سفر

نیم نگاهی به گذشته

الفبا
الفبا

آموزش اصولی شانه کردن صحیح مو

مجموعه : بهداشت مو
آموزش اصولی شانه کردن صحیح مو

آموزش اصولی شانه کردن صحیح مو 

 

1. از پایین به بالا بروید
شانه کردن مو از پایین به بالا کمی عجیب به نظر می رسد اما با این کار می توانید گره ها را آسان تر باز کنید و باعث شوید که موهایتان از ریشه کنده نشود. از پایین شروع کنید، موها را به صورت افقی قسمت بندی کنید و هر لایه را شانه کنید تا کاملا باز و نرم شوند.

 

2. شانه را آگاهانه انتخاب کنید
اگر موهایتان زیاد گره می خورند، برس هایی با دانه های مویی برای شما خوب نیستند. معمولا برس های سیمی برای همه نوع مویی مناسب هستند چون گره ها را باز می کنند اما خشک و خشن نیستند.

 

3. به سر خود توجه ویژه بکنید
متخصصان معتقدند که موی سالم نتیجه داشتن سر سالم است پس موقع شانه کردن به ریشه مو و سر خود توجه ویژه ای داشته باشید. هدف این است که چربی پوست کف سر را به ساقه های مو نیز پخش کنیم. موهایتان چرب می شود؟ نه اینطور نیست. چربی کف سر شما چربی سالم است که در واقع موی شما را قوی می کند نه چرب. پس موقع شانه کردن و باز کردن گره ها حواستان به سرتان باشد.

 

4. حواستان به موی خیس باشد
حتما قبلا هم این مورد را شنیده اید ولی یک بار هم به آن دقت کنید: وقتی موهایتان خیس است آن را شانه نکنید. متخصصان می گویند که شانه کردن موی خیس باعث ایجاد شکنندگی در آن و ضعف پیاز مو می شود. اگر عجله دارید، بعد از حمام موهای خیستان را با یک شانه دندانه درشت در پشت سرتان دم اسبی کنید. شانه هایی که دندانه های پلاستیکی درشت و با فاصله دارند کمتر به موی خیس آسیب می زنند.

 

زیبایی و تناسب اندام


بینی
گونه
آرایشی
زنان
کرم چربی سوز
قطره زاندروکس
سفر
نوترینو

جدیدترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

مجله خبری

آموزش درست کردن عدسی خوشمزه اهمیت ویتامین ها و خاصیت شان نکاتی مهم برای پختن کیک طرز درست کردن بادمجان با سس ماست ویژه سفره افطار فوت و فن های پختن بلال روی آتش روش درست کردن نوشیدنی تابستانی (چای وانیلی با یخ) طرز تهیه چای زعفران به طرق مختلف طرز درست کردن همبرگر مرغ بازاری در خانه آموزش ساده درست کردن دمپختک طرز تهیه ماکارونی با پنیر چدار و سس گوجه فرنگی طالبی و خواص آن در بدن طرز تهیه و روش طبخ گوشت بره با ادویه هندی