الفبا

arshan

نیم نگاهی به گذشته

قاصدک

قاصدک

متن زیبا درباره شب آرزوها | متن زیبا راجع به شب آرزوها

متن زیبا درباره شب آرزوها | متن زیبا راجع به شب آرزوها

متن زیبا درباره شب آرزوها

متن زیبا برای شب آرزوها یا همان لیله الرغائب در ادامه این مطلب از سایت سرگرمی سماتک برای شما بازدید کننده عزیز به صورت اختصاصی تهیه و گردآوری شده است. در شب آرزوها شما می توانید مجموعه ای از جدیدترین متن های زیبا درباره شب آرزوها را برای دوستان و اقوام ارسال کنید. سری جدید متن زیبا راجع به شب آرزوها و جدیدترین متن زیبا درباره شب آرزوها را در سایت وزین سماتک می خوانید.

متن زیبا درباره شب آرزوها | متن زیبا راجع به شب آرزوها

متن زیبا راجع به شب آرزوها

امشب هرچقدر خدا را صدا کنی خسته نمی‌شوی. پس صدایش کن، او منتظر توست. منتظر شنیدن آرزوهایت، خنده‌هایت، گریه‌هایت، استغفار‌هایت، ندبه‌هایت، ابراز عشق و ایمان و اظهار بندگی توست…

♣ شب آرزوها سحرت مبارک ♣

شب آرزوهاست و من آرزو دارم دلت مثل بهار، پر شود از لحظه‌های ماندگار، زندگیت خالی از اندوه و غم، لحظه‌های شادمانیت بی شمار.

♣ شب آرزوها سحرت مبارک ♣

لیله الرغائب شب آرزوهاست. برای اجابت آرزوهای هم آرزو کنیم.

♣ شب آرزوها سحرت مبارک ♣

شب آرزوها چه شبی است؟
امشب شب لیله الرغائب است. دوست دارم بدانم چرا به لیله الرغائب این نام را داده‌اند و شب آرزوها چه شبی است؟ گفتند کلمه «رغائب» جمع «رغیبه» به معنای چیزی که مورد رغبت و میل است و نیز به معنای عطا و بخشش فراوان می‌باشند. بنابر معنای اول «لیله الرغائب» شبی است که میل و توجه به عبادت و بندگی سماتک، در آن بسیار است و بندگان خدا در این شب گرایش زیادی به رفتن به در خانه خدا و ارتباط و انس با او دارند. بر پایه معنای دوم «لیله الرغائب» شبی است که در آن عطاء و بخشش خدا بسیار است و بندگان خداوند با رو آوردن به بارگاه خدا و خشوع در برابر بزرگی خدا، شایسته دریافت انعام و عطا و بخشش بی کرانه خدا می‌شوند.
از پیامبر روایت شده که فرمود: از نخستین شب جمعه رجب غافل نمانید. این شب را فرشتگان لیله الرغائب نامیده‌اند. در این شب آنگاه که یک سوم شب بگذرد، فرشتگان همه در اطراف کعبه گرد آیند، خداوند بدانها می‌فرماید: فرشتگانم هرچه از من می‌خواهید بخواهید! می‌گویند: خدایا خواسته ما این است که بر روزه‌داران رجب ببخشایی! خداوند می‌فرماید: بخشودم.
نخستین شب جمعه ماه پربرکت رجب در حالی فرامی‌رسد که با نمایان شدن هلال ماه در آسمان، یکی از بهترین ایام برای نیت تمایلات پاک و آرزوها است؛ رویکردی که در سال‌های اخیر پررنگ شده و در این شب بندگان خدا ضمن سجده به درگاهش، امید تازه برای رسیدن به مقصودشان می‌کنند و آرزوهایشان را با فرشتگانش که بر زمین نازل شده اند در میان می‌گذارند.
در چنین شبی که موسوم به «لیله الرغائب» است و در تمامی کشورهای اسلامی گرامی داشته می‌شود، فرشتگان از آسمان به زمین خاکی سرازیر می‌شوند و ساکن زمین می‌شوند و پیغامبر نیت‌های پاک بندگان خداوند هستند. بنابراین ضمن تأکید بر اعمالی که مربوط به چنین شبی است، فرصت نیت خواسته‌های به حق و آرزوهای دست یافتنی را نمی توان از دست داد.
در واقع «لیله الرغائب» ضیافتی برای خواستن بهترین‌ها است و او که بخشنده‌ترین بخشندگان است، کرمش هیچ‌گاه توقف‌پذیر نبوده و نخواهد بود. امشب شبی است که از وابستگی‌های زمینی همچون دل‌های گره خورده تا دلبستگی‌‌های آسمانی در قالب نیت‌های پاکتان که شاید حتی بر زبان نیز جاری نساخته باشید، در نظرتان خواهد آمد و امید اینکه پیش از تماشای هلال رجبی دیگر، آرزوهایتان محقق شده باشد.
در چنین ضیافت بی‌کرانی، طَبَق‌های آرزو از سوی خداوندگار بزرگ بر بندگانش ارزانی ‌می‌شود و هر انسانی بنابر روحیات و اقتضائاتش، آنچه مطلوب نظرش بوده را از این خوان بزرگ برمی‌گیرد و صاحب مهمانی تا آنجا که صلاح بنده‌اش باشد، آرزوهایی که فرشتگان حاملش هستند را برآورده می‌سازد.

