدترین مطالب