لاغری

لاغری

نیم نگاهی به گذشته

hpv

hpv

نشانه های اولیه ایدز در زنان | زمان بروز اولین علایم ایدز

نشانه های اولیه ایدز در زنان | زمان بروز اولین علایم ایدز

نشانه های اولیه ایدز در زنان

ایدز در زنان و مردان از ویروس HIV به وجود می آید که در اینجا نشانه های اولیه ایدز در زنان را مورد بحث و بررسی قرار خواهیم داد. اگر خانمی هستید به تازگی رابطه جنسی مشکوک داشته اید و یا از سرنگ مشترک استفاده کردید باید از نشانه های اولیه ایدز در زن آگاه باشید. ویروس HIV یا ایدز بدن یک بیماری غیر قابل تجدید است که به سیستم ایمنی بدن شما حمله می کند و از طریق مایعات بدن مانند مایع منی، خون و شیر مادر (البته نه بزاق) عبور می کند. اگر چه برای آن درمانی وجود ندارد اما ، افراد مبتلا به اچ آی وی می توانند با درمان های (antiretroviral(ART، سالم زندگی کنند. به همین دلیل بسیار مهم است که ویروس در اسرع وقت شناسایی شود. اما این می تواند چالش برانگیز باشد زیرا اولین نشانه های HIV خود را به شکل آنفلوانزا، از جمله تب، گلودرد، درد، و غیره نشان می دهد. در ادامه برخی از نشانه های اولیه ایدز در زنان نشان می دهد، معرفی می کنیم:

 

تب و لرز

تب اغلب نشانه ای است که بدن شما در حال مبارزه با بیماری است اما در عین حال ممکن است در مبارزه با ویروس های ضعیف موثر باشد، اما HIV یکی از ویروس های قدرتمندتر است. به همین دلیل یک تب درجه پایین همراه با لرزش یکی از شایع ترین علائم اچ آی وی است. باید بدانید که تب از نشانه های اولیه ایدز در زنان و مردان است. تب ممکن است یک یا دو هفته طول بکشد، یا ممکن است فقط یک یا دو روز طول بکشد، اما دکتر هوربرگ توصیه می کند که اگر احتمال دارد که شما آلوده شده باشد(به دلیل فعالیت جنسی اخیر، و غیره)، آزمایش انجام دهید.

 

عرق های مکرر شب

اگر در وسط شب خیس عرق شده اید و شب های تابستان نیست و هوای اتاق خواب شما مطبوع است بهتر است با پزشک خود تماس بگیرید. این به این دلیل است که عرق نشان دهنده این است که بدن در حال تلاش برای جلوگیری از سموم، مانند اچ آی وی است.

در حالی که اچ آی وی تنها عامل احتمالی عرق شب نیست، هیچ یک از گزینه های دیگر نیز به تنهایی نیست. این می تواند شامل هر چیزی از یائسگی و منونوکلئوز به سرطان هایی مانند لنفوم و لوسمی باشد.

 

بثورات قرمز که خارش ندارند

یکی دیگر از علائم عفونت HIV در زنان، بثوراتی است که می تواند در سراسر بدن ظاهر شود، از جمله دست ها، پاها و لگن. در سایر موارد، ممکن است فقط در یک یا دو نقطه ظاهر شود.

راش چیزی شبیه به واکنش های دارویی آلرژیک است. یک قرمزی عمومی ایجاد می شود و شاید چند علامت قرمز گسسته باشد. همچنین حتی اگر هفته ها طول بکشد، اکثر بیماران می گویند که بثورات مرتبط با اچ آی وی خارش ندارد. التهاب به سادگی پاسخ طبیعی بدن به مبارزه با عفونت است.

 

گلودرد شدید

گلودرد یکی دیگر از علائم رایج واکنش بدن به عفونت ویروسی است. بلعیدن را سخت می کند، اما بر خلاف گلودرد که دکتر شما پلاک های سفید را نمی بیند، بلکه فقط قرمزی و التهاب را می بیند. دکتر هاربرگ می گوید ویروس های زیادی وجود دارند که می توانند بر روی گلو تاثیر بگذارند، این امر همیشه نباید اچ آی وی باشد. اما اگر دغدغه دارید که ممکن است HIV داشته باشید بهتر است آزمایش کنید.

 

خواب آلودگی و درد مزمن

احساس ناراحتی یا خواب آلودگی در هفته اول ابتلا به اچ آی وی در اکثر بیماران مبتلا به آن دیده می شود. این مثل یک روز معمولی نیست که احساس خستگی بیشتری از حد معمول داشته باشید. رفتن به محل کار و یا چسبیدن به کار روزانه شما می تواند به عنوان یک کار غیر ممکن به نظر برسد.

