لاغری

لاغری

hpv

hpv

راهکارهای سنتی تعیین جنسیت جنین در روزهای اول بارداری

راهکارهای سنتی تعیین جنسیت جنین در روزهای اول بارداری

سونوگرافی می تواند در هفته 20 بارداری به بعد جنسیت فرزند شما را تعیین کند اما راهکارهای سنتی مادربزرگ ها می تواند در روزهای اول بارداری به شما بگوید که جنین داخل رحم تان پسر است یا دختر!!!!!

 

1. سينه‌هاي‌تان نامتقارن شده؟
تغيير اندازه سينه‌ها در زمان بارداري يك اتفاق طبيعي است كه بدن مادر را براي شيردهي در آينده آماده مي‌كند. اما قديمي‌ها مي‌گويند اندازه سينه مادران باردار هميشه يكسان نيست. از نظر آنها اگر سينه راست از چپ بزرگ‌تر باشد، يعني دختر در راه داريد اما اگر سينه چپ بزرگ‌تر باشد، قرار است پسردار شويد.

 

2. نکاتی که نمی‌دانستید. . .
 نوك سينه‌تان تيره شده؟ تغيير رنگ نوك سينه هم از ديگر اتفاق‌هاي طبيعي دوران بارداري است اما از نظر قديمي‌ها همه مادران به يك اندازه اين تغيير را تجربه نمي‌كنند. به گفته مادربزرگ‌ها كساني كه قرار است پسردار شوند، محدوده دور نوك سينه‌شان تيره‌تر مي‌شود درحالي كه مادراني كه دختر در شكم دارند، به اين اندازه دچار تيرگي نوك سينه نمي‌شوند.

 

حلقه‌تان چه مي‌گويد؟بعضي از راهكارهاي قديمي‌ها براي تعيين جنسيت جنین بدون سونوگرافي، بيشتر به يك بازي شبيه است. براي مثال قديمي‌ها توصيه مي‌كنند براي خبردار شدن از جنسيت فرزند آينده‌تان، حلقه ازدواج خود را به يك نخ وصل كنيد و روي شكم‌تان قرار دهيد. اگر حركات آن دايره‌وار بود، يعني قرار است پسردار شويد اما اگر حركات پاندول‌شكل بود، معنايش اين است كه جنين شما دختر است.

 

3. ادرارتان چه رنگي است؟
زنان قديمي معتقدند جنسيت جنين را با رنگ ادرار هم مي‌توان تشخيص داد. آنها مي‌گويند زناني كه رنگ ادرارشان زرد روشن است، قرار است پسر‌دار شوند اما آنهايي كه جنين دختر در شكم دارند، ادرارشان به رنگ زرد تيره درمي‌آيد. آنها حتي ادعاهاي عجيب‌تري را هم مطرح مي‌كنند، مثلا مي‌گويند دختردارها ته‌مانده نان را نمي‌خورند اما براي كساني كه قرار است صاحب فرزند پسر شوند، خوردن ته‌مانده نان مشكلي ندارد يا بعضي‌هاي‌شان مي‌گويند اولين لباسي كه براي نوزاد خريده مي‌شود مي‌تواند جنسيتش را تعيين كند. اگر اين لباس پهن باشد، قرار است پسر به دنيا بيايد اما اگر لباس جمع و جورتري خريده شود، فرزند آينده دختر است حتی گاهی این باور را نیز به سایز کفش مرتبط می دانند.

 

4. شكم‌تان پهن است؟
بعضي از خانم‌هاي باردار تا ماه‌هاي آخر بارداری‌شان هم شكمي برآمده ندارند و در ماه‌هاي آخر انگار روزهاي ابتداي بارداري‌شان را مي‌گذرانند. قديمي‌ها مي‌گويند اين حالت براي زناني اتفاق مي‌افتد كه قرار است دختردار شوند. به عقيده آنها جنين دختر باعث مي‌شود كه مادر شكمي پهن داشته باشد اما زناني كه قرار است پسردار شوند، شكمي تيز و رو به جلو دارند.

