شغل های پردرآمد دانشجویی پاره وقت | شغل های مناسب دانشجویی

شغل های پردرآمد دانشجویی پاره وقت | شغل های مناسب دانشجویی

شغل های دانشجویی پاره وقت برای کسانی که می خواهند در طول دوران تحصیل در دانشگاه ها کسب درآمد کنند تعدادشان کم نیست شغل های پردرآمد دانشجویی با تایم پاره وقت برای شما که در دوران دانشجویی تان نیاز به درآمد بالا دارید در ادامه معرفی خواهیم کرد فهرستی از شغل های مناسب دانشجویی را در این مطلب سماتک می خوانید.

 

شغل های پردرآمد دانشجویی

شغل های مناسب دانشجویی درآمد متفاوتی دارند و بسته به توان و عرضه شما متفاوت هستند اگر به دنبال شغل های پردرآمد دانشجویی هستید با ما همراه باشید. شغل های دانشجویی در حین تحصیل به شما کمک می‌کنند تا تجربه و ارتباطات خود را گسترش دهید ضمن اینکه می توانید از پس برخی مخارج زندگی دانشجویی برآیید. به عنوان دانشجویی ساده و بی‌تجربه نباید انتظار داشته باشید که میز ریاست را به شما تقدیم کنند. در آغاز فعالیت‌های کاری نباید دلسرد بشوید و احساس کنید که شغل پاره‌وقت دانشجویی‌ خلاف آرزوها و مغایر با ایده‌آل‌های ذهنی‌تان است. به شغل های دانشجویی به چشم کارهایی موقتی در ضمن تحصیل نگاه کنید و بدانید که هر چقدر فعال‌تر باشید در آینده موفق‌تر در جامعه ظاهر خواهید شد.

شغل های پردرآمد دانشجویی پاره وقت | شغل های مناسب دانشجویی

شغل های مناسب دانشجویی

شغل های دانشجویی را که مناسب برای شما نیز باشند در ادامه خدمت تان عرض خواهیم کرد: در دوره دانشگاه ، زمان کم است و به همین خاطر، بسیار گرانبهاست. و در همین حین ، مخارج دانشگاه هم به طرز شگفت انگیزی بالا میرود. یک شغل پاره وقت ، تا وقتی که به زمان مطالعه و فعالیتهای فوق العاده شما لطمه نزند ، راه بسیار خوبی برای کاهش هزینه هاست.
اگر شما دانشجویید و بدنبال کار پاره وقت میگردید ، بهترین جا برای شروع جستجو ، دانشگاه خودتان است. بسیاری فرصت های شغلی در همین دانشگاه خودتان وجود دارد ؛ ضمن اینکه بعنوان همکار دانشجو هم میتوانید در دانشگاه فعالیت کنید. بعلاوه ، کار در دانشگاه ، از اتلاف وقت شما جلوگیری میکند و ضمنا منابع تحقیقاتی و علمی را هم در دسترس دارید.
مطمئنا در بیرون دانشگاه هم ، فرصت هایی برای کار دانشجویی وجود دارد. بهرحال ، درزمان جستجو به این نکته توجه داشته باشید که باید در کنار کار پاره وقتتان ، فرصت کافی برای انجام کارهای تحصیلی تان را هم داشته باشید.

 

مصحح

کلاسهای دانشجویان سال اولی (مثل کلاس پیش نیاز زبان) ممکن است تعداد بسیار زیادی دانشجو داشته باشد. بخاطر تعداد بالای دانشجو ، اساتید معمولا از بعضی دانشجویان برای تصحیح آزمون ها کمک میگیرند.اگرچه این کار ، کاری ابتدایی است ، اما بخاطر اینکه آزمون ها زمان مشخصی دارند، با اینک کار میتوانید فرصت های زیادی را در بین آزمونها برای رسیدگی به درس ها و فعالیتهای جانبی خود داشته باشید. از بخش پشتیبانی فنی دانشگاه و یا دانشویانی که با آنها همکاری دارند ، فرصت های شغلی را جویا شوید.

