لاغری

لاغری

نیم نگاهی به گذشته

hpv

hpv

خنثی کردن الکتریسیته ساکن مو

خنثی کردن الکتریسیته ساکن مو

الکتریسیته ساکن مو را با 5 راهکار می توانید خنثی کنید. اگر در تمام مدت موهایتان الکتریسیته دارند 5 راه حل زیر را امتحان کنید.

 

1. کلاه ۱۰۰ درصد پشمی بگذارید

اگر کلاه دستبافی که منحصرا با عشق برای شما بافته شده ندارید، برچسب داخل کلاه خود را نگاه کنید. آیا جنس کلاهتان اکریلیک یا پلی‌استر است؟ یا کرک؟ (یک اشتباه واقعی!) اگر اینطور باشد باید به تمام مغازه‌هایی که لباس زمستانه می‌فروشند سر بزنید، و کلاهی را که ۱۰۰ در صد پشمی یا پنبه‌ای است انتخاب کنید.  الیاف طبیعی نسبت به الیاف مصنوعی، کمتر باعث ایجاد الکتریسیته‌ی ساکن می‌شوند.

 

2. از اسپری مو استفاده کنید

یک ژل یا اسپری موی طبیعی و بدون الکل را روی شانه یا برس خود بزنید. به آرامی‌ با شانه‌ی اسپری شده، موهای الکتریسیته شده‌تان را شانه کنید. همچنین می‌توانید مقداری اسپری کف دست‌هایتان زده و به آرامی‌ روی موهایتان بکشید. این یک راه حل بسیار موقتی است، اگر چه بعضی از اسپری‌های مو باعث خشک شدن موها شده و الکتریسیته را افزایش می‌دهند.

 

3. شستشو با آب ولرم و خشک کردن موها در معرض هوا

در هنگام شستشوی موها و استعمال نرم کننده، موها را با آب ولرم آب کشی کرده و سعی کنید با جریان هوای طبیعی، آن را خشک کنید. آب داغ، موهای شما را خشک می‌کند و منجر به الکتریسیته‌ی بیشتر موها شده و سشوار هم اوضاع را بدتر می‌کند. به خاطر داشته باشید که گرما، بهترین دوست الکتریسیته‌ی ساکن است. آبکشی با آب ولرم، مخصوصا با چشم پوشی از حالتی که گرما به موها می‌دهد، به شما کمک می‌کند که موهایی بدون الکتریسیته داشته باشید.

 

4. لوسیون خود را هم در نظر بگیرید

به اندازه‌ی یک سکه‌ی کوچک، مقداری لوسیون کف دست‌ها بمالید. دست‌های مرطوب خود را به آرامی‌ روی موها کشیده و با الکتریسیته خداحافظی کنید. این کار باعث می‌شود موهایتان چرب به نظر برسد، اما راهکار خوبی برای مقابله با الکتریسیته‌ی ساکن مو است. اگر از این نظر مشکلی ندارید و موهایتان زیاد چرب نیست، قبل از مالیدن دست‌ها روی سر، از لوسیون بیشتری استفاده کنید.

 

5. با خودتان ورق‌های خشک کن (dryer sheet) داشته باشید

یک ورق خشک کن را تا کنید و در کیف خود داشته باشید. در مواقع لزوم، آن را بیرون آورده و به آرامی روی موها بکشید. دیگر از الکتریسیته خبری نیست! در کمتر از چند ثانیه موها به حالت طبیعی برگشته و علاوه بر این می‌توانید این محصول را برای لباس‌هایتان نیز استفاده کنید. به علاوه باعث می‌شود کیفتان هم خوشبو باشد.

جدیدترین مطالب