نشانه های اولیه ایدز در زنان | زمان بروز اولین علایم ایدز

تورم لنفاوی

گره های لنفاوی شما در گردن، زیر بغل و کشاله ران قرار دارند و مسئول تولید سلول های عفونی هستند. هنگامی که بدن شما مبتلا به HIV می شود، این گره ها بیش از حد کار می کنند تا سعی در مبارزه با ویروس داشته باشند، که ممکن است آنها متورم و بزرگتر از حد معمول باشد. دکتر هاربرگ همچنین مشاوره با دکتر را توصیه می کند اگر تورم در چندین گره لنفاوی در قسمت های مختلف بدن دیده شود.

 

عفونت مخمر

مخمر قارچ های میکروسکوپی است که به طور طبیعی در دهان و واژن زن وجود دارد. عفونت مخمر زمانی اتفاق می افتد که در یک نرخ غیر قابل کنترل رشد می کند. در حالی که بعضی از زنان ممکن است عفونت های مخمری مربوط به شرایطی نظیر دیابت یا حتی بدون هیچ دلیلی نسبت به آن ها داشته باشند، احتمال ابتلا به ویروس آن نیز به خصوص در مراحل اولیه بسیار زیاد است.

بنابراین، دکتر هوربرگ بلافاصله در صورت داشتن یک عفونت مخمر و اگر فکر می کنید ویروس اچ آی وی را داشته باشید، توصیه می شود که بلافاصله با پزشک مشورت کنید.

 

زخم دهان

زخم های دهان، ممکن است به علت التهاب ایجاد شوند زیرا بدن شما تلاش می کند تا با ویروس HIV مبارزه کنید.

در حالی که زخمها ممکن است به علت دلایل مختلفی از قبیل استرس، تغییرات هورمونی یا آلرژی غذایی ایجاد شود، همچنین نشانه ای از اچ آی وی است و بنابراین باید توجه کرد.

 

کاهش وزن سریع

کاهش وزن غیر منتظره یک علامت است که خود را بیش از یک دوره طولانی نشان می دهد و بنابراین معمولا در مراحل بعد HIV ایجاد می شود، شما شروع به از دست دادن چربی و عضله می کنید به دلیل عدم اشتها و ناتوانی بدن برای جذب مواد مغذی .

 

تشخیص مننژیت

به گفته آمش آدالجا، مدرس دانشکده بهداشت عمومی جان هاپکینز بلومبرگ، مننژیت، یک ویروس که به شکل تب، بی حالی، استفراغ و تحریک پذیری ظاهر می شود، می تواند ناشی از گسترش HIV از طریق سیستم عصبی مرکزی شما باشد.

مننژیت کریپتوکوک معمولا با اچ آی وی ارتباط دارد، گرچه عمدتا در بیماران مبتلا به ایدز یا در مراحل بعدی HIV است. بدن از طریق HIV تضعیف نمی شود، بلکه قادر به مبارزه با آن نیست .

 

مشکلات معده

مسائل مربوط به معده، گوارشی و گوارشی مانند اسهال، تهوع و استفراغ ممکن است نشانه هایی از مراحل اولیه HIV باشد.

با افزایش ورم مفاصل (سطوح ویروس در خون)، سیستم ایمنی بدن در حالت سوء تغذیه قرار دارد. بنابراین اگر به نظر میرسید که مشکلات معده ناشناخته ای داشته باشید، ایده بدی نیست که پیشنهاد آزمایش شود (به خصوص در مورد فعالیت اخیر جنسی خطرناک).

 

هنگامی که به علائم اولیه ایدز در زنان می رسیم، باید به یاد داشته باشید که همیشه HIV نیست که باعث بیماری می شود. بسیاری از علائم ایدز ، به ویژه در موارد شدید، از عفونت های فرصت طلب می آیند. میکروب های مسئول این عفونت معمولا در افراد دارای سیستم ایمنی سالم نگهداری می شوند. با این حال، هنگامی که سیستم ایمنی ضعیف می شود، این میکروب ها به بدن حمله می کنند و باعث بیماری می شوند. افرادی که در طی مراحل اولیه HIV علائمی نداشتند، با پیشرفت ویروس علائم را مشاهده می کنند و احساس بیماری می کنند.

نشانه های اولیه ایدز در زنان | زمان بروز اولین علایم ایدز

زمان بروز اولین علائم ایدز در زنان

زمان بروز نحستین علائم ایدز در خانمها و آقایان مسئله بسیار مهمی است. هنگامی که مسئله سرایت ایدز مطرح می شود، زمان بروز اولین علائم ایدز اهمیت پیدا می کنند. تشخیص زودهنگام HIV ایدز می تواند به تضمین سریع درمان برای کنترل ویروس و جلوگیری از پیشرفت به مرحله سوم ایدز کمک کند. مرحله سوم HIV معروف به ایدز است. درمان اولیه با استفاده از داروهای ضد رتروویروسی ویروس را غیر قابل کشف می کند، که می تواند از انتقال به دیگران جلوگیری کند.
پس از آلوده شدن چه مدت طول می کشد تا ایدز ظاهر شود؟

 

بدن برای ایجاد آنتی بادیهای ایدز پس از عفونت، زمان زیادی نیاز دارد. تقریبا تمام افراد آنتی بادی ها را در عرض 2-12 هفته ایجاد می کنند، اما آنتی بادی ها می توانند تا 6 ماه پس از عفونت ایجاد شوند. نتیجه مثبت بدین معنی است که آنتی بادی های ایدز در بدن شما یافت می شود. این بدان معنی است که شما عفونت ایدز دارید.