 

پشتیبان فنی پردیس دانشگاه

اگر در علوم کامپیوتر مهارت دارید یا مهارت های فنی رشته کامپیوتر را دارید ، از مرکزIT دانشگاه برای شغل پرس و جو کنید. بسیاری از دانشگاه ها ، پشتیبانی فنی تمام وقت دارند و در این زمینه از دانشجویان و اساتید استفاده میکنند. بخاطر اینکه در این شغل، حجم کار زیاد است و افراد زیادی مشغول به کارند ، معمولا ساعات کار شما به تناسب درخواست شما به میل خودتان قابل تنظیم است. در ساعات استراحت هم میتوانید به کارهای خودتان بپردازید.

 

خدمات ماساژ درمانی

شاید این شغل برایتان عجیب و ناجور به نظر برسد اما ما به شما می گوییم که در دنیای پر سختی و فشار امروز یک ماساژ حرفه ای و خوش قیمت چیزی است که هیچکس دست رد به سینه اش نمی‌زند. بروید و یک دوره ماساژ یاد بگیرد و در تمام سالن های ورزشی، باشگاه ها، استخرها و مجتمع های تفریحی برای خودتان شغل پیدا کنید.

 

کمک یار کتابخانه

اگر بدنبال کار دانشجویی هستید ولی نگرانید که شاید به کارهای دانشگاهی تان نرسید ، کمک یار کتابخانه یا سالن مطالعه ، برای شما گزینه ی خوبی است.
مسئول قسمت ها، که معمولا شامل سرپرستی سالن های مطالعه هم میشود ، معمولا محیطی آرام دارد که برای شما فرصت مطالعه را هم فراهم میکند. این نوع کارها بسیار راحت است ، به شرط اینکه در این سمت ها فرصت کافی برای رسیدگی به کارهای دانشگاهی و مطالعات خود را داشته باشید .
همچنین در پست های دیگر کتابخانه ای ، مثل قسمت پرینت یا مرتب کردن کتابها – مشغول کار شوید.

در کتابخانه ، شغل های مختلفی وجود دارد ؛ برای احراز این شغل ، کافی است در کتابخانه های دانشگاه جستجو کنید و یک جای خالی برای شروع کار پیدا کنید. برای این کار ، به سراغ مسئولین اصل کتابخانه بروید و شماره تماس خود را برای فرصت های احتمالی به آنها بسپارید.

 

آمارگیری و پژوهش

به جای گرفتن آمار دیگران، برای شرکتها آمارگیری کنید و پول بسازید! بسیاری از دانشجویان در دوران تحصیل خود جذب سازمان ها و شرکت هایی می شوند که بهدنبال نیروی کار فعال و جوان برای جمع آوری اطلاعات آماری خود هستند. یکی از این شرکت ها را پیدا کنید و شروع به پژوهش و آمارگیری شوید.

 

فروش اینترنتی محصولات

حتی اگر فروشنده خوبی نیستید باز هم می توانید روزی یک کالا بفروشید! اگر دیدگاهتان نسبت به بازاریابی و فروش هنوز تغییر نکرده است می توانید بازاریابی آنلاین را هم امتحان کنید و اولین مبلغ واریزی که به حساب تان آمد بالاخره دیدگاهتان تغییر کند! در چند دهه‌ی اخیر، به‌خاطر اینترنت و تلفن همراه، فرصت‌های شغلی زیادی فراهم شده‌اند. روزنامه، رادیو و تلویزیون کم‌کم طرح‌های تبلیغاتی خود را از دست می‌دهند، و به جای آن اینترنت هر روز پول بیشتری می سازد. فرقی نمیکند که بیمه عمر بفروشید یا برای خدمات نظافتی بازاریابی اینترنتی کنید. مهم این است که از طریق اینترنت یک خدمت و کالا را به یک فرد مشتاق بفروشید.

 

دستیار بخش علمی و آزمایشگاهی

سری به بخش های علمی بزنید (اگر دانشجوی زبان انگلیسی هستید ، سری به بخش زبان های خارجی بزنید) و بدنبال فرصت های شغلی بگردید. بخش های علمی فعالیت های زیادی به عنوان پروژه دارند و بعضی اوقات دانشجویانی را برای کار پاره وقت دفتری استخدام میکنند. از طریق بخش علمی رشته خودتان یا دانشجویانی که در بخش فعالیت دارند، فرصت های شغلی را جویا شوید.

