لاغری

لاغری

hpv

hpv

با خیانت همسر چگونه برخورد کنیم | بعد از خیانت همسر چه کنیم

با خیانت همسر چگونه برخورد کنیم | بعد از خیانت همسر چه کنیم

با خیانت همسر چگونه برخورد کنیم

بعد از خیانت همسر چه کنیم؟ آیا می دانید با خیانت همسر چگونه برخورد کنیم؟ خیانت زن و مرد نمی شناسد و اگر انسانی که متاهل است در معرض یک جنس مخالف قرار بگیرد و باهم تنها شوند ممکن است باهم رابطه جنسی انجام دهند و به همسران خود خیانت کنند. قرار گرفتن در چنین موقعیتی تجربه بسیار سختی است. ولی خوب حتی اگر دانستن این مسئله کمک زیادی به شما نکند، باید بگوییم که افراد زیادی با این مشکل روبرو هستند. تحقیقات نشان داده اند که در ایالات متحده 44% از مردان و 37% از زنان با همکاران خود، حتی برای مدتی اندک هم که شده، رابطه داشته اند. با خیانت همسر چگونه برخورد کنیم؟ زمانی که متوجه روابط پنهان همسر خود می شوید، وحشت، سردرگمی، رنج روحی و جسمی تمام وجود شما را فرا گرفته و شما را در وضعیتی تاریک و مبهم قرار می دهدو زندگی شما به شدت دستخوش تغییر می شود. پس از آنکه متوجه خیانت همسر خود می شوید، باید چکار کنید؟ و چه کاری نباید انجام دهید؟ مراحلی که برایتان خواهیم گفت شما را در این مسیر هدایت می کنند.

با خیانت همسر چگونه برخورد کنیم | بعد از خیانت همسر چه کنیم

اگر خیانت دیدیم چه کنیم

1. هنگامی که متوجه روابط پنهان همسر خود می شوید، علاوه بر مشکلات روحی دچار مشکلات جسمی مانند :1 حالت تهوع و استفراغ، 1 اسهال، مشکلات مربوط به خواب (1 بی خوابی و یا پر خوابی)، لرزش، اختلال حواس، کم غذایی و کم اشتهایی نیز می گردید که باید در این شرایط از خود بیشتر مواظبت کنید.

 

2. نباید به سرعت واکنش نشان دهید و از همسرتان جدا شوید ابتدا باید درباره این موضوع کمی فکر کنید و زمان کافی برای فکر کردن و تصمیم گیری را به خود بدهید و همه فکر خود را به خیانت همسر معطوف نکنید بلکه مسایل دیگر را نیز بسنجید.

 

3. مقداری از اوقات خود را صرف دیدن فیلم های خنده دار تلویزیونی کنید و با افرادی بگذرانید که خنده بر لب شما می آورند زیرا زندگی هنوز ادامه دارد و خندیدن طبیعی و نشانه سلامتی فرد است.

با خیانت همسر چگونه برخورد کنیم | بعد از خیانت همسر چه کنیم

4. برای مبارزه با آسیبی که به شما وارد شده ، به اندازه لازم استراحت کنید ، غذای سالم بخورید ، ورزش و تفریح کنید و به طورکلی تعادل را در زندگی خود ایجاد کنید و طبق برنامه پیش بروید.

 

5. زمانی که متوجه خیانت همسرتان می شوید دچار احساسات مختلفی مانند خشم، 5 عصبانیت، شک و تردید، شکه شدن، آشفتگی، ترس، درد و رنج، 5 افسردگی، و پریشانی می شوید که کاملا عادی می باشد.

 

6. اگر با خیانت همسرتان روبرو شده اید و بسیار غمگین هستید ، گریه کنید و برای گریه کردن می توانید آهنگ غمگین گوش دهید.

 

7. افکار و احساسات خود را که در این زمان به شما دست می دهد روی کاغذ بنویسید.

با خیانت همسر چگونه برخورد کنیم | بعد از خیانت همسر چه کنیم

ایا بعد از خیانت میشود زندگی کرد

8. هنگامی که با خیانت همسرتان روبرو شدید دنبال مقصر نگردید ، این کار سبب می شود فقط وقت خود را تلف کنید و در اصل ماجرا تغییری ایجاد نمی کند.

