آیا من پولدار می شوم؟

آیا من پولدار می شوم؟

آیا من پولدار میشم

شاید این سوال در ذهن خیلی از مردان یا حتی زنان جوان پیش آید که آیا من پولدار می شوم و به ثروت بزرگی دست پیدا می کنم یا نه؟ پولدار شدن با نحوه کار کردن و نوع حرفه ای که انتخاب می کنید ارتباط دارد و اگر دوست دارید که پولدار شوید باید کارتان را درست انتخاب کنید. در ادامه جواب سوال آیا من پولدار می شوم را پیدا خواهید کرد.

 

بیشتر آنچه مردم ثروتمند را از مردم معمولی جدا می سازد، عوامل ذهنی است. افراد ثروتمند متفاوت از مردم عادی فکر می کنند. خبر خوب این است که موفقیت، مهارتی آموختنی است و هر کسی می تواند بیندیشد و عمل کند.

 

هارو اِکر که میلیونری خود ساخته است، در کتاب پرفروش اش به نام “اسرار ذهن میلیونر” به شناسایی کنش های ویژه ای از ذهن شخص میلیونر می پردازد، که می توانند به افزایش مهارت شما و همچنین افزایش پولتان بینجامد. هارواکر می نویسد:

 

1. برای پول تان برنامه دارید؟

اهداف ویژه ای را برای پول خود مشخص کرده اید؟ شما برای پولدار شدن باید آنچه می خواهید را مشخص سازید و به سوی آن خیز بردارید. همه ی آنچه لازم است انجام دهید تا به درآمد سالیانه و دارایی خالصی که هدف قرار داده اید برسید، شما باید به دنبال خلق فراوانی باشید نه حدی میانه. وقتی چارچوب زمانی برای دستیابی به این هدف ها تعریف می کنید، واقع گرا باشید ولی در همان حال، جاه طلب باشید و از این که خودتان را به چالش بکشید، ترسی به خود راه ندهید.

 

افراد ثروتمند، دست یابی به ثروت را هدف خود قرار داده اند. این موضوع، نیازمند تمرکز، جسارت، دانش و کوشش بسیار است، و در صورتی که شما اهدافی دقیق و چشم اندازی شفاف را برای خود ترسیم کرده اید، این قضیه امکان پذیر خواهد بود.

آیا من پولدار می شوم؟

2. با افراد ثروتمند رفت و آمد می کنید؟

با افرادی نشست و برخاست می کنید که از شما موفق تر هستند؟ چنین جایی می تواند یک باشگاه تنیس، گلف، سلامتی یا کسب و کار باشد و ایده ای که پشت سر چنین کاری قرار دارد این است که با افراد پولدار در محیطی اعیانی، نشست و برخاست داشته باشید.

 

اکِر توصیه می کند: «اگر هیچ راهی وجود ندارد که از پس هزینه پیوستن به چنین باشگاهی برآیید، به صرف قهوه یا چای در شیک ترین هتل شهرتان بپردازید». در این فضا راحت باشید و توجه داشته باشید که این مشتریان هیچ تفاوتی با شما ندارند.

 

دلیل اینکه چنین کاری جواب می دهد این است که افراد پولدار وقت شان را با کسانی می گذرانند که به همان اندازه یا بیشتر از آن ها ثروت دارند. رفت و آمد با افرادی که از شما موفق تر هستند، می تواند بطور بالقوه فکر شما را باز کند و درآمدتان را با جهشی بزرگ روبه رو سازد.

 

3. شخصیت پولدار شدن دارید؟

طی رفت و آمد روزانه خود به محل کار و در برگشت از آن، به پادکست ها گوش دهید تا شخصیت پولدار شدن را بلد شوید. همواره به خودآموزی و کسب دانش درباره صنعت خود، سرمایه گذاری، کارآفرینی و روانشناسی پول بپردازید. افراد ثروتمند مصمم هستند که همواره بیاموزند و رشد کنند.

 

ثروتمندترین فرد یاد گرفته است که چگونه با آموختن از کسانی که از او موفق تر و ثروتمندتر هستند، به موفقیت دست یابد. آنها حتی پس از اینکه به موفقیتی باورنکردنی هم دست یافتند به آموختن ادامه می دهند. اکِر تاکید دارد که «موفقیت، مهارتی آموختنی است.

