لاغری

لاغری

نیم نگاهی به گذشته

hpv

hpv

روش پاک کردن رنگ مو از روی پوست | از بین بردن لکه رنگ مو روی پوست

روش پاک کردن رنگ مو از روی پوست | از بین بردن لکه رنگ مو روی پوست

روش پاک کردن رنگ مو از روی پوست

روش از بین بردن لکه رنگ مو روی پوست را در این بخش از سایت سماتک برایتان توضیح خواهیم داد. اگر به دنبال بهترین روش پاک کردن رنگ مو از روی پوست دست و صورت تان هستید با این بخش از سایت سماتک همراه ما باشید.  ممکن است که در حین رنگ کردن موها قسمتی از پوست سر هم رنگ شود. برای پاک کردن لکه‌ رنگ مو از روی پوست روش هایی وجود دارد که در ادامه این مطلب سماتک خواهید خواند. پیش از اینکه رنگ مو به پوست تان بمالد، از آن اتفاق پیشگیری کنید!

 

راههای سنتی زیادی را می‌توانید از بزرگ‌ترها بیاموزید که برای تمیز کردن پوست لک شده توسط رنگ مو مؤثر هستند. اگر بتوانید سریع عکس‌ العمل نشان دهید، بهترین کاری که از دست تان بر می‌آید این است که یک توپ پنبه‌ ای را کمی با آب گرم خیس کنید و پیش از اینکه رنگی که روی پوست تان مالیده شده به خورد پوست برود، به آرامی آنرا پاک کنید (معمولاً چند دقیقه‌ای طول خواهد کشید تا رنگ به پوست تان نفوذ کند).

 

اما یک راه ساده این است، پیش از اینکه رنگ مو به پوست تان بمالد، از آن اتفاق پیشگیری کنید! قبل از اینکه دستکش‌ هایتان را بپوشید، کمی نرم کننده، وازلین، یا مرطوب کننده‌ی لب به اطراف خط موهایتان و جاهای دیگری که فکر می‌کنید در معرض رنگ مو هستند بمالید، جاهایی مثل لاله‌ی گوش، ابروها، خط فک و پشت گردن تان. مرطوب کردن پوست یک پوشش محافظ ایجاد خواهد کرد تا رنگ مو نتواند به پوستتان نفوذ کند. بعلاوه، داشتن یک نشانه‌ی دیداری برای مشخص کردن خطر قرمزها، شما را در رنگ کردن موهایتان دقیق‌تر خواهد کرد.

روش پاک کردن رنگ مو از روی پوست | از بین بردن لکه رنگ مو روی پوست

از بین بردن لکه رنگ مو روی پوست

اگر می‌خواهید بدانید چطور رنگ مو را از روی پوست تان پاک کنید، به یاد داشته باشید که تنها یک راه برای انجام این کار وجود ندارد. در حقیقت ما با ۱۰ روش، برای پاک کردن رنگ مو از روی پوست، سر و کار داریم. در این مطلب به شما کمک خواهیم کرد تا بتوانید موادی را برای اینکار انتخاب کنید که پوست شما را تحریک نکند . علاوه‌بر آن، این مواد در اکثر خانه ها نیز وجود داشته باشد.

 

حتی کسانی که دیگر در رنگ کردن موها در خانه حرفه‌ای شده‌اند، برخی مواقع نواقصی در کارشان پیش می‌آید. سؤال این است که چکار خواهید کرد اگر تصادفاً رنگ مو را جایی بمالید که نباید مالیده شود، مثلاً بر روی پوست تان! در این راهنما چندین راه ارزان و بدون زحمت را برایتان توضیح خواهیم داد تا بتوانید رنگ مو را از جایی که به آن تعلق ندارد پاک کنید!