اگرچه برای شما اجباری نیست که حتما در بخش رشته ی خود فعالیت کنید ، اما معمولا بخش های علمی اولویت را به دانشجویان همان رشته میدهند. بعلاوه ، اگر در رشته خودتان مشغول فعالیت شوید ، فرصت ارتباط برقرار کردن با اساتید را خواهید داشت. همچنین فرصت طلایی برای شناخت کامل رشته و بخش خودتان پیدا میکنید.

 

بازاریابی و فروش کالاهای تبلیغاتی

باور کنید بازاریابی شغل پولساز و دارای پرستیژ خوبی است دیدگاه نسبتا غلطی درباره بازاریابی در جامعه امروز ایران رواج یافته است که بسیاری از جوانان نسبت به این شغل احساس خوبی ندارند. اما بازاریابی و فروش یکی از بهترین و پردرآمدترین مشاغل در کشورهای پیشرفته است که از شان و منزلت اجتماعی بسیار خوبی هم برخوردار است. بازاریابی و فروش کالاهای تبلیغاتی یک کار پاره وقت و مناسب دانشجویان تمام رشته ها است که می توانید این از فروش جاکلیدی، لیوان، تیشرت، ساعت دیواری، کارت ویزیت و سررسید تا بسیاری دیگر از کالا در این زمینه فعالیت کنید.

 

اجاره غرفه خوراکی و تنقلات

در هر نقطه از شهر مردم دنبال خوراکی هستند! خب خودتان بارها و بارها از دکه های مختلف در تمام نقاط شهر خوراکی و نوشیدنی خریده اید. پس چرا با دوستان تان یک سرمایه کوچک روی هم نگذارید و یکی از این غرفه ها را اجاره نکنید. برای ماندن و فروختن در غرفه هم ترتیبی بگذارید و هر روز یک نفر که کلاس ندارد و دانشگاه نمی رود مسئول فروش شود. شک نکنید که این کار درآمد خوبی دارد.

 

تایپ و ترجمه

حتی نیاز نیست تایپ و ترجمه بلد باشید! احتمالا شما در طول سالهایی که درس خوانده اید بارها گذرتان به دفتر فنی ها برای سفارش ترجمه و تایپ برای درس ها و پروژه هایتان افتاده است. خب اگر فکر میکنید وقت و حوصله یادگیری تایپ را دارید یا توانایی دانش زبان انگلیسی خوبی دارید که می توانید یک دفتر کار مجازی برای خودتان درست کنید و در شبکه های مجازی مشتری جمع کنید. اما اگر توانایی و علاقه ای به یادگیری این حرفه ندارید کافی است همان دفتر مجازی را راه بیندازید و یک عده مترجم و تایپیست را جمع کنید و برایشان از طریق همان شبکه های مجازی سفارش بگیرید و حق العمل خود را از این وسط بردارید.

 

دستیار تدریس یا استاد حل تمرین

اگر از دانشجویان سال بالا هستید ، میتوانید برای ورودی های جدید بعنوان دستیار استاد مشغول به کار شوید.یا حتی در کلاس خودتان اگر رتبه کلاسی بالایی دارید ، میتوانید بعنوان استاد حل تمرین فعالیت کنید. اگرچه برای اینکه استاد دانشگاه شوید ، به تحصیلات بالایی نیاز دارید ، اما برای سمت دستیار استاد، کافی است در همان کلاس خود ، از بهترینها باشید. در این سِمَت ، نسبت به استاد مسئولیت های کمتری نیز –مانند چک کردن تکالیف یا نظارت در جلسه امتحان-خواهید داشت . بهترین کار برای اینکه دستیار استاد شود این است که در مراسم ورودی های جدید (سال اولی ها)، از اساتید آنها پرس و جو کنید و از فرصت های احتمالی استفاده کنید.