 

او توضیح می دهد: این کار، شما را از مشکلات اندیشی به سوی راه حل اندیشی سوق می دهد. شما شانس خوبی برای حل مشکل دارید، و در وهله ی دوم، شما احساس به مراتب بهتری خواهید داشت. افراد پولدار مصمم هستند که با مشکلات، از مسیر اصلی خارج نشوند. آنها خود را به گونه ای بار آورده اند که از مشکلات شان بزرگ تر باشند.

 

راه ثروت، لبریز از دام ها و دشواری هاست، و درست به همین دلیل است که بیشتر مردم از پس آن برنمی آیند. راهی برای رویارویی با مشکلات تان بیابید، در این مسیر پیش روید و روی هدف های خود تمرکز کنید.

 

4. عادات روزانه افراد ثروتمند را دنبال می کنید؟

زندگی نامه شخصی را بخوانید که به طرزی باورنکردنی ثروتمند و موفق است. نگاهی به کتاب ریچارد برانسون به نام «درنگ نکن، انجامش بده» بیندازید. این کتاب ها را امتحان کنید: «تیتان: زندگی جان دی راکفلر»،«اندرو کارنگی»،«استیو جابز»،«گلوله برفی: وارن بافت و کسب و کار زندگی.» افراد موفق به دیگر افراد موفق نگاه می کنند، تا بدینوسیله از آنها انگیزه بگیرند.

 

5. چرا دوست دارید پولدار شوید؟

چرایی اهمیت ثروت اندوزی برای خودتان را یادداشت کنید. پس از اینکه آن را یادداشت کردید، پیوسته به این نوشته خود نگاه بیندازید. این نوشته می تواند یک بند ساده و کوتاه باشد ولی هر چه خاص تر، بهتر! افراد پولدار نسبت به موفقیت وسواس به خرج می دهند.

 

بیشتر بخوانید: چگونه پول زیاد در بیاوریم

 

آیا من پولدار می شوم؟

6. به استادان پول مراجعه کردید؟

برای آنچه که برایش تلاش می کنید و افرادی که آنها را دارا هستند، ارزش قائل باشید. «آنچه می خواهی را گرامی بدار.» به جای اینکه به افراد موفق دیگر حسادت ورزند، سپاسگزار آن ها هستند، چرا که آن ها برایشان الگویی در دستیابی به موفقیت می باشند. اِکِر توضیح می دهد که «سریع ترین و ساده ترین راه برای ثروت اندوزی این است که یاد بگیریم که افراد ثروتمند که استادان پول هستند، چگونه به بازی می پردازند.»

 

7. بیش از یک منبع درآمد دارید؟

یکی از سوالات تست “آیا من پولدار می شوم” این است که چند منبع درآمد دارید؟ به جز شغل عادی خود، ۳ منبع درآمد دیگر هم داشته باشید. فرصت هایی، بیشتر از آنچه فکر می کنید در انتظار شماست. این فرصت ها می تواند یک سرمایه گذاری باشد یا فرصت های کارآفرینانه. با مطالعه درباره راهبردهای سرمایه گذاری گوناگون شروع کنید و در کنار آن نگاهی هم به راه های خلاقانه برای پولسازی داشته باشید. کانون توجه ثروتمندان بر درآمد است.

 

8. نسبت به قبل بیشتر کار می کنید؟

کی پولدار میشم؟ جواب این سوال در خود شماست! باید ببنید نسبت به گذشته آسایش تان کمتر شده یا بیشتر؟! با سلب آسایش از خودتان، به راحتی و آسایش مالی خواهید رسید. شما باید به عمد تصمیماتی بگیرید که مایه سلب آسایش شما شود. تمرین کنید که از حوزه آسایش خود بیرون بیایید. به صحبت با افرادی بپردازید که در شرایط عادی با آنها سخن نمی گویید، درخواست حقوق بیشتر کنید یا قیمت های کسب و کارتان را بالا ببرید، یا هر روز یک ساعت زودتر برخیزید.

برچسب‌ها: ,

جدیدترین مطالب