پیرترین زنان جهان که هنوز زنده اند + تصاویر

پیرترین زنان جهان که هنوز زنده اند + تصاویر

«گرترود ویور» یکی دیگر از قدیمی‌ترین زنان جهان است که 116 سال دارد؛ وی در 4 ماه ژوئیه ۱۸۹۹ در آرکانزاس نزدیک به مرز تگزاس در آمریکا متولد شده است؛ وی دختر یک زوج کشاورز است؛ در سال 1915 ازدواج کرد و از شوهرش 4 فرزند به دنیا آورد که فقط یکی از آنها که 90 سال دارد، زنده است. وی هر روز با دوستان و نوه خود ملاقات می‌کند و یک مادربزرگ دوست داشتنی است. به گفته وی، راز عمرطولانی او به دلیل مهربانی است.

 


 

پیرترین زنان جهان که هنوز زنده اند + تصاویر

«میسائو اوکاوا» با 116 سال، پیرترین زن در سراسر جهان است؛ وی در 5 ماه مارس ۱۸۹۹ در ژاپن به دنیا آمده است. زمانی که شوهر وی از دنیا رفت، او 83 ساله بود.

 

راز طول عمر و سلامت وی، ورزش روزانه، خواب منظم و یک رژیم غذایی خوب و خوردن ماهی بوده است؛ وی به خبرنگار دیلی میل گفت: درست غذا خوردن و خواب کافی عمر را زیاد می‌کند.

 


 

پیرترین زنان جهان که هنوز زنده اند + تصاویر

«جرالین تالی» در 3 مه 1899 به دنیا آمد و اکنون 115 ساله است؛ وی در مونتروز در ایالت جورجیا در آمریکا به دنیا آمده است و در جوانی همانجا در مزارع بادام زمینی و پنبه زندگی می‌کرد.

 

وی از خانواده‌ای است که 11 فرزند داشتند و برای کار و درآمد بیشتر به اینکستر در میشیگان رفت و در آنجا با «آلفرد تاکی» ازدواج کرد؛ آنها در سال 1937 صاحب یک دختر به نام «تلما» شدند؛ شوهر وی در سن 95 سالگی پس از 52 سال زندگی مشترک در سال 1988 از دنیا رفت؛ «جرالین» دارای سه نوه و 4 نبیره است.

 


 

پیرترین زنان جهان که هنوز زنده اند + تصاویر

«سوزانا موشات جونز» در 6 ژوئیه 1899 در آلاباما آمریکا از یک مادر و پدر کشاورز متولد شد و اکنون 115 ساله است؛ سوزانا سومین فرزند از 11 فرزند خانواده است؛ فارغ‌التحصیل رشته موسیقی است اما والدین وی نمی‌توانستند مخارج تحصیل وی را پرداخت کنند.

 

وی در سال 1923 به نیویورک رفت، پس از 5 سال زندگی زناشویی از شوهرش جدا شد بدون اینکه فرزندی داشته باشد؛ سوزانا تا قبل از سن بازنشستگی یعنی 1965 از کودکان خانواده‌های ثروتمند پرستاری می‌کرد. به گفته وی راز طول عمر او در این است که هرگز سیگار نکشیده و الکل نخورده است.

 


 

پیرترین زنان جهان که هنوز زنده اند + تصاویر

« اِما مورانو» یکی از قدیمی‌ترین زنان در اروپا است؛ وی در 29 نوامبر 1899 یک ماه قبل از پایان قرن 19 در ایتالیا به دنیا آمده است؛ این زن سالخورده‌ترین زن اروپایی است که هنوز در خانه بدون کمک شخص دیگری به تنهایی زندگی می‌کند. وی تنها بازمانده از یک خانواده 8 نفره است؛ «اِما» در سال 1926 ازدواج کرد و تنها فرزند وی در سال 1937 بدنیا آمد که در 6 ماهگی از دنیا رفت؛ در سال 1938 از شوهرش «جیووانی مارتینوتزی» جدا شد اما هرگز طلاق نگرفت و تا سال 1954 در یک کارخانه مشغول به کار بود و در 75 سالگی بازنشسته شد.

 

وقتی از وی سوال شد راز طول عمر او در چیست، گفت: هر روز آب می‌خوردم و شیشه بطری آب را از خود دور نمی‌کردم؛ برای صبحانه شیر یا آب با بیسکوئیت می‌خوردم؛ در طول روز دو تخم مرغ، برای ناهار ماکارونی با گوشت و برای شام فقط یک لیوان شیر می‌خوردم. خواب یک عامل مهم در زندگی است و من هر شب قبل از ساعت 7  می‌خوابیدم.

 

 

منبع: فارس

 

 

جدیدترین مطالب