 

فعالیت در شبکه های اجتماعی

از گذراندن تک تک لحظات تان در اینستاگرام، تلگرام، توییتر و … پول درآورید امروزه رسانه های اجتماعی نقش بزرگی در کسب و کارها بازی می‌کنند. بسیاری از شرکت‌ها به دنبال متخصص و تهیه‌کننده‌ی خدمات رسانه‌های اجتماعی هستند. میتوانید همین فعالیت روزانه تان در انواع و اقسام شبکه ای مجازی را به طور هدفمند و برای یک شرکت و سازمان در جهت معرفی خدمات و محصولاتش انجام دهید.

این روزها بسیاری از کارآفرینان از طریق شبکه‌های اجتماعی درآمدزایی می‌کنند. افرادی که ساعت‌های زیادی صرف شبکه های مجازی می‌کنند تبدیل به مشتری پروپاقرص شما می شوند. مشاوره‌ رسانه های اجتماعی می تواند درآمد خوبی برایتان داشته باشد.

 

کارآموزی در رشته تحصیلی خودتان

در هر رشته ای که درس می خوانید یک جای کارآموزی برای تان هست در هر رشته ای که درس می خوانید می توانید یک سازمان/موسسه/شرکت یا شخص را پیدا کنید که برای کار مرتبط با رشته تحصیلی شما نیاز به یک دستیار یا نیروی پاره وقت و کارآموز دارد. می توانید از یک دوره آزمایشی رایگان یک ماهه شروع کنید و بعد که خودتان را نشان دادید و چم و خم کار را یاد گرفتید درخواست حقوق کنید.

 

تدریس خصوصی و گروهی

برای هر رشته و مقطع تحصیلی مناسب است فرقی نمی کند رشته شما پزشکی باشد یا ادبیات، مهم این است که شما یک مرحله تحصیلی را پشت سر گذاشته اید و امتحانات مختلفی را از سر گذرانده اید و حالا دانشی دارید در انواع و اقسام زمینه های مورد نیاز جامعه که می توانید به افراد تشنه یادگیری بیاموزید. در یک دانشگاه ، فرصت های تدریس خصوصی زیادی میتوان یافت. این کار از این رو که شما میتوانید درباره ساعات کاری خود تصمیم بگیرید ، کار پاره وقت بسیار خوبی است. اگر شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که از آموختن به دیگران لذت می بیرد باید از این علاقه‌تان پول بسازید! صنعت آموزش بسیار بزرگ و متنوع است و نرم‌افزارهای بسیاری نیز در این بخش وجود دارند که می‌توانند در تبدیل مهارت‌های‌ آموزشی‌تان به پول، به شما کمک کنند. اگر مراکز آموزشی در دانشگاه شما وجود دارد ، برای شما فرصت خوبی است تا در آنها فرم تدریس پر کنید. همینطور داشگاههایی که بخش تربیت بدنی قوی دارند ، مربیانی را برای آموزش دانشجویان نیاز دارند.

 

برای شروع این کار هم میتوانید به طور مستقل آگهی دهید و رشته مورد نظرتان را تدریس کنید و هم میتوانید به آموزشگاه های مختلف سر بزنید و شغل خود را پیدا کنید. حتی می‌توانید دوره‌های آموزش آنلاین برگزار کنید و از شرکت‌کننده‌های این دوره‌ها پول بگیرید. برخی از شرکت‌ها و سایت‌ها وجود دارند که فضایی برای انتشار و بازاریابی دوره‌های آموزشی در اینترنت برای‌تان فراهم می‌کنند.

 

اگر در مواد درسی که معمولا مورد تقاضای عده زیادی است (مانند حسابداری ، فیزیک ، زبان انگلیسی و ..) میتوانید تدریس کنید ، برای کلاس های خصوصی خود تبلیغاتی را در بردهای دانشگاه نصب کنید. یا اگر فرضا در یک درس خیلی عالی هستید ، از استاد خود بخواهید شما را برای کلاس های خصوصی به دانشجویان معرفی کند.

اگر باز هم نتوانستید فرصت تدریس خصوصی خوبی برای خود در دانشگاه پیدا کنید ، در صورتی که دانشگاه شما دانشگاهی بین المللی است و ورودی های خارجی زیادی دارد ، میتوانید بعنوان راهنما و معلم خصوصی دانشجویان خارجی برای آشنایی با محیط دانشگاه و زبان فارسی فعالیت کنید.