 

پاک کردن رنگ مو از روی پوست با روغن زیتون

یکی از بهترین روش های پاک کردن رنگ مو از روی پوست استفاده از روغن زیتون است. روغن زیتون به عنوان بهترین روش برای پاک کردن رنگ مو از روی پوست دست و صورت قابل استفاده است. تا زمانی که از روغن زیتون واقعی استفاده می‌کنید، مصرف آن واقعاً کارساز خواهد بود. روغن زیتون به اندازه لاک ناخن و یا سایر مواد شیمیایی، برای پوست شما آزاردهنده نیست. با این حال، اگر جوش یا جای جوش داشته باشید، این فرآیند ممکن است اوضاع را بدتر کند. روغن زیتون یک روش عالی برای پاک کردن رنگ مو از روی پوست اطراف چشم شما خواهد بود.

روش پاک کردن رنگ مو از روی پوست | از بین بردن لکه رنگ مو روی پوست

پاک کردن لکه رنگ مو روی پوست با روغن بچه

روغن بچه به قدری برای پاک کردن لکه رنگ مو روی پوست مطمئن است که به طور مرتب برای کودکان مورد استفاده قرار می‌گیرد، هر چند این ماده نباید با چشم‌ ها در تماس قرار گیرد. اما چگونه لکه رنگ مو را از روی پوست خود با روغن بچه پاک کنید؟ به سادگی، از روغن بچه و یک تکه پارچه یا پنبه استفاده کنید و ناحیه را مرطوب کنید، اما آن را خیس نکنید. برای پوشش دادن منطقه آسیب‌دیده از روغن به اندازه کافی استفاده کنید. بگذارید روی پوست بنشیند تا رنگ مو را جذب کند و سپس آن را با پد یا پارچه کتانی پاک کنید.

 

اگر با لکه‌ رنگ موی مشکی سر و کار دارید، بگذارید روغن بچه یک شب روی پوست شما بماند. همان اقدامات احتیاطی که در بالا ذکر شد را در نظر بگیرید تا از لکه شدن بر روی تخت‌ خواب خود جلوگیری کنید، مانند پوشش دادن ناحیه آسیب‌ دیده با پارچه و پوشیدن دستکش. زمانی که صبح شد، ناحیه پوست را با آب بشویید. ممکن است به استفاده از صابون و یا شامپو برای پاک کردن روغن از پوست خود نیاز داشته باشید، واکنش شیمیایی این مواد باعث پاک شدن رنگ اضافی بر روی پوست می‌شود. روغن بچه برای استفاده در همه نواحی پوست به غیر از اطراف چشم‌ها، روشی مطمئن است و می‌تواند برای پاک کردن لکه رنگ مو روی پوست بکار رود.

 

بهترین روش از بین بردن لکه رنگ مو از روی پوست

ممکن است عاقلانه به نظر نرسد، اما یکی دیگر از بهترین روش از بین بردن لکه رنگ مو از روی پوست، استفاد از خود رنگ مو است؛ در واقع رنگ مو می‌تواند لکه رنگ موهای قدیمی را دوباره فعال کند. از دستکش استفاده کنید و کمی رنگ مو را روی لکه بمالید. سپس سعی کنید آن را با آب گرم و صابون تمیز کنید.

روش پاک کردن رنگ مو از روی پوست | از بین بردن لکه رنگ مو روی پوست

روش پاک کردن رنگ موی مشکی از روی پوست

شما می‌توانید مقدار کمی از مواد شوینده مایع را به منطقه آغشته به لکه رنگ مو اعمال کنید. توجه داشته باشید که باید پاک‌کننده بدون رنگ، بدون مواد سفید کننده و بدون عطر باشد تا از آزار دادن و صدمه دیدن پوست شما جلوگیری شود. این روش برای پاک کردن رنگ موی مشکی از روی پوست صورت و دست ها موثر خواهد بود.

