راهنمای استفاده از لباس زیر برای داشتن واژن سالم

راهنمای استفاده از لباس زیر برای داشتن واژن سالم

لباس زیر روی سلامت واژن زنان تاثیر به سزایی دارد و زنانی که به دنبال داشتن واژن سالم هستند باید روش صحیح استفاده از لباس زیر برای داشتن واژن سالم را مد نظر داشته باشند برای حفظ سلامت واژن راهنمای استفاده از لباس زیر زنانه را بخوانید.

 

نقش لباس زیر در سلامت واژن زنان

لباس زیر برای داشتن واژن سالم موثر است راهنمای انتخاب لباس زیر شما برای پاکسازی پوشیدن و زندگی کردن:

تا به حال با خود فکر کرده‌اید که ” آیا من استفاده درستی از لباس زیر خود دارم؟” شاید قسمت جدایی ناپذیر روزمرگی ما باشد ، اما چیزی نیست که هر انسان عادی راجع به آن چیز زیادی بداند.
مثلا ، آیا میدانستید پارچه های خاصی وجود دارد که برای شما یا برای زمانهای خاصی ، بهتر هستند یا تاریخ انقضاء برای لباس زیر وجود ندارد؟
قوانین ناگفته لباس زیر می تواند بر سلامت واژن سالم شما تاثیر داشته باشد – و بسته به سبک حتی می تواند خلق و خوی شما را تحت تاثیر قرار دهد.
بنابراین تحقیقات بسیاری انجام دادیم ، با مطالعاتی بهداشتی ، با صحبت با OB-GYN هشت قانون برای لباس زیر برای داشتن واژن سالم جمع‌آوری کردیم.

 

لباس زیر پنبه ای برای داشتن واژن سالم

شاید شما قبلاً شنیده باشید، اما با وجود تمام سبک های زیبا در پارچه های مختلفی که وجود دارد، خالی از لطف نیست اگر بگوییم پنبه بهترین نوع پارچه برای لباس زیر برای داشتن واژن سالم است.
واژن یک منطقه بسیار حساس و ظریف است ، شبیه لب ها بر روی صورت شما. دکتر الیس کلی جونز، دارای برد OB-GYN می‌گوید که شما می توانید به آرامی آن را درمان کنید.
و ساده ترین و ملایم ترین پارچه برای لمس پوست شما ؟ بله ، پنبه! قابل تنفس و جذاب نیز هست که می تواند به جلوگیری از عفونتهای مخمری کمک کند.
کلی جونز توضیح می‌دهد که ترشحات واژن نشانه سلامتی است، مثل رطوبت همیشگی دهان شما. شما می‌خواهید که لباس زیرتان به آرامی هرطوبت اضافی را جذب کند.
مواد مصنوعی مانند نایلون و اسپندکس اجازه ی تنفس به آن ناحیه را نمی دهد. در عوض ، آنها گرما و رطوبت را جذب می کنند ، که موجب ایجاد زمینه ای مناسب برای عفونت مخمر واژن می شود.

راهنمای استفاده از لباس زیر برای داشتن واژن سالم

2. تعویض روزانه لباس زیر برای داشتن واژن سالم

به نظر می رسد یک جفت لباس زیر را یک روز می پوشیم و سپس آن را برای شستن می گذاریم. شاید گاهی لازم نباشد. از طرفی دیگر، نباید برای پوشیدن روزی یک جفت لباس زیر احساس محدودیت کنید.
برخی پزشکان می گویند اگر تخلیه واژن یا عرق نداشته باشید می توانید یک لباس زیر را دو روز مداوم بپوشید. اما اگر احساس ناراحتی برای تخلیه واژن دارید، می توانید لباس زیر خود را روزی یکبار عوض کنید. همانطور که دکتر کلی جونز همیشه به بیمارانش متذکر می شود.
او می گوید : ” بسیاری از بیمارانم همیشه از این رطوبت اذیت می شوند و لباس زیرهایی با برش لیزری می پوشند. من فکر می کنم این کار سالم ترین رفتار نیست چرا که خطوط لیزر می توانند باعث ایجاد اختلال و تحریک شوند. لباس زیر با پوشش پنبه ای این مشکل را حل می کند و بهتر است که روزی یکبار تعویض شود. “
بعد از پوشیدن آن ها را در سبد شستشو قرار دهید، برخلاف شلوارهای جین نباید برای صرفه جویی در مصرف، دیر به دیر شسته شوند.

 

3. شب ها برهنه شوید تا رطوبت را دور کنید.

