لاغری

لاغری

hpv

hpv

گردش و تفریح در جنگل النگدره + تصاویر

گردش و تفریح در جنگل النگدره + تصاویر

گردش و تفریح در جنگل النگدره گرگان بسیار باصفا و لذت بخش است. بسیاری از گردشگران که به استان گلستان سفر می کنند از این جنگل دیدنی بازدید بعمل می آورند و ساعاتی را در جنگل النگدره خوش می گذرانند.

 

جنگل اَلَنگدره (Alangdarre) یکی از هفت منطقه‌ی نمونه‌ی گردشگری کشور است که در فاصله‌ی پنج کیلومتری جنوب غرب گرگان قرار دارد.

 

این جنگل زیبا که با درخت‌هایی همچون انجیلی و ممرز، توسکا، لرگ، افرا، بلوط، بید، شیردار و خردمندی پوشیده شده، یک رودخانه و چندین چشمه‌ی زیبا نیز دارد و تقریباً در تمام فصول سال پذیرای گردشگران و طبیعت‌دوستان زیادی است. در بهار و تابستان هوای خنک و مطبوع جنگل، در پاییز رنگ‌آمیزی زیبای درختان و در زمستان پوشش چشم‌نواز برف و همچنین برف‌بازی، طبیعت‌دوستان را به سمت خود فرامی‌خواند.گردش و تفریح در جنگل النگدره + تصاویرگردش و تفریح در جنگل النگدره + تصاویرگردش و تفریح در جنگل النگدره + تصاویر

چرا برویم؟
تفرج در جنگل، قدم زدن در هوای پاک و مطبوع جنگلی، پیک‌نیک، ورزش صبحگاهی در مسیر آسفالته‌ی جنگلی.گردش و تفریح در جنگل النگدره + تصاویرگردش و تفریح در جنگل النگدره + تصاویرگردش و تفریح در جنگل النگدره + تصاویرگردش و تفریح در جنگل النگدره + تصاویر

بعد کجا برویم؟گردش و تفریح در جنگل النگدره + تصاویرگردش و تفریح در جنگل النگدره + تصاویر

تاریخچه:
پارک جنگلی النگدره، با 185 هکتار مساحت در دامنه‌ی جنگل‌های انبوه شمالی قرار دارد که از پوشش درختان جنگلی برخوردار است. این جنگل قدمت بسیار زیادی داشته و از گذشته موردتوجه مردمان بوده است . محوطه‌ی النگدره مربوط به دوران تاریخی پس از اسلام است و در شهرستان گرگان، بخش مرکزی، شمال پارک جنگلی النگدره واقع شده که این اثر در تاریخ ۱۰ بهمن ۱۳۸۳ با شمارهٔ ثبت ۱۱۲۹۲ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

 

دیگر چه؟

چند سالی است که شهرداری گرگان در این منطقه امکانات رفاهی را فراهم آورده است تا مردم با آسودگی بیشتری بتوانند در این پارک استراحت و تفریح کنند. ازجمله این امکانات، زمین‌بازی کودکان، سرویس‌های بهداشتی، شیرهای آب، نمازخانه، مکان‌هایی برای کمپینگ و پیک‌نیک است. همچنین در این جنگل جاده‌ی آسفالت زیبایی احداث کرده‌اند که دویدن و قدم زدن و ورزش صبحگاهی را در این جنگل مطبوع و دل‌انگیز کرده است.

جدیدترین مطالب