 

اگر می‌خواهید رنگ موی مشکی را از روی شانه، گردن و یا دست‌ ها پاک کنید، می‌توانید یک قاشق سوپ خوری مواد شوینده را بر روی ناحیه رنگ‌ شده و اطراف آن بمالید. به سادگی منطقه آسیب‌ دیده را مرطوب کنید، مواد شوینده را با انگشتان خود و یا یک پد پنبه‌ای بمالید و به آرامی لکه را تمیز کنید. اگر پیشرفت قابل‌توجهی در پاک کردن رنگ موی مشکی از روی پوست دیدید، می‌توانید اینکار را در صورت نیاز تکرار کنید.

 

برای پاک کردن لکه های سرسخت رنگ مو، به مقدار مساوی مواد شوینده مایع را با جوش‌ شیرین مخلوط کنید و این فرآیند را تکرار کنید. جوش‌ شیرین باعث می‌شود که پوست های حساس آسیب ببینند، پس در استفاده از آن باید مراقب باشید. با این حال، استفاده از آن برای پشت و بازوهای شما بی‌خطر است. اگر هر گونه خارش، سوزش و یا دیگر نشانه‌ های آسیب دیدگی را احساس کردید، همه مواد را بشویید و پاک‌ کننده دیگری را امتحان کنید.

روش پاک کردن رنگ مو از روی پوست | از بین بردن لکه رنگ مو روی پوست

راه از بین بردن لکه رنگ مو روی پوست

شما خانم های عزیز می توانید برای از بین بردن لکه رنگ مو روی پوست از ژله پترولیوم استفاده کنید. این ماده برای کسانی که می‌خواهند بدانند چطور رنگ مو را از روی پوست اطراف پیشانی خود پاک کنند، بسیار عالی است. ژل نفتی را به آرامی بر روی قسمت مورد نظر ماساژ دهید تا لکه ناپدید شود، مراقب باشید ژل را اطراف چشم ها نمالید.

 

یک تاکتیک دیگر برای استفاده از ژله نفت خام برای جلوگیری از ریختن ژل داخل چشم‌ها، استفاده از پنبه آغشته به ژله پترولیوم است. ژله پترولیوم آنقدر ایمن است که شما می‌توانید آن را به مدت طولانی بر روی پوست خود قرار دهید. برای مثال، شما می‌توانید ژله نفت را از شب بر روی  لکه بمالید، تا صبح صبرکرده سپس آن را بشویید. برای جلوگیری از لکه گرفتن لباس و دیگر وسایل، این ناحیه را با پارچه کتان تمیز بپوشانید و قبل از به خواب رفتن، دستان خود را با دستکش بپوشانید.

روش پاک کردن رنگ مو از روی پوست | از بین بردن لکه رنگ مو روی پوست

از بین بردن رنگ مو از روی پوست با لاک پاک کن

لاک پاک کن بهترین انتخاب برای از بین بردن رنگ مو از روی پوست دست شما است؛ در صورتی که نگران پاک شدن لاک از روی ناخن‌ های خود نیستید، می‌توانید آن را روی یک توپ پنبه‌ای گذاشته و سعی کنید رنگ مو را پاک کنید. برخی معتقدند که از این روش می‌توانید بر روی صورت خود نیز استفاده کنید، هر چند که این امر به اقدامات احتیاطی بیشتری نیاز دارد.

 

برای مثال، شما نمی‌خواهید اجازه دهید تا پاک‌کننده لاک ناخن از روی صورت تان چکه کند، بنابراین می‌خواهید قبل از مالیدن لاک پاک کن بر روی پیشانی خود، تنها توپ پنبه را با آن مرطوب کنید. سپس پاک‌کننده لاک ناخن را از روی صورت خود با آب بشویید چون این ماده می‌تواند بسیار آزاردهنده باشد و به پوست تان آسیب برساند. اگر رنگ مو در اطراف چشم‌ هایتان ریخته شده، از انجام این روش پرهیز کنید.