بحث بسیاری بر سر اینکه استفاده از لباس زیر برای داشتن واژن سالم موقع خواب بهتر است یا خیر، وجود دارد.
برای کسانی که واژن سالم دارند، هر دو انتخاب خوبی هستند. برای کسانی که با عفونت های منظم مخمری روبرو هستند، برهنه خوابیدن می تواند تاثیر بسزایی ایجاد کند.
برهنه بودن در خواب برای داشتن واژن سالم به آن ناحیه اجازه ی تنفس کامل در کل شب را می دهد و با حفظ رطوبت محیطی برای باکتری ها برای تولید ایجاد می کند.
کلی جونز می گوید : ” معتقدم که ناحیه ی واژن می بایست مانند دیگر نواحی بدن شما در معرض هوا قرار بگیرد. “
اگر شما واقعا برهنگی را دوست ندارید ، کلی جونز توصیه می کند لباس راحتی گشادی در پایین تنه بپوشید. فقط بخاطر بسپارید ، اگر لباس زیر نمی پوشید اما نوع دیگری از پوشش در قسمت پائین تنه دارید، باید آن ها را بشویید.
در واقع ، برهنه بودن در شب ، ضرری نخواهد داشت.

 

4. انتخاب لباس زیر با سایز مناسب برای حفظ سلامت واژن

باز هم بدون لباس زیر سرکار رفتن یا نرفتن انتخابی شخصی ست. اگر لباس تان قسمت پایین تنه را می پوشاند ، می توانید بیخیال لباس زیر شوید.
استفاده از چیزی بین شما و پارچه ممکن است راحت تر و حتی سک راه سالم تر برای گرفتن عرق باشد. به طور معمول ، این پلی استری با تکنولوژی بالاست که سبک و صاف است.
اگر بخواهید یک جفت بپوشید ، کلی جونز یادآوری می کند: ” مهم ترین چیز این است که اندازه باشد و موجب خستگی نشود. “

 

5. شورت های تک بندی (لامبادا) برای سلامتی واژن

همیشه فرض بر این است که شورت های تک بندی برای داشتن واژن سالم شما خوب نیست.
با این حال، مطالعات ، شواهدی مبنی بر اینکه واژینیت مخمر (YV) ، واژینوز باکتریایی (BV) یا عفونت های دستگاه ادراری (UTIs) را ایجاد می کند، یافت نشد – سه مساله ی اصلی که زنان تجربه می کنند.
مظالعه در سال 2005 با نگاهی مستقیم رشته ی لباس زیر دریافت که میکرومحیط زیست واژن با توجه به نوع لباس زیر اصلا تغییر نکرده است.
لباس زیر زنانه هیچ تاثیری بر PH ، میکروکلایمت پوست ، و یا میکروفلور هوازی نداشت. مطالعه ی اخیر در رابطه با ترکیب سلول های بنیادی با BVs ، UTIs و YVs انجام شد. همچنین هیچ شواهدی مبنی بر اینکه این فرضیه می تواند باعث ایجاد این مشکلات شود، یافت نشده است.
در عوض نتیجه گرفتند گه رفتار جنسی و انتخاب های بهداشتی این شرایط را ایجاد کرده اند.
از دوش گرفتن اجتناب کنید. مطالعه ای در سال 2011 به شکلی خاص افزایش BV را به دوش گرفتن مربوط نامیده است. حمام روزانه به شکل جزئی میزان BV را افزایش می دهد. BV به جنس لباس زیر ، پدهای بهداشتی و تامپون ها مربوط نیست.
بنابراین وقتی می خواهید شورت تک بندی بپوشید نگران نباشید.

 

6. لباس زیر خود را با صابون ضد آلرژی بشویید

همه ی لباس زیرهای تان باید به نرمی و سپس بقیه کمد لباس خود را مرتب کنید. این به این دلیل نیست که شما “خاص” هستید.
این عمدتا به این دلیل است که آن ها مدت زیادی در مجاورت منطقه حساس پوست شما بوده اند. کلی جونز توصیه می کند : از صابون های ملایم و ضد آلرژی برای شستشوی لباس زیر برای داشتن واژن سالم استفاده کنید. زیرا هر چیز صابونی یا شیمیایی در مجاورت واژن قرار بگیرد، می تواند باعث تحریک، خارش و واکنش های آلرژیک شود.”