 

تولید محتوا برای سایت های اینترنتی

فقط برای دل خودتان ننویسید،‌برای بقیه بنویسید و پول دربیاورید تولید محتوای باکیفیت اطلاعات- محور که مشتری را جذب کند چالش بزرگ کسب و کارها در این روزها است که شما می‌توانید از این چالش به نفع خودتان بهره ببرید و در این حوزه فعالیت کنید. شما می‌توانید یک کسب و کار تبلیغاتی را با نوشتن مقالات و متون جذاب آغاز کنید و سپس یک سازمان منسجم برای جذب مشتریان‌تان بسازید. این یکی از سودآورترین ایده‌های کسب و کار تبلیغات است که چشم‌انداز بسیار روشنی دارد و فرقی هم نمیکند شما دانشجوی چه رشته ای باشید، فقط کافی است اصول نگارش و خبرنویسی و ویراستاری را از یکی دو کتاب خوب بخوانید و فعالیت خود را آغاز کنید.

 

تور لیدر

اگر دانشجوی سال چهارم ، سوم یا حتی دوم هستید ، مزیتی که دارید این است که فضای دانشگاه را به خوبی میشناسید. چرا که از این اطلاعات استفاده نکنید و برای بخش پذیرش دانشگاه کار نکنید؟ اگر فکر میکنید این کار مناسب شماست ، از واحد پذیرش زمان افتتاحیه ها و همایش ها را جویا شوید. این شغل ، علاوه بر اینکه برای رزومه کار شما مورد خوبی است ، به این خاطر که در محیط دانشگاه انجام میشود نیز برای شما مناسب و راحت است.

برای بخش پذیرش ، کارآیی بسیار مهم است. شما میتوانید برای دانشجویان ورودی ، تورهای گروهی دوستانه و یا تورهای انفرادی برگزار کنید تا امکانات دانشگاه را به آنها معرفی کنید . همچنین میتوانید به گروه هایی که ممکن است تمایل به استفاده از امکانات دانشگاه داشته باشند ، دانشگاه را معرفی کنید و آنها را جذب کنید.

شغل های پردرآمد دانشجویی پاره وقت | شغل های مناسب دانشجویی

شغل های پاره وقت دانشجویی

کار پردرآمد با سرمایه کم رویای همه‌ی انسانهای زمین است. به عنوان فردی بالغ در جامعه چه از جانب والدین‌تان ارثیه و ثروت زیادی کسب کرده باشید چه نه باز باید برای خودتان شغلی پیدا کنید که در طول زندگی به آن اشتغال داشته باشید. حال اگر جزو آن عده‌ی معدودی که از والدین‌شان ارثی گرفته‌اند نباشید یافتن یک کار پردرآمد دغدغه‌ی همیشگی شما می‌شود.

اگر مهارت خاصی داشته باشید که با آن بتوانید به درامد خوبی برسید که عموما جای نگرانی نیست اما عده‌ی بسیاری از افراد دلشان می‌خواهد در کنار مهارتی که دارند و کاری که انجام می‌دهند یک شغل پردرآمد با سرمایه کم پیدا کنند و به شغل های زود بازده که برایشان درآمد خوبی به همراه دارد روی بیاورند.

اگر که شما دانشجو هستید و شغلی دارید که هر ماه حقوقی می‌گیرید اما کفاف زندگی تان را نمی‌دهد و در فکر کار پردرآمد دیگری هستید نیاز نیست حتما از شغل خود خارج شوید و به دنبال کار جدید باشید. می‌توانید برخی کارها را به عنوان شغل دوم خود انتخاب کنید. در فهرست شغل های پردرآمد دانشجویی در ایران می‌توان به نویسندگی ، مترجمی، عکاسی، فعالیت بازاریابی در فضای مجازی و مشاغل مربوط به توسعه و بهبود موتورهای جستجو اشاره کرد.

