دعای فوری برای پیدا شدن اشیا گمشده

دعای فوری برای پیدا شدن اشیا گمشده

دعای فوری برای اشیا گمشده را در این بخش برایتان آماده کرده ایم و اگر به دنبال ذکر برای پیدا شدن گمشده هستید از شما تقاضا داریم با سماتک همراه باشید. خواندن دعا برای پیدا شدن اشیا گمشده بسیار مجرب بوده و برای اجابت این دعاها بهتر است با خلوص نیت و طهنیت آنها را بخوانید. انشاالله شئ گمشده شما هم پیدا خواهد شد.

دعای فوری برای پیدا شدن اشیا گمشده

دعای فوری برای اشیا گمشده

بسیاری از ما در مواقعی ممکن است یکی از وسایل و یا حتی طلا را گم کنیم و در اینگونه مواقع بهتر است یک دعا برای پیدا شدن اشیا گمشده بخوانید و از خدا بخواهید آن چیز پیدا شود. ادعیه های بسیاری برای پیدا شدن گمشده از بزرگان آورده شده است و می گویند ختم چهار لعن برای پیدا کردن اشیا گمشده بسیار مجرب می باشد.

 

1. برای پیدا کردن اشیاء گمشده به تجربه رسیده لعن چهار ضرب را بر 100 سنگریزه هر کدام یک مرتبه بخواند و در چاه یا حفره ای بیندازد اثر می کند. متن دعای فوری برای اشیا گمشده به شرح زیر است:

 

اَللهُمَّ العَن عُمَرَ ثُمَّ اَبابَکَرَ وَ عُمَرَ ثُمَّ عُثمانَ وَ عُمَرَ ثُمَّ عُمَرَ ثُمَّ عُمَرَ

 

در نسخه دیگر مصراع آخر اَللهُمَّ العَن عُمَرَ می باشد.

 

2. شیخ کفعمی در کتاب “مصباح” این دعا را برای پیدا شدن فوری گمشده سفارش کرده است:

 

{یَا مَنْ لَا یَخْفَى [عَلَیْهِ]عَنْهُ مَکْتُومٌ وَ لَا یَشُذُّ عَنْهُ مَعْلُومٌ وَ لَا یُغَالِبُهُ مَنِیعٌ وَ لَا یُطَاوِلُهُ رَفِیعٌ ارْدُدْ بِقُدْرَتِکَ عَلَیَّ مَا فِی. قَبْضَتِکَ إِنَّکَ أَهْلُ الْخَیْرَاتِ وَ مِنْهَا اللَّهُمَّ یَا هَادِیَ الضَّالَّةِ وَ رَادَّ الضَّالَّةِ أَسْأَلُکَ بِعِزَّتِکَ وَ سُلْطَانِکَ أَنْ تُصَلِّیَ عَلَى مُحَمَّدٍ. وَ آلِ مُحَمَّدٍ وَ أَنْ تَرُدَّ عَلَیَّ ضَالَّتِی فَإِنَّهَا مِنْ عَطَائِکَ وَ فَضْلِکَ وَ رِزْقِک}

 

3. در کتاب مصباح کفعمی که یکی از معتبرترین کتاب‌های ادعیه و زیارت است، یک دعا برای پیدا شدن اشیا گمشده آورده شده است:

 

{نَادِ عَلِیّاً مَظْهَرَ الْعَجَائِبِ
تَجِدْهُ عَوْناً لَکَ فِی النَّوَائِب
کُلُّ هَمٍّ وَ غَمٍّ سَیَنْجَلِی
بِوَلَایَتِکَ یَا عَلِیُّ یَا عَلِیُّ یَا عَلِی}

دعای فوری برای پیدا شدن اشیا گمشده

دعا برای پیدا شدن فوری گمشده

این دعا، جزء کارآمدترین دعاها برای پیدا شدن سریع اشیا گمشده می باشد:

 

1. برای پیدا کردن فوری شی ء یا فرد گمشده بر چهار طرف کاغذی بنویسد: الشَّهِيدُ الْحَقُ

 

2. سپس نام گمشده را در وسط کاغذ ذکر کند.

 

3. نصف شب زیر آسمان رفته به آسمان نگاه کند و هفتاد مرتبه بگوید: الشَّهِيدُ الْحَقُ و سپس اسم آن شی ء یا شخص را بگوید البته که خیلی فوری پیدا می شود.

