لاغری

لاغری

نیم نگاهی به گذشته

hpv

hpv

تصاویری از محل دقیق پرده بکارت در خانم ها

تصاویری از محل دقیق پرده بکارت در خانم ها

محل دقیق پرده بکارت

محل دقیق بکارت در دختران و خانم ها را در تصویر به شما نشان خواهیم داد و تصاویری از محل دقیق پرده بکارت در خانم ها را در ادامه می بینید. همان طور که قبلا گفتیم پرده بکارت در دهانه واژن قرار گرفته عکس زیر رو ببینید. این که میگن بکارت در عمق واژنه درست نیست. پس حواستون باشه موقع شستشو ، خاروندن و … بهش آسیب نزنید . پرده بکارت (Hymen هایمن) لایه ای از جنس مخاط است که در دهانه ورودی واژن قرار گرفته است و این محل دقیق پرده بکارت در خانم هازنان است. پرده بکارت يک چين غشايی نامنظم است که از اپيتليوم شاخی تشکيل شده است و درست در مدخل ورودی واژن قرار دارد. پرده‌ ی بکارت در زنان با یکدیگر متفاوت هستند و در تمامی آنها در یک محل قرار گرفته است.

 

در واقع پرده بکارت یه بافت یکنواخت در ورودی واژن نیست. تعریف درست را اینگونه می توان گفت که پرده بکارت یه بافت آزاد و شل است که در ورودی واژن آویزان است که معمولا دارای سوراخی است تا خون پریود از آنجا خارج شود. کسانی هم هستند که پرده بکارت شان بسته است و باید با جراحی آن را پاره کنند تا خون بتواند خارج شود. نام علمی پرده بکارت هایمن (Hymen) به معنی پرده یا پوست است که در اصل از نام یکی از الهه های یونان، الهه ازدواج God Hymen گرفته شده است. پرده بکارت هم مانند هر کدام از اعضای بدن مثل گوش، انگشت و … در هرشخص متفاوت است. که داشتن و نداشتن آن بر باکرگی شما تاثیر نمی گذارد زیرا برخی از افراد بدون داشتن پرده بکارت بدنیا می آیند.

تصاویری از محل دقیق پرده بکارت در خانم ها

عکس پرده بکارت زن

 

مکان دقیق پرده بکارت

مکان دقیق پرده بکارت درست در مدخل ورودی واژن قرار دارد و در واقع آن را به منزله درب ورودی واژن میشناسند. پرده بکارت در عمق واژن قرار نمیگیرد و با استفاده از یک آینه که در دهانه واژن قرار داده شود، با باز نگه داشتن پاها و سایر قسمت‌های اندام ‌جنسی قابل مشاهده است. پس حواستان باشد در موقع شستشو، خاراندن و … دقت کنید که آسیب نبیند.

 

پرده بکارت کجاست؟ در طول نخستین مراحل رشد جنینی، واژن بصورت یک بافت توپر است و در روند تکامل بخشی ازبافت داخلی آن آترزی پیدا کرده و از بین می رود و در آن یک لوله توخالی ایجاد می شود که همان واژن است آخرین قسمت از این بافت که از بین میرود در همان محل پرده بکارت قرار دارد و براساس میزان آترزی ، پرده بکارت انواع مختلفی پیدا می کند. پس شکل آن در هر فرد از دوره جنینی تعیین می شود. این لایه بعدها پرده بکارت را به وجود می آورد. در صورتی که در مرحله قبل از تولد، تقسیم لایه به طور ناکامل صورت گیرد، موجب می شود بعضی زنان به طور مادرزادی پرده بکارت بدون سوراخ داشته باشند که در دوران بلوغ و پس از شروع دوره قاعدگی مشکلات عمده ایجاد میکند. بسیاری تصور می کنند که پرده بکارت، داخل واژن قرار دارد. در صورتیکه اینطور نیست. پرده بکارت، بخش خارجی اندام جنسی است و دقیقا در ورودی دهانه واژن قرار دارد.

 

موقعیت پرده بکارت

اگر بدانید دنبال چه می گردید امکان دیدن پرده بکارت با چشم وجود دارد. پرده بکارت در عمق 1-2 سانتی متر بعد از ورودی واژن قرار دارد و موقعیت پرده بکارت در تمامی زنان و دختران یکسان است پرده بکارت مخصوص دوشیزگان و دختران باکره است که دراولین رابطه جنسی از بین می رود و بدنبال آن معمولا خون جاری می گردد. موقعیت دقیق پرده بکارت غشایی است که تمام یا قسمتی ازدهانه واژن را می پوشاند. Hymen لغتی یونانی ست به معنای پوست یا پرده که از نام الهه ازدواج و عروسی یونانیان God Hymen گرفته شده است.

تصاویری از محل دقیق پرده بکارت در خانم ها

عکس دقیق پرده بکارت

 

آناتومی پرده بکارت

پرده بکارت به صورت یک غشای مخاطی است که در ورودی واژن قرار گرفته و مخصوص دوشیزگان و دختران باکره می باشد که در نخستین رابطه جنسی از بین می رود و بعد از این اتفاق معمولا خون جاری می شود. آناتومی پرده بکارت غشایی که تمام یا قسمتی از دهانه واژن را پوشانده است. در طول اولین مراحل رشد جنینی، واژن به صورت یک بافت تو پر است و در روند تکامل بخشی از بافت داخلی آن آترزی پیدا کرده و از بین برده می شود و در آن یک لوله توخالی به وجود می آید که به آن واژن گفته می شود. آخرین قسمت از این بافت که از بین رفته، در محل پرده بکارت جای گرفته است و پرده بکارت بر اساس میزان آترزی دارای انواع مختلفی است. اما در صورتیکه در مرحله قبل از تولد، تقسیم لایه به طور کامل شکل نگیرد، باعث می شود بعضی زنان به طور مادرزادی دارای پرده بکارت بدون سوراخ باشند که در دوران بلوغ و پس از شروع دوره قاعدگی موجب بروز مشکلات خیلی زیادی می شود.

 

شمار زیادی از افراد تصور می کنند که پرده بکارت، داخل واژن قرار دارد. اما خیر اینگونه نیست. پرده بکارت، بخش خارجی اندام جنسی است و دقیقا در ورودی دهانه واژن قرار دارد.محل قرارگیری پرده بکارت حدود ۲ سانتی متر داخل تر نسبت به پوست ناحیه تناسلی است و به خاطر همین دلیل است که هنگام تماس های سطحی ناحیه ژنیتال امکان آسیب پرده بکارت وجود ندارد و تنها عاملی که سبب پارگی بکارت می شود، دخول جسم خارجی به واژن است.

برچسب‌ها:

جدیدترین مطالب