راهنمای استفاده از لباس زیر برای داشتن واژن سالم

بهترین روش شستن لباس زیر زنانه

پس از شستشو به مدت 30دقیقه در دمای کم خشک کنید.
هم اتاقی یا خانواده ای بیمار؟ لباس های تان را در یک شستشو قاطی نکنید.
BV دارید ، لباس زیرهای آلوده با تمیز و همچنین شلوارهایتان را باهم قاطی نکنید.
لباس زیرتان را جدای از دیگر لباس هایی که با مایعات دیگر بدن آلوده شده اند، بشویید.
نکته : آیا برای ماشین لباس شویی نگرانید؟ برای پاکسازی آن از آب داغ و 1.2 فنجان مایع سفیدکننده استفاده کنید و یک شستشوی کامل شامل شستشو، آبکشی و خشک کن داشته باشید. بدین وسیله قبل از قرار دادن لباس خود در ماشین لباس شویی آن را پاکسازی کنید.

 

7. جایگزین کردن لباس های زیر نو با لباس زیر کهنه

کمی بیش از حد به نظر می رسد، به خصوص برای چیزی کهبه طور مرتب شسته می شود. اما با توجه به موسسه ی Good Housekeeping ، حتی سک لباس زیر تمیز می تواند تا مرز 10,000 باکتری زنده را شامل شود.

این به علت وجود باکتری درآب ماشین لباس شویی ست – حدود یک میلیون باکتری در فقط دو قاشق غذاخوری آب مصرفی وجود دارد. علاوه بر این ، حدود 83درصد لباس زیر “تمیز” شامل چیزی حدود 10,000 باکتری ست.
فراتر از باکتری ها، وجود مدفوع در لباس زیر است. به گفته ی دکتر گربا، که به خبرگزاری ABC News در سال 2010 گفت: ” در حدود یک دهم گرم گاز معده در میان جفت لباس های زیر وجود دارد.”
دور انداختن هرساله ی لباس های زیر خود گزینه ای سازگار با محیط زیست نیست و اگرمشکلات باکتریایی نداشته باشید، نیازی به پاکسازی سالانه کمدتان نیست.
اما اگر BV یا سایر نشانه ها را اغلب تجربه می کنید، متخصصان می گویند ممکن است بخواهید لباس های زیر خود را هرساله جایگزین کنید.

 

در اینجا چند توصیه برای شستشو داریم:

پس از شستشو با دمای کم آن هارا به مدت 30 دقیقه با دمای کم خشک کنید.
پزشکی به New York Times گفت که این روش خشک کردن با استفاده از اتو (اتوکشی) می تواند باکتری های ورودی در مرحله شستشو را به حداقل برساند. او گفت: “استفاده از گرما یا اتو برای خشک کردن کافی بود تا لباس ها عاری از هرگونه باکتری شوند.”
خانواده یا هم اتاقی بیمار؟
لباس های تان را باهم نشویید. با وجود باکتری های شناور در ماشین لباس شویی شما، نیازی به ریسک بیشتری نیست.
اگر BV دارید ، لباس زیرهای آلوده را با لباس های دیگران قاطی نکنید.
این به خصوص برای افرادی که زیاد شستشوی لباس ندارند، مهم است. برای کاهش باکتری و عدم سرایت و شیوع آلودگی ، لباس های تان را جداگانه بشویید.
لباس زیرهای تان را جدای دیگر لباس هایی که با دیگر مایعات بدن در تماس بوده اند، بشویید.
در بیمارستان لباس هایی که چندین بار با خون، استفراغ و غیره آلوده شده اند، را جداگانه می شویند. شما نیز همین کا را با لباس های زیرتان بکنید. به خصوص اگر عضوی از خانواده تان در بیمارستان کار می کند.
اگر مایعات دیگر وجود دارند ، بر روی زدودن خون و استفراغ از لباس تمرکز کنید و آن ها را از لباسی که معمولا برای قسمت های خصوصی خود می پوشید (لباس زیر) دور کنید.

 

8. تاثیر لباس زیر روی شخصیت زنان

لباس زیر حتی اگر دیده نشود ، می تواند نقش بسزایی در احساس شما ایجاد کند. در نظرسنجی گسترده ای در ایالات متحده آمریکا که توسط Shop Smart انجام شد، 25درصد زنان با خودشناسی نشان دادند که خلق و خوی آن ها تحت تاثیر لباس زیرهای غیرجذاب و نامناسب قرار می گیرد.
آن ها همچنین دریافتند که تقریبا نیمی از زنان (47درصد) با پوشیدن یک لباس زیر خاص بیشتر احساس سکسی و جذاب بودن و اعتماد به نفس می کنند.
قدرت شیک ترین لباس های خود را دست کم نگیرید یا فکر کنید که فقط به این دلیل که هیچکس آن را نمی بیند، لازم نیست که عالی به نظر برسد.
اگر تابحال احساس سرخوردگی داشتید، سکسی ترین لباس خود را بپوشید. به شکلی قدرتمند می تواند موجب افزایش اعتماد به نفس شما شود.

جدیدترین مطالب