 

کار در منزل

همیشه اینطور نیست که فقط خانم ها به دنبال مشاغل خانگی باشند. امروزه شغل های پردرآمد هانگی برای آقایان از محبوبیت بیشتری برخوردارند. اگر نگاهی به فهرست شغل های خانگی داشته باشید می‌بینید که بسیاری از آنان را می‌توانید به راحتی و با آموزش خیلی کوتاهی و نیز با کمترین سرمایه و درآمد در منزل خود انجام دهید و یک کار پردرآمد در منزل داشته باشید. کارهایی نظیر وبلاگ نویسی ، بازاریابی تلفنی ، فروش كالا بصورت مزایده و حراج ، ترجمه ، تدریس خصوصی ، پرورش گیاهان خانگی ، طراحی و دوخت لباس ، ساخت جعبه کادویی و عروسک سازی ، فعالیت در صنعت خوراکی و غذای خانگی میتوانند گزینه‌های خوبی برای شروع یک کار پردرآمد در منزل باشند.

به سراغ چند کار پردرآمد با سرمایه کم بروید که هم به زودی بتوانید کسب و کار خود را راه بیندازید و هم نیاز به تامین سرمایه اولیه نداشته باشید.

اگر از دنیای کارمندی خسته شده‌اید و دلتان می‌خواهد برای خودتان کار کنید و از طرفی یک کار پردرآمد هم داشته باشید خوب است به یک کارافرینی جمع و جور و یک شغل با سرمایه کم فکر کنید. این روزها اجاره کردن یک مغازه یا کارگاه کوچک ممکن است کمی سخت باشد اما به امتحانش می‌ارزد و می‌توانید یک توزیع و فروش محصول خاصی را راه بیندازید.

یا برای یک برند محبوب و پرفروش بازاریابی کنید و درصد سود خود را وصول کنید. حتی اگر قوم و خویشی در حاشیه شهر محل زندگیتان دارید می‌توانید به پرورش ماهی و بوقلمون هم فکر کنید و با مشارکت مالی و کاری چند نفر از دوستان تان یک حوضچه پرورش ماهی راه بیندازید. اگر هم تخصص و فن مورد نیاز را داشتید می‌توانید در حوزه انواع مشاغل تعمیرکاری و خدماتی و … مثل تعمیرکار، برقکار، بنا و گچکار خوش بدرخشید. جامعه در حال پیشرفت است و هر نوع خدماتی را پذیراست.

به سراغ شغل هایی بروید که نیاز روز جامعه است و میزان تقاضا برای آن خیلی زیاد است.

موسسه کریر بیلدر سال گذشته فهرستی از مشاغلی را معرفی کرد که به دلیل میزان بالای تقاضا در جامعه در زمره کارهای پردرآمد بودند. این مشاغل که عموما در حوزه فناوری اطلاعات، پزشکی و فروش و بازاریابی هستند عبارتند از:مسئول بازاریابی،توسعه‌دهنده نرم‌افزار و اپلیکیشن،پرستار رسمی،مهندسی صنعتی،مدیر شبکه و سیستم‌های کامپیوتری،توسعه دهنده وب،مدیر خدمات درمانی و پزشکی،فیزیوتراپ،مدیر فروش.

شاید بتوان گفت این فهرست تا حدی به نیاز روز جامعه ایرانی نیز نزدیک است. میتوان به عنوان یک کار پردرآمد با سرمایه کم در ایران به مشاغل با تخصص کامپیوتر اشاره کرد. در حال حاضر همه‌ی کسب و کارها حتی سوپرمارکتهای کوچک هم نیاز به کامپیوتر و نرم افزارهای مربوط به شغل شان دارند. در این رابطه هر نوع تخصصی که داشته باشید می‌تواند شما را به یک کار پردرآمد با سرمایه کم سوق دهد. از شغل های پردرآمد دیگر در ایران می‌توان به جراح زیبایی، مربی و بازیکن فوتبال، وکیل و مشاور خانواده، و بازیگر سینما و تلویزیون اشاره کرد.

 

کار در باشگاه ورزشی

اگر اندام خوب و ورزشی دارید و دوره‌های آموزشی در این زمینه را طی کرده‌اید، از مهارت و توانایی خود نهایت استفاده را ببرید و با مراجعه به باشگاه‌های ورزشی به عنوان مربی فعالیت کنید. این کار ضمن کسب درآمد برای خودتان نیز بسیار سودمند خواهد بود و باعث می‌شود سلامت جسمانی‌تان را بهتر حفظ کنید.