 

4. عدد کبیرش ۳۱۹ و وسطش ۴۰ و صغیرش ۴ است.

 

دعا برای پیدا شدن گمشده از امام رضا

حضرت علی بن موسی الرضا علیه اسلام در کتاب مکارم الاخلاق که از جمله کتاب‌های معتبر درباره‌ی آداب و اخلاق اسلامی است، نقل فرموده اند که وقتی چیزی یا کالایی از تو گم شد، این دعا را بخوان:

 

{وَعِندَهُ مَفَاتِحُ الْغَیْبِ لاَ یَعْلَمُهَا إِلاَّ هُوَ وَیَعْلَمُ مَا فِی الْبَرِّ وَالْبَحْرِ وَمَا تَسْقُطُ مِن وَرَقَةٍ إِلاَّ یَعْلَمُهَا وَلاَ حَبَّةٍ فِی ظُلُمَاتِ الأَرْضِ وَلاَ رَطْبٍ وَلاَ یَابِسٍ إِلاَّ فِی کِتَابٍ مُّبِینٍ}

 

و سپس زمزمه کن:

 

{اللَّهُمَّ إِنَّکَ تَهْدِی مِنَ الضَّلَالَةِ وَ تُنْجِی مِنَ الْعَمَى وَ تَرُدُّ الضَّالَّةَ فَصَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ وَ اغْفِرْ لِی وَ رُدَّ ضَالَّتِی وَ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِهِ وَ سَلِّم}

 

دعا برای پیدا شدن طلا فوری

برای رفع فراموشی و پیدا شدن طلای گمشده، می توان با توکل بر خدا، ادعیه های زیر را مورد استفاده قرار داد:

 

1. از حضرت علی علیه السلام نقل است: هر کس گمشده ای دارد دو رکعت نماز بخواند در هر رکعت بعد از حمد، سوره یس را قرائت کند. بعد از نماز بگوید:

 

اللَّهُمَ یَا هَادِیَ [رَادَّ] الضَّالَّةِ رُدَّ عَلَیَّ ضَالَّتِی

 

2. همچنین از امام باقر علیه السلام نقل شده است: دو رکعت نماز بخواند و بعد از نماز بگوید:

 

اللَّهُمَ رَادَّ الضَّالَّةِ هَادِیاً مِنَ الضَّلَالَةِ رُدَّ عَلَیَّ ضَالَّتِی .

 

3. همچنین سوره انعام برای پیدا شدن فوری طلای گمشده بسیار مجرب بوده و باید با خلوص دل خوانده شود. آیه‌ ۵۹ سوره‌ انعام برای پیدا شدن اشیا گمشده قیمتی مثل طلا بسیار سفارش شده است. البته در برخی از منابع دعای دیگری بعد از این آیه ذکر شده و گفته شده که آن دعا را بعد از خواندن این آیه زمزمه کنید. در این قسمت، آیه‌ ۵۹ سوره‌ انعام را ذکر کرده و پس از آن دعا را زمزمه می‌کنیم:

 

{وَ عِنْدَهُ مَفاتِحُ الْغَیْبِ لا یَعْلَمُها إِلاَّ هُوَ وَ یَعْلَمُ ما فِی الْبَرِّ وَ الْبَحْرِ وَ ما تَسْقُطُ مِنْ وَرَقَةٍ إِلاَّ یَعْلَمُها وَ لا حَبَّةٍ فی ظُلُماتِ الْأَرْضِ وَ لا رَطْبٍ وَ لا یابِسٍ إِلاَّ فی کِتابٍ مُبینٍ}

 

و کلیدهای خزائن غیب نزد اوست، کسی جز او بر آن آگاه نیست و نیز آنچه در خشکی و دریاست همه را می‌داند و هیچ برگی از درخت نمی‌افتد مگر آنکه او آگاه است و نه هیچ دانه‌ای در زیر تاریکی‌های زمین و نه هیچ تر و خشکی، جز آنکه در کتابی مبین مسطور است.