♣ شب آرزوها سحرت مبارک ♣

الهی! لیله الرغائب است. «دعا» به درگاه تو لجاج است، چون دانی که بنده به چه محتاج است.

♣ شب آرزوها سحرت مبارک ♣

مهربانا! درهای رحمت تو همواره به روی خواهندگان باز است و دست عطایت گشاده؛ بندگان تو هر زمان که صدایت کنند، پاسخ می‌دهی و اگر خالصانه آرزو کنند، ‌می‌بخشى. امشب اما شب دیگری است؛ شب آرزوهاست. دعای خیر همه را برآورده بفرما. آمین.

♣ شب آرزوها سحرت مبارک ♣

شب آرزوهاست؛ آرزو می‌کنم به تمام آرزوهایت برسی و من امشب آرزومند آرزوهای عزیزان هستیم.

♣ شب آرزوها سحرت مبارک ♣

خدایا! آرزو می‌کنم، آنچه را آرزو کنم، که تو دوست داری و آن آرزو را اجابت نمایی که نیک فرجامم نماید.

♣ شب آرزوها سحرت مبارک ♣

در شب آرزوها آرزوی من رسیدن تو به آرزوهایت است.

♣ شب آرزوها سحرت مبارک ♣

متن زیبا درباره شب آرزوها | متن زیبا راجع به شب آرزوها

متن زیبا برای شب آرزوها

خدا هست برای برآورده کردن این همه آرزو. اوست که برآورده می‌کند تمام آرزوهایت را.

♣ شب آرزوها سحرت مبارک ♣

امشب شب آرزوهاست. نمی‌دانم چه کسی چه آرزویی دارد. فقط می‌دانم که تنها آرزوی من تویی.

♣ شب آرزوها سحرت مبارک ♣

شب آرزوهاست و با هر زبان، با هر عقیده در هر کجا و هر زمانی که با امید از خدا خواهشی دارید؛ دیگران را بی‌نصیب از دعاهایتان نگذارید.

♣ شب آرزوها سحرت مبارک ♣

امشب؛ از هر کجای این دنیای بزرگ که در بزنی؛ صاحبخانه برای استقبال می‌آید؛ با طبقی از آرزوهایی که می‌خواهی؛ پس از بزرگ، چیزهای کوچک نخواهیم.

♣ شب آرزوها سحرت مبارک ♣

شب آرزوها، شب اجابت است، شب مغفرت است. از کف ندهیمش… آرزوهایت برآورده باد. محتاجم به آرزویی نیک.

♣ شب آرزوها سحرت مبارک ♣

لیلة الرغائب شب آرزوها شبی که آسمانش پر از برق ستارگان است. در آن شب هر دعایی ستاره‌ای خواهد شد و در پهنه آسمان خواهد نشست. بیا ستاره‌های هم را نظاره کنیم و بر هر کدام آمین بگوییم.

♣ شب آرزوها سحرت مبارک ♣

شب آرزوهاست. بیا غرور را کنار بگذاریم، لباس تکبر از تن به در کنیم و از درگاه خداوند متعال عذرخواهی کنیم به خاطر آن که عصیانش کردیم و نافرمانیش نمودیم. بیا عذر تقصیر به درگاهش آوریم که چون شیطان از فرمانش سر باز زدیم.

♣ شب آرزوها سحرت مبارک ♣

شب آرزوها یا شب لیلة الرغائب اولین شب جمعه ماه رجب و شبی است که همه رغبت‌ها و محبت‌ها به سوی خدا جهت داده می‌شود. مطلب حاضر حاوی متن‌هایی درباره شب آرزوها بوده و از سه بخش تشکیل شده است، در بخش اول برای شما نوشته‌ایم که درباره شب آرزوها چه روایاتی وارد شده است، در بخش دوم که دلانه و به شیوه «هرچه می‌خواهد دل تنگت بگو» نوشته شده است؛ آرزوهای زیبا گردآوری شده که به صورت پیام نیز قابل ارسال هستند، در بخش سوم فراتر از آرزوها به دعاها و اذکار وارد شده توسط علما پرداخته شده است. مطالعه هر سه بخش خالی از لطف نخواهد بود.

 

مطالب مرتبط با شب آرزوها

کاملترین مجموعه عکس پروفایل برای شب آرزوها و لیله الرغائب

شعر زیبا برای شب آرزوها | شعر درباره شب آرزوها

اعمال الهی شب آرزوها (لیله الرغائب)

پیامک لیله الرغائب و شب آرزوها

اس ام اس جدید به مناسبت شب لیلة الرغائب

کلینیک کاشت مو

مهرپرواز

آسمان آبی

مبلمان اداری

جدیدترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

آرشان تور

الفبا

کلینیک کاشت مو
مهرپرواز
آسمان آبی
مبلمان اداری