 

9. اگر احساساتی مانند ، عصبانیت شدید ، عکس العمل های فیزیکی ، داد و فریاد بر سر مسائل کوچک را از خود بروز می دهید باید بدانید وضعیت روحی شما آشفته است و باید به پزشک مراجعه کنید.

 

10. ضربه روحی وارد شده به خود را از فرزندانتان مخفی نکنید اما برای آن ها جزئیات خیانت همسرتان را شرح ندهید و به آن ها بگویید حالتان به مرور زمان خوب خواهد شد.

 

11. درست بیاندیشید و واقع بین باشید . اگر جدایی تصمیم آخرتان است باید درآمد ، سرمایه اولیه برای رفع نیازهای مالی و وضعیت مسکنی که می خواهید به آن جا بروید را در نظر بگیرید و سپس به جدایی اقدام کنید.

با خیانت همسر چگونه برخورد کنیم | بعد از خیانت همسر چه کنیم

12. در مورد این مساله با همسرتان صحبت کنید و تمام سوالاتی که دارید از او بپرسید تا بفهمید در لحظه ای که به شما خیانت می کرده چه فکری در رابطه با شما داشته و آیا هنگام ارتکاب این کار، اصلا فکر می کرده که به شما خیانت می کند؟

 

13. به تنهایی مشکل خود را حل نکنید و برای مشورت حتما پیش یک مشاور خوب بروید و با کمک او برای زندگی تان تصمیم بگیرید.

 

14. اگر همسرتان را بخشیدید و و خواستید مجددا با او رابطه جنسی برقرار کنید بهتر است ابتدا آزمایش HIV ایدز و تست سایر بیماری های آمیزشی را بدهید و تا دریافت نتیجه آزمایش رابطه جنسی محافظت شده داشته باشید.

 

15. بعد از اینکه متوجه خیانت همسرتان شدید عجولانه تصمیم نگیرید و حداقل یک روز به خود زمان بدهید.

 

16. حتی بعد از بخشش خیانت همسر حس آشفتگی، بی اعتمادی و عصبانیت شما از بین نمی رود و رهایی از این احساسات منفی نیازمند زمان است.

با خیانت همسر چگونه برخورد کنیم | بعد از خیانت همسر چه کنیم

بعد از خیانت همسر چه کنیم

همیشه خیانت موضوعی بسیار دردناک است و برای زوجین ساده نیست که بعد از خیانت کنار هم بمانند. خیانت آسیب بزرگی را به پیکره زندگی زناشویی شما وارد می کند و می تواند بنیاد خانواده را از هم بپاشد . اگر سری به دادگاه های خانواده زده باشید متوجه خواهید شد که آسیب خیانت تا چه حد گسترده است . همه ما با امیدواری و داشتن یک زندگی مشترک عاشقانه در آینده ازدواج می کنیم اما وقتی پی به خیانتکاری همسرمان می بریم نمی توانیم آن را تحمل کنیم و ترجیح می دهیم ساده ترین راه ممکن یعنی جدایی را انتخاب کنیم . اما گاهی برخی از زو ج ها ترجیح می دهند به جای جداشدن از هم بعد از خیانت زندگی خود را مجددا بسازند و حتی روابطشان را قوی تر از قبل کنند.

 

1. حرف زدن در مورد این مسئله و احساساتتان طی دوران پشت سر گذاشتن این بحران می تواند به شما کمک کند. اگردر دوستان نزدیک یا اعضای خانواده کسی هست که به او اعتماد دارید، می توانید با آنها حرف بزنید و یا اگر دوست ندارید با آشنایان راجع به این مسئله حرف بزنید می توانید به مشاور مراجعه کنید. مراجعه به مشاور این مزیت را دارد که می توانید راهکارهایی نیز دریافت کنید. در هر صورت مهم این است که راجع به مشکلتان حرف بزنید.

 

2. کنار یکدیگر باقی ماندن پس از خیانت یکی از طرفین انتخاب سختی می تواند باشد. اما این را هم  در نظر بگیرید که گاهی اوقات رابطه پس از برطرف شدن این مشکلات قوی تر از دوران پیش از خیانت می شود. این موقعیت باعث می شود که طرفین رابطه خود را مورد سوال قرار دهند، مشکلات موجود در رابطه شان را یافته و برطرف کنند.