 

در ابتدا از این نوع پاک‌ کننده در یک منطقه کوچک استفاده کنید تا واکنش پوست تان را ببینید، در صورتی که بعد از چند ثانیه هیچ مشکل و حساسیتی نداشتید، می‌توانید برای پاک کردن رنگ مو از روی پوست استفاده کنید. پس از انجام کار، منطقه را به طور کامل بشویید تا تمام آثار لاک پاک کن را پاک کنید.

 

روش پاک کردن رنگ موی مشکی از روی صورت

یکی دیگر از مواد قابل استفاده برای پاک کردن رنگ موی مشکی از روی صورت، خمیر دندان است. توصیه‌ ای که در خصوص استفاده از خمیر دندان وجود دارد آن است که اینکار را با خمیر دندان‌ های ژله ای انجام ندهید و حتما از خمیر دندان‌ های سنتی استفاده کنید. برای پاک کردن رنگ موی مشکی از روی صورت میتوانید خمیر دندان را در ناحیه رنگ‌ شده با انگشت، یک پد پنبه ای و یا یک مسواک تمیز بمالید. اگر به چیز دیگری برای پاک کردن لکه های مقاوم تر نیاز دارید، خمیردندان را با جوش‌ شیرین مخلوط کنید و دوباره امتحان کنید. یک مزیت خمیر دندان به عنوان پاک‌ کننده رنگ مو از روی پوست این است که استفاده از آن در اطراف صورت و روی دست‌ها، باعث آسیب دیدن این قسمت ها نمی شود.

روش پاک کردن رنگ مو از روی پوست | از بین بردن لکه رنگ مو روی پوست

چگونه رنگ مو روی پوست را پاک کنیم

اگر پس از رنگ کردن موهای خود، رنگی را بر روی پوست مخصوصاً بر روی دست‌ها و صورت خود دیدید، ابتدا آن را با آب و صابون مالش دهید. اینکار هنگامی که تازه رنگ روی پوست شما ریخته شده است، کاربردی‌تر خواهد بود. اگر آب و صابون معمولی لکه را پاک نکرد، از جوش شیرین استفاده کنید و دستان خود را با جوش‌شیرین بشویید. اما بطور کلی استفاده از این ماده برای پاک کردن رنگ مو از روی پوست توصیه نمی‌شود، چرا که استفاده از جوش شیرین می‌تواند به پوست شما آسیب برساند.

 

لکه رنگ مو روی پوست را چگونه پاک کنیم

پاک‌ کننده های آرایشی در واقع برای پاک کردن مواد رنگی همچون رنگ مو از روی پوست طراحی شده‌ اند. از آنجایی که استفاده از این مواد برای استفاده در مناطق حساس مانند صورت شما استفاده می‌شود، استفاده از آنها برای پاک کردن رنگ مو از روی پوست، پوست شما را تحریک نمی‌کند. برای این کار می‌توانید از هر پاک‌ کننده آرایشی که در دست دارید استفاده کنید. از آنها برای پاک کردن رنگ مو به همان روشی استفاده کنید که باقیمانده آرایش را پاک می‌کنید. اگر بی فایده است، می‌توانید روش دیگری را امتحان کنید.

روش پاک کردن رنگ مو از روی پوست | از بین بردن لکه رنگ مو روی پوست

نکات مهم

1. حتما در موقع رنگ کردن موها، دستکش پلاستیکی مناسب به دست کنید تا از نفوذ رنگ مو به پوست جلوگیری کند.

 

2. قبل از شروع به رنگ کردن موها، کمی وازلین به پوست اطراف پیشانی، پشت گردن و کنار ابروها و دست هایتان بزنید تا اجازه ندهد این نواحی به خود رنگ بگیرند.

 

3. اگر مجبور به استفاده از روش های گفته شده در بالا شدید، حتما بعد از پاک کردن رنگ مو از روی پوست و شستن پوست، از کرم مرطوب کننده برای نرم و مرطوب کردن پوست تان استفاده کنید، چون این روش ها کمی خشن هستند و ممکن است باعث ایجاد خشکی در پوست تان شوند.

برچسب‌ها:

جدیدترین مطالب