 

سپس این دعا را بخوانید:

 

{اللَّهُمَّ إِنَّکَ تَهْدِی مِنَ الضَّلَالَةِ وَ تُنْجِی مِنَ الْعَمَى وَ تَرُدُّ الضَّالَّةَ فَصَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ وَ اغْفِرْ لِی وَ رُدَّ ضَالَّتِی وَ صَلِّ‌عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِهِ وَ سَلِّم}

 

دعای پیدا شدن اشیا گمشده آیت الله بهجت

حضرت آیت الله بهجت در خصوص پیدا شدن وسایل و اشیاء گمشده ادعیه ای را بیان نموده اند و فرموده‌ اند که این دعا برای پیدا شدن اشیا گمشده را مرتب با خود زمزمه کنید:

 

{أَصْبَحْتُ فِی أَمَانِ اللَّهِ وَ أَمْسَیْتُ فِی جِوَارِ اللَّهِ}

 

همچنین در جایی دیگر دعای زیر را برای پیدا کردن گمشده و رفع فراموشی توصیه کرده‌ اند:

 

{اللهم انّی اسئلک یا مُذَکِّرَ الخیرِ و فاعلَهُ و الآمِرَ بِهِ اَن تُصلّیَ علی محمدٍ و آل محمد و تُذَکِّرَنی ما اَنسانیه الشیطان}

دعای فوری برای پیدا شدن اشیا گمشده

دعا برای پیدا شدن پول گمشده

1. اگر پول یا وجه نقد گم کرده اید در برخی از منابع، گفته شده‌ است که برای پیدا کردن پول و اشیاء قیمتی ذکر و دعای زیر را بخوانید:

 

۱۱۹ بار ذکر “یا حفیظ” را زمزمه کنید.

 

سپس ۱۱۹ مرتبه، آیه‌ی ۱۶ از سوره‌ی لقمان را زمزمه کنید:

 

{یَا بُنَیَّ إِنَّهَا إِنْ تَکُ مِثْقَالَ حَبَّةٍ مِنْ خَرْدَلٍ فَتَکُنْ فِی صَخْرَةٍ أَوْ فِی السَّمَاوَاتِ أَوْ فِی الْأَرْضِ یَأْتِ بِهَا اللَّهُ إِنّاللَّهَ لَطِیفٌ خَبِیرٌ}

 

ای فرزندم، خدا اعمال بد و خوب خلق را گر چه به مقدار خردلی در میان سنگی یا در (طبقات) آسمان‌ها یا زمین پنهان باشد همه را (در محاسبه) می‌آورد، که خدا توانا و آگاه است.

 

2. در کتاب مکارم الاخلاق آمده که جابر بن عبد الله انصاری از پیامبر روایت کرده که آن‌ حضرت به امام على (ع) دعای خاصی را معرفی کرد و فرمود: هرگاه بلایی به شما رسید و از ستم حاکمی ترسیدید و یا گمشده‌اى داشتید، وضوی کاملى بگیرید و دو رکعت نماز بخوانید و سپس دست‌ها را به طرف آسمان برای دعا بلند نمایید و بگویید:

 

یا عَالِمَ الْغَیبِ وَ السَّرَائِرِ یا مُطَاعُ یا عَلِیمُ
ای آگاه به غیب و پنهان ها، ای اطاعت شونده، ای آگاه

 

یا اللَّهُ یا اللَّهُ یا اللَّهُ یا هَازِمَ الْأَحْزَابِ لِمُحَمَّدٍ
ای خدا ای خدا ای خدا ای فراری دهنده احزاب (گروه های متحد) برای محمد

 

یا کَائِدَ فِرْعَوْنَ لِمُوسَى یا مُنْجِی عِیسَى مِنْ أَیدِی الظَّلَمَةِ
و ای کید و مکر کننده با فرعون برای موسی و ای نجات دهنده عیسی از دست ظالمان

 

یا مُخَلِّصَ قَوْمِ نُوحٍ مِنَ الْغَرَقِ
ای خلاصی دهنده قوم نوح از غرق شدن در طوفان

 

یا رَاحِمَ عَبْدِهِ یعْقُوبَ یا کَاشِفَ ضُرِّ أَیوبَ
و ای رحم کننده بر یعقوب و ای برطرف کننده گرفتاری از ایوب

 

یا مُنْجِی ذِی النُّونِ مِنَ الظُّلُمَاتِ یا فَاعِلَ کُلِّ خَیرٍ
و ای نجاتبخش یونس از ظلمات های شکم ماهی و قعر دریا و