 

5. دست‌تان رو به بالاست؟
شايد برخي از ادعاي زنان قديمي با چاشني تجربه همراه باشد اما پشتوانه بسياري از ادعاهايي كه در مورد جنين‌شناسي مي‌كنند هم تنها تصادف است. به اين گفته خانم‌هايي كه خود را جنين‌شناس تجربي مي‌دانند توجه كنيد: «به يك خانم باردار بگوييد دستش را به شما نشان دهد، اگر وقتي دستش را به سمت شما دراز كرد روي آن را ديديد، يعني قرار است دختردار شود اما اگر پشت دستش را به شما نشان داد، جنين پسر در شكم دارد!» حالا قضاوت با خودتان! آيا مي‌توان جنسيت نوزاد را با جهت نمايش دست مادر تشخيص داد؟

 

6. بچه‌ها چه مي‌گويند؟
از نظر مادربزرگ‌ها بچه‌هاي كوچك را هم مي‌توان جنين‌شناس دانست. به باور آنها براي تشخيص جنسيت فرزندتان كافي است از يك كودك نوپا كمك بگيريد. اگر پسر كوچولويي به شكم شما توجه كرد، يعني دختر به دنيا مي‌آوريد و اگر يك دختر كوچولو توجهش به شكم شما جلب شد يعني قرار است پسردار شويد.

 

7. قلبش تند مي‌زند؟
تعداد ضربان‌هاي قلب جنين شما هم از نظر قديمي‌ها مي‌تواند جنسيت او را نشان دهد. اگر قلب جنين‌تان بيشتر از 150 بار در دقيقه مي‌زند، يعني قرار است دختردار شويد اما اگر ضربان قلبي كه از شكم شما شنيده مي‌شود كمتر از 150 بار در دقيقه باشد، يعني قرار است يك پسر را به دنيا بياوريد.

 

8. جوش‌جوشي شده‌ايد؟
حتما شما هم شنيده‌ايد كه جنين پسر مادر را زيبا مي‌كند و جنين دختر زيبايي را از مادر مي‌گيرد. شايد اين موضوع را نتوان با قدرت علم ثابت كرد اما مادربزرگ‌ها اصرار دارند كه اين ادعا چيزي جز حقيقت نيست. آنها مي‌گويند دختردار شدن هورمون‌هاي مادر را تحت تاثير قرار مي‌دهد و باعث جوش‌جوشي شدن مادران باردار مي‌شود. پس اگر دختردوست هستيد، بايد چند ماه زشت‌تر شدن را به جان بخريد.

 

9. دست و پا چلفتي شده‌ايد؟
پسردار شدن مي‌تواند نظر خيلي‌ها را در مورد شما تغيير دهد. مادراني كه جنين پسر در شكم دارند، از نظر زنان قديمي دست و پا چلفتي مي‌شوند و مدام سكندري مي‌خورند درحالي كه به گفته آنها زناني كه قرار است دختردار شوند، از قبل از بارداري‌شان هم تواناتر مي‌شوند و چشم همه را با فعال بودن‌شان خيره مي‌كنند.

 

10. دماغ‌تان چاق شده؟
به نظر مي‌رسد كه صورت‌تان تپل‌تر شده و اجزايش ورم كرده است؟ مادربزرگ‌ها مي‌گويند چاقي دماغ و تپل به نظر رسيدن صورت‌تان، به‌خاطر دختردار شدن‌تان است. از آنجا كه پزشكان در مورد اين ادعاها اظهارنظري نمي‌كنند، نمي‌توانيم دليل علمي اين اتفاق را توضيح دهيم اما اگر به حرف زنان قديمي باور داشته باشيم، تنها با ديدن چهره يك خانم باردار مي‌توانيم جنسيت فرزندش را پيش‌بيني كنيم.

 

11. با نمك شده‌ايد؟
نمي‌توانيد جلوي خودتان را بگيريد و سراغ چيپس، پفك و لواشك نرويد؟ مادربزرگ‌ها مي‌گويند اين شما نيستيد كه دوست داريد به هر خوراكي شوري حمله كنيد بلكه فرزند پسري كه قرار است به دنيا بياوريد بيش از اندازه نمك‌دوست است. اما برخلاف جنين‌هاي پسر، دخترها باعث مي‌شوند به بستني، شكلات و ديگر خوراكي‌هاي شيرين ميل پيدا كنيد. نگاهي به خانم‌هاي باردار اطراف‌تان بيندازيد. بدون شك مي‌توانيد كساني را پيدا كنيد كه اين تغييرات در اشتهاي‌شان اتفاق افتاده و جنسيت فرزندشان هماني بوده كه مادربزرگ‌ها حدس مي‌زده‌اند.

 

12. بي‌اعصاب شده‌ايد؟
دختردار شدن روي روان شما هم تاثير مي‌گذارد. شنيده‌ايد كه خانم‌هاي باردار دل‌شان نازك شده و كم‌طاقت مي‌شوند؟ زنان قديمي مي‌گويند اين اتفاق براي همه باردارها نمي‌افتد، بلكه سراغ كساني مي‌رود كه قرار است دختردار شوند. اگر اشك‌تان مدام سرازير است و بي‌بهانه دل‌تان مي‌گيرد، انتظار وارد شدن يك دختر به خانواده‌تان را داشته باشيد.

 

13. شكم‌تان بالا آمده؟
شايد تفاوت موقعيت شكم خانم‌هاي باردار توجه شما را هم جلب كرده باشد. مادربزرگ‌ها مي‌گويند چنين تفاوتي به‌خاطر جنسيت جنين ايجاد مي‌شود. از نظر آنها كساني كه قرار است دختر‌دار شوند شكم‌شان بالاتر است درحالي كه شكم پسردارها انگار به پايين افتاده است.

 

14. به كدام طرف مي‌خوابيد؟
شايد پيش از اين چندان به حالت خواب‌تان توجه نكرده باشيد اما براي تشخيص جنسيت جنين‌تان، امشب كه به تختخواب‌تان مي‌رويد، جهتي كه در آن به خواب مي‌رويد را مورد توجه قرار دهيد. مادربزرگ‌ها مي‌گويند اگر به سمت چپ بخوابيد، پسر در شكم داريد اما اگر تمايل بيشتري به خوابيدن به سمت راست داشته باشيد، فرزند دختر به دنيا خواهيد آورد.

 

15. معده‌تان به هم ريخته؟
دختربچه‌ها هميشه شما را شادتر نمي‌كنند. به عقيده مادربزرگ‌ها، كساني كه قرار است دختردار شوند، در بارداري‌شان بدحالي بيشتري را تجربه مي‌كنند. آنها بيشتر حالت تهوع دارند و اوضاع معده‌شان نابسامان‌تر است. اگر شما هم هر صبح را با تهوع شروع مي‌كنيد و به‌خاطر به هم ريختگي معده‌تان در ابتداي بارداري حتي وزن كم كرده‌ايد، احتمال دختر‌دار شدن‌تان زياد است.

 

16. دست‌تان مي‌خارد؟
خشكي دست از علائم شايع بارداري است اما زنان قديمي مي‌گويند اين نشانه سراغ هر كسي نمي‌رود. آنها بر اين باورند كه خشك شدن پوست دست، نشانه پسردار شدن است اما زناني كه قرار است دختر به دنيا بياورند، پوست دست‌شان نرم و لطيف مي‌شود. احتمالا كمتر متخصص زناني است كه چنين ادعايي را تاييد كند اما تجربه نشان داده كه مادربزرگ‌ها خيلي چيزها را درست مي‌گويند.

 

17. ويار چه داريد؟
تغييرات ذائقه و اشتهاي شما هم مي‌تواند به جاي دستگاه سونوگرافي عمل كند و جنسيت جنين‌تان را فاش كند. مادربزرگ‌ها مي‌گويند زناني كه قرار است دختردار شوند، ميل زيادي به مصرف مركبات دارند. از نظر آنها جنين دختر ويار مركبات مي‌آورد، درحالي كه پسردارها ميل زيادي به اين ميوه‌ها ندارند. حالا كه فصل، فصل مركبات است، احتمالا كار شما براي بررسي اين موضوع و تشخيص جنسيت جنين‌تان آسان‌تر است.

 

 

 

جدیدترین مطالب