 

نگهداری از کودکان

نگهداری از کودکان نیز ایده بدی نیست. اگر رابطه شما با کودکان خوب است. تجربه لازم برای مواظبت از آنها را دارید می‌توانید به شکل پاره‌وقت به نگهداری از کودکان بپردازید و با کسب درآمد برخی از مخارج‌ را راحت‌تر مدیریت کنید. اگر کودکان را دوست دارید و از همراهی با آنها لذت می‌برید، این شغل برای‌تان بسیار لذت‌بخش‌تر خواهد بود.

 

گارسون

پیش‌خدمتی برای رستوران‌ها از دیرباز در دسته مشاغل دانشجویی پرطرف‌دار بوده است. علت این نیست که این شغل حقوق بالایی دارد یا خیلی خیلی جالب است. علت این است که تخصص خاصی لازم ندارد، زمان‌های منعطفی به شما ارائه می‌دهد. یادتان باشد که تمام مشاغل دانشجویی عنوان شده موقتی هستند و شما با اتمام تحصیل‌تان می‌توانید به شغل مورد علاقه خود بپردازید. با نگاهی مثبت و رویکردی واقع‌بینانه وارد مشاغل دانشجویی بشوید تا زمان سخت نگذرد. ضمن اینکه آشنایی با افراد مختلف در طول کار، مهارت‌های اجتماعی‌تان را تقویت می‌کند.

 

باریستا

گزینه دیگری که به علت پاره‌وقت بودن و زمان قابل تنظیم در دسته مشاغل دانشجویی پرطرفدار قرار می‌گیرد، کار در کافه‌ها و کافی‌شاپ‌ها است. شما می‌تونید به عنوان باریستا یا قهوه‌چی مشغول به فعالیت بشوید و در تهیه قهوه و نوشیدنی به کافه کمک کنید. البته تهیه نوشیدنی‌های باکیفیت هم تخصص خاص خود را می‌طلبد. به ویژه مواردی مانند قهوه اسپرسو و… . اگر فردی اجتماعی هستید و از میان جمع بودن لذت می‌برید حتما به این گزینه فکر کنید.

 

واردکننده داده

بسیاری از مراکز تحقیقاتی و شرکت‌ها برای وارد کردن داده‌های پرتعداد خود از کسانی استفاده می‌کنند که به دنبال مشاغل پاره‌وقت هستند. وارد کردن داده‌ها به سیستم رایانه‌ای نیازمند دانش ساده و عمومی است و چون انعطاف‌پذیری زمانی دارد، برای‌تان دردسری نخواهد داشت. کمی ابراز دقت و حوصله به شما یاری می‌دهد تا در وارد کردن داده‌ها سرعت خوبی پیدا کنید و پروژه‌های بیشتری را اجرا کنید و درآمدتان را افزایش بدهید.

 

پیک موتوری

هر شهر و منطقه‌ای رستوران‌ها، ادارت پست و … دارد. این مراکز خدماتی نیاز به نیروهایی دارند که سفارش‌های غذا، بسته‌های پستی و … را به دست مردم بسپارند. شما می‌توانید نقش آن مامور را داشته باشید و بدون نیاز به تخصصی مهم کمی درآمد داشته باشید. اگر وسیه نقلیه داشته باشید این کار برای‌تان ساده‌تر خواهد شد. پیک موتوری نیز از زیرمجموعه‌های این گزینه است.

 

بازاریابی تلفنی

بازاریابی تلفنی برای محصولات مختلف نیز می‌تواند گزینه خوب دیگری در میان مشاغل دانشجویی باشد. بازاریابی تلفنی به معنای تبلیغ و جذب مشتری برای فروش محصولات مختلف است. این شغل به طور نیمه‌وقت انجام می‌شود و برای‌تان درآمد و تجربه به همراه خواهد داشت. در بعضی موارد نیز وظیفه بازاریاب تلفنی فروش محصولات و گرفتن سفارش‌ها از طریق تلفن است. برای این کار باید شیوه معاشرت و ارتباطات با مشتری را به خوبی بدانید تا تماس‌های‌تان منجر به فروش بیشتر بشود.

برچسب‌ها:

جدیدترین مطالب