 

3. برای برخی یک چنین رابطه ای هیچ توجیهی ندارد و بلافاصله زندگی مشترکشان را به پایان می رسانند. برخی دیگر نیز تصمیم می گیرند فرصت دیگری به طرف مقابلشان بدهند، ولی با گذشت زمان می بینند که سایه تاریک این مسئله رابطه شان را تیره و تار کرده است و نمی توانند بحران پس از آن را پشت سر بگذارند. چنانچه با راهنمایی گرفتن از مشاور نیز به نتیجه مطلوب نرسیدید جدایی گزینه صحیحی برای شما خواهد بود.

با خیانت همسر چگونه برخورد کنیم | بعد از خیانت همسر چه کنیم

بهبود رابطه بعد از خیانت

4. مواجه شدن با همسرتان بدون تبدیل کردن موضوع به یک جنگ تمام عیار نیاز به تمرین و مهارت بسیار دارد. قبل از اینکه درباره رابطه اش حرفی با او بزنید چیزهایی که می خواهید به او بگویید را بنویسید تا خطوط اصلی بحثتان مشخص باشد. اگر حین صحبت کردن احساس کردید که دارید زیادی عصبانی می شوی، بحث را متوقف کرده و محیط را ترک کنید تا هم هوایی بخورید و به اعصابتان مسلط شوید و هم فکرتان را یک جا جمع کنید.

 

5. همسرتان لزوما بخاطر مسائل جنسی به شما خیانت نمی کند. دلایل بسیاری وجود دارند که ممکن است باعث شوند که به آغوش دیگری پناه ببرد. احساس دوست داشته نشدن، احساس درک نشدن، عدم گذراندن وقت کافی با یکدیگر، و بسیاری مسائل دیگر می توانند این مشکل را به وجود بیاورند. هر کدام ازاین مشکلات در صورتی که درک و برطرف نشود می تواند به مرور زمان به خیانت طرفین منجر شود. با صحبت و زمان گذاشتن این مشکلات را یافته و به کمک یکدیگر راه حلی برای آنها بیابید.

 

6. برای وارد کردن خانواده ها به این مساله فکر کنید زیرا در بسیاری از موارد دانستن خانواده ها مشکل را دو چندان می کند زیرا آن ها می توانند کینه ها را برای مدت زمان بیشتری نگه دارند.

 

7. باید بدانید وضعیت زندگیتان بعد از خیانت با گذشته فرق کرده و باید درصدد بهبود وضع زندگی خود برآیید.

با خیانت همسر چگونه برخورد کنیم | بعد از خیانت همسر چه کنیم

8. باید بدانید زندگی هنوز ادامه دارد و به مرور زمان زندگی شما نیز از این آشفتگی در می آید و این گونه باقی نمی ماند پس خشم، عصبانیت، کشمکش، افسردگی گذرا است و باید با آن کنار بیایید.

 

9. دلیل واضحی برای بی وفایی یک فرد نمی توان در نظر گرفت . ممکن است بی وفایی به علت تربیت نادرست ، مشکلات زناشویی و….باشد.

 

10. دانستن نوع خیانت به درک مفهوم آن کمک می کند . برای فهمیدن نوع خیانت رسیدن به پاسخ این سوالات ضروری است . سوالاتی مانند اینکه آیا خیانت به یک شب ختم می شود و یا اعتیاد به برقراری رابطه جنسی بوده است ؟آیا خیانت به دلیل مشکلات زندگی بروز کرده؟ آیا خیانت صرفا برای خاتمه دادن به زندگی مشترک بوده؟

 

خیانت کردن به همسر به معنای واقعی کلمه زندگی خراب کن است و زوجینی که به همسران خود خیانت می کنند باید بدانند رابطه شان مثل چینی بند زده می شود. اگر همسرتان به شما خیانت کرده است باید بدانید با خیانت همسر چگونه برخورد کنیم و در مورد اینکه بعد از خیانت همسر چه کنیم در بالا توضیحات کاملی بیان شد.

برچسب‌ها:
جدیدترین مطالب