نیم نگاهی به گذشته

hpv

hpv

شب یلدا سال ۹۹ چه روزی است | امسال شب یلدا کی هست

مجموعه : تاریخ و تمدن
شب یلدا سال ۹۹ چه روزی است | امسال شب یلدا کی هست

شب یلدا ۹۹ چه روزیست

امسال شب یلدا کی هست؟ طولانی ترین شب سال از قدیم در میان ایرانیان به شب نشینی معروف شده است و در آخرین شب فصل پاییز مراسم شب یلدا برگزار می شود. شب یلدا ۹۹ چه روزیست؟ سی ام آذر بلندترین شب سال و مرز میان فصل پاییز با زمستان است که باید بدانید شب یلدا یا همون شب چله بلندترین شب سال است که هر ساله در آخرین روز پاییز شب یلدا را جشن می گیرند، و خانواده های ایرانی در شب یلدا آیین و آداب مخصوص دارند که اگر می خواهید بدانید شب یلدا ۹۹ چه روزی است همراه سماتک باشید.

 

در روزهای آخر فصل پاییز مردم ایران سور و سات جشن شب یلدا را آماده می کنند و کوچکترها به خانه بزرگترها می روند و امیدواریم شب یلدا سال ۹۹ به شما و خانواده تان خوش بگذرد. تاریخ شب یلدا امسال ۳۰ آذر ۹۹ است که تا نخستین ساعات بامداد روز ۱ دی ۹۹ جشن گرفته می شود. گرفتن فال حافظ شب یلدا با معنی فارسی را در بلندترین شب سال از یاد نبرید که تمام لطف این شب بلند و طولانی به گرفتن و خواندن فال حافظ  است. جشن شب یلدا از جشن های باستانی و کهن ایرانیان است و از اهمیت والایی برخوردار است که شعرای ایرانی تعداد بسیاری شعر در مورد شب یلدا سروده اند. شب یلدا ۹۹ چه روزیست که چله بزرگ زمستان آغاز می گردد و تا دهم بهمن ایرانیان سردترین روزهای سال را تجربه خواهند کرد.

 

شب یلدا سال ۹۹ چه روزی است

شب یلدا ۹۹ چه روزیست؟ یکشنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۸ هجری شمسی برابر است با شب یلدا سال ۹۹ و باید بدانید که از لحظه غروب آفتاب روز یکشنبه ۳۰ آذر شروع می شود و تا طلوع آفتاب اولین روز زمستان یعنی دوشنبه ۱ دی ۹۹ ادامه خواهد داشت. تاریخ شب یلدا ۹۹ کی هست ؟ تاریخ شب یلدا سال ۹۹ به میلادی و قمری به ترتیب برابر است با 20 دسامبر 2020 میلادی و  5 جمادی الاول 1442 هجری قمری. آیا می دانید شب یلدا چگونه به وجود آمد؟ جشن شب نشینی در شب یلدا برای مردم ایران عزیز بسیار شادی آور است و کودکان در این شب در کنار خانواده شان نخستین شب سرد زمستانی را به صبح می رسانند. اکنون که متوجه شدید امسال شب یلدا کی هست می توانید از همین الان دست بکار شوید و تزیینات سفره شب یلدا را انجام دهید.

برچسب‌ها:

جدیدترین مطالب