لاغری

لاغری

نیم نگاهی به گذشته

hpv

hpv

چگونه از رشد سریع موهای ابرو جلوگیری کنیم؟

چگونه از رشد سریع موهای ابرو جلوگیری کنیم؟

اگر رشد ابروهای شما زیاد است به قدری که رشد موی ابروها زیبایی صورت شما را خراب کرده است باید بدانید که برای جلوگیری از رشد ابرو روش هایی وجود دارد که بهتر است برای متوقف کردن رشد ابروها از این روش ها استفاده کنید.

 

چه ابروهای پر مو و اخمالویی داشته باشید، چه ابروهای پهن، و چه ابرویهای نازکی که با مداد خودشان را نشان می‌دهند، مد روز دائماً در حال تغییر است. اگر به تکنیک‌های از بین بردن دائمی ابرو فکر می‌کنید، این را در نظر بگیرید که بعضی از خانم‌هایی که خط ابروی ضعیفی دارند، به این در و آن در می‌زنند تا سرم‌هایی را بیابند که ابرویشان پر پشت شود! اگر شما در نیمه‌ی این طرف گود هستید، راه‌هایی فراتر از برداشتن ابروهایتان وجود دارد تا بیشه‌زار ابروهایتان را خلوت کنید.

 

علم، این نظریه را که برداشتن ابرو یا وکس کردنش باعث می‌شود که ابرو به مرور زمان پر پشت تر، یا برعکس، نازک‌تر شود و دیگر تند تند رشد نکند را قبول ندارد! متخصصان می‌گوید که این ژنتیک و نحوه‌ی تغذیه‌ی شماست که تعیین می‌کند ابروهایتان چقدر سریع رشد کنند.

 

راه حل جلوگیری از رشد سریع ابرو

اگر به دنبال یک راه حل طولانی مدت هستید، متخصصین پوست و مو، لیزر تراپی را پیشنهاد می‌دهند. اما دو مشکل وجود دارد: لیزر، پیگمنت‌ها (رنگدانه‌ها) را از بین می‌برد، بنابراین لیزر بر موهای تیره و پوست روشن بهتر جواب می‌دهد، تا برعکسش. همچنین ریسک آسیب دیدن چشم نیز وجود دارد.

 

بجای لیزر تراپی، الکترولیز هم اغلب پیشنهاد می‌شود. این روش، نسبت به لیزر تراپی زمان بیشتری می‌برد، اما این راه بعنوان روشی برای از بین بردن دائمی موها، توسط سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) تأیید شده است. در حالیکه لیزر، توسط سازمان غذا و دارو، صرفاً برای کاهش موها تأیید شده است.

 

 

منبع: سرخاب سفیداب

جدیدترین مطالب