زمان بروز اولین علایم ایدز معمولا چند روز تا چند هفته پس از قرار گرفتن در معرض ویروسHIV ظاهر می شوند و می توانند دو تا چهار هفته ادامه یابند. البته تورم غدد بیشتر طول می کشد. بعضی از افراد هیچ علائمی مشاهده نمی کنند و یا به مدت کوتاهی علائمی ندارند بنابراین تشخیص عفونتHIV در آن ها بدون آزمایش HIV امکان پذیر نیست.

 

علائم اولیه ایدز در زنان

علائم اولیه HIV شبیه به علائم آنفلوآنزا هستند. این علائم شامل موارد زیر است:

سردرد
تب
خستگی
تورم غدد لنفاوی
گلو درد
برفک
جوش
درد عضلانی و مفصلی
زخم در دهان
زخم بر روی آلت تناسلی
عرق شبانه
اسهال

نشانه های اولیه ایدز در زنان | زمان بروز اولین علایم ایدز

علائم اولیه ایدز در عرض یک تا دو ماه پس از انتقال دیده می شوند، هر چند می توانند دو هفته پس از قرار گرفتن در معرض ویروس ظاهر شوند. علاوه بر این، بعضی از افراد ممکن است بعد از عفونت علائم اولیه نداشته باشند. دانستن این نکته مهم است که این علائم اولیه HIV با بیماری های شایع و مشکلات سلامتی همراه هستند. برای اطمینان از وضعیت HIV، در مورد گزینه های آزمایش با پزشک صحبت کنید.

ظاهر نشدن علائم ممکن است تا 10 سال طول بکشد. با این حال، این به این معنا نیست که ویروس از بین رفته است. ایدز یک بیماری قابل کنترل است. اما اگر درمان نشود، می تواند به مرحله 3 پیشرفت کند. به همین دلیل است که آزمایش بسیار مهم است.
علائم مرحله سوم ایدز

 

نشانه هایی که نشان می دهد ایدز به مرحله 3 پیشرفت کرده است عبارتند از:

تب بالا
لرز و عرق شبانه
جوش
مشکلات تنفسی و سرفه مداوم
کاهش وزن شدید
نقاط سفید در دهان
زخم های تناسلی
خستگی منظم
ذات الریه
مشکلات حافظه

 

مراحل پیشرفت ویروس ایدز در زنان

بسته به فاز HIV، علائم می توانند متفاوت باشند:

 

1- مرحله اول HIV

مرحله اول HIV به عنوان عفونت حاد یا اولیه شناخته شده است. این مرحله به نام سندرم حاد ویروسی می باشد. در این مرحله، اکثر افراد علائم رایج آنفولانزا را تجربه می کنند که ممکن است تشخیص و تمیز دادن آن از عفونت دستگاه گوارش و تنفسی متفاوت باشد.

 

2- مرحله تاخیر بالینی

مرحله بعدی مرحله تأخیر بالینی است. در این مرحله ویروس فعالیت کمتری دارد، اما هنوز در بدن است. در این مرحله، افراد علائمی تجربه نمی کنند در حالی که عفونت ویروسی در سطوح بسیار پایین پیشرفت می کند. این دوره تاخیر ممکن است یک دهه یا بیشتر طول بکشد. بسیاری از افراد علائم HIV را در طول این دوره 10 ساله نشان نمی دهند.

 

3- فاز نهایی HIV

فاز نهایی HIV مرحله 3 است. در طی این مرحله، سیستم ایمنی به شدت آسیب دیده است و نسبت به عفونت های فرصت طلب آسیب پذیر است. هنگامی که HIV به مرحله 3 می رسد، علائم مرتبط با عفونت آشکار می شود. این علائم عبارتند از:

حالت تهوع
استفراغ
خستگی
تب

علائم مرتبط با HIV، مانند اختلال شناختی نیز می تواند آشکار شود.

نشانه های اولیه ایدز در زنان | زمان بروز اولین علایم ایدز

علائم اولیه ایدز چقدر طول میکشد

HIV پس از ورود به بدن، به زودی قابل انتقال است. در طول این فاز، جریان خون حاوی سطوح بالاتری از HIV است که باعث انتقال آن به دیگران می شود. علائم اولیه ایدز چقدر طول میکشد؟ از آنجایی که همه خانمها نشانه های اولیه ایدز در زنان را تجربه نمی کنند، آزمایش تنها راهی است که می تواند ویروس را تشخیص دهد. تشخیص زودهنگام به زن مبتلا به HIV شروع درمان را فراهم می کند. درمان مناسب می تواند خطر انتقال ویروس به شریک جنسی را از بین ببرد.

برچسب‌ها:

جدیدترین مطالب