لاغری

لاغری

نیم نگاهی به گذشته

hpv

hpv

بیوگرافی امید روحانی و همسرش + جزئیات زندگی شخصی

بیوگرافی امید روحانی و همسرش + جزئیات زندگی شخصی

بیوگرافی امید روحانی

امید روحانی یکی از بهترین بازیگران خوش مشرب ایرانی است که با بازی در سریال های اخیر همچنان پله های طرقی را طی می کند و اکنون به سن 59 سالگی رسیده است. امید روحانی هم اکنون وی دارای مدرک دکترا است و فرزند امیر روحانی و متولد 21 اردیبهشت سال 1340 و ساکن تهران می‌ باشد. او در ابتدا یکی از منتقدان سینما بود و سپس پا به عرصه بازیگری گذاشت که در نخستین کار بازیگری اش فقط ۳۴ سال سن داشت و از آن زمان به بعد تصمیم گرفت بازیگری را به صورت جدی دنبال کند.

بیوگرافی امید روحانی و همسرش + جزئیات زندگی شخصی

تحصیلات

وی از دانشگاه علوم پزشکی تهران مدرک طبابت عمومی خود و از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی مدرک تخصصی بی‌هوشی را گرفت. او یکی از بهترین متخصصان بیهوشی است که سابقه تعداد بسیار زیادی عمل جراحی را دارد. با اینکه درس پزشکی خوانده است اما یکی از مهمترین دغدغه هایش که با افزایش سن روز به روز بیشتر می شود رسیدن به سن پیری است که خوشبختانه با بازیگری بر این افسردگی اش غلبه کرده است.

 

همسر امید روحانی کیست

مریم موسوی همسر امید روحانی است که 55 سال سن دارد و از سن 22 سالگی به عقد آقای روحانی بازیگر در آمده است. مریم موسوی هنرمند نیست اما به هنر علاقه بسیاری دارد و اطلاعاتی از فرزندان این زوج در دسترس نیست.

بیوگرافی امید روحانی و همسرش + جزئیات زندگی شخصی

از طبابت تا بازیگری

همانطور که در بخش بالا هم توضیح داده شد او یکی از پزشکان حاذق است که بازیگران بسیاری را تاکنون درمان کرده است و در جراحی عباس کیارستمی به عنوان دکتر بیهوشی در اتاق عمل حضور داشت. تومور مغزی عباس کیارستمی در حدود بیست سال پیش توسط این بازیگر تشخیص داده شد که از همان موقع آوازه طبابت درجه یک ایشان در میان هنرمندان و مردم پیچید.

 

اوج شهرت

سریال مرد دو هزار چهره به کارگردانی مهران مدیری در سال 87 روی آنتن رفت که یکی از بازیگران نقش اصلی این سریال را امید روحانی ایفاگر شده بود و بعد از آن توانست با سریال ساختمان پزشکان بیشتر دیده شود و سرانجام در دهه 90 به اوج شهرت رسید.

بیوگرافی امید روحانی و همسرش + جزئیات زندگی شخصی

فیلم های امید روحانی

امید روحانی در ابتدا پزشک اتاق عمل بود و سپس در چند سریال و فیلم سینمایی به عنوان پزشک ایفای نقش کرد و با افزایش تجربه اش در بازیگری تصمیم گرفت در هر نقشی جلوی دوربین برود و دیگر ترسی از فیلنامه ها نداشت. در 10 سال گذشته تا به امروز در تعداد زیادی فیلم سینمایی و سریال تلویزیونی بازی کرده است که جدیدترین آنها فیلم تگزاس 2 بوده است.

 

دایره زنگی»، «باد و شقایق»، «میکس»، «کارگران مشغول کارند»، «مینای شهر خاموش»، «دایره زنگی» و «سن پترزبورگ» از جمله آثار سینمایی این پزشک و بازیگر هستند که امسال گویا پر کارتر شده است. او در چند ماه گذشته در فیلم‌های «پل چوبی»، «نارنجی پوش» و «زندگی خصوصی آقا و خانم میم» جلوی دوربین رفته‌است. در ادامه شما را با لیست فیلم هایی که این بازیگر در آنها نقش آفرینی داشته است را قرار داده ایم:

 

تگزاس ۲(۱۳۹۷)
حمال طلا(۱۳۹۷)
هزارپا (فیلم)(۱۳۹۷)
پاستاریونی(۱۳۹۷)
آقای سانسور (۱۳۹۶)
جشن دلتنگی (۱۳۹۶)
هشتگ (۱۳۹۶)
من دیوانه نیستم (۱۳۹۵)
گشت ۲ (۱۳۹۵)
خرگیوش (۱۳۹۵)
اروند (۱۳۹۴)
دراکولا ۱۳۹۴
مشکل گیتی (۱۳۹۴)
وقتی برگشتیم… (۱۳۹۴)
۵۰ کیلو آلبالو (۱۳۹۳)
پنج ستاره (۱۳۹۲)
فصل انار (۱۳۹۲)
ساکن طبقه وسط (۱۳۹۲)
تراژدی (۱۳۹۲)
زنده به گور (فیلم کوتاه) (۱۳۹۱)
قاعده تصادف (۱۳۹۱)
ابرهای ارغوانی (۱۳۹۰)
پل چوبی (۱۳۹۰)
زندگی خصوصی آقا و خانم میم (۱۳۹۰)
گناهکاران (۱۳۹۰)
نارنجی‌پوش (۱۳۹۰)
سن پطرزبورگ (۱۳۸۸)
تردید (۱۳۸۷)
دایره زنگی (۱۳۸۶)
مینای شهر خاموش (۱۳۸۵)
کارگران مشغول کارند (۱۳۸۴)
میکس (۱۳۷۸)
باد و شقایق (۱۳۷۶)
یک داستان واقعی (۱۳۷۴)

بیوگرافی امید روحانی و همسرش + جزئیات زندگی شخصی

سریال های تلویزیونی

گرچه اکثر کارهای بازیگری امید روحانی در عرصه سینما بوده است اما تعدادی هم سریال تلویزیونی در کارنامه اش دارد که در اینجا مهمترین آنها را آورده ایم:

 

سال های دور از خانه ۱۳۹۸
نوار زرد ۱۳۹۶
بیمار استاندارد ۱۳۹۵
سیگنال موجود است ۱۳۹۴
بزم آخر ۱۳۹۳
زمانه ۱۳۹۱
دزد و پلیس ۱۳۹۱
راه طولانی ۱۳۹۰
ساختمان پزشکان ۱۳۸۹
تله‌فیلم حبیب ۱۳۸۹

زمین انسان‌ها ۱۳۸۸
مرد دوهزارچهره ۱۳۸۷

 

بسیار خرسندیم که تا این لحظه همراه شما بازدیدکننده گرامی بودیم و امیدواریم بیوگرافی امید روحانی و همسرش مورد توجه شما سروران قرار گرفته باشد.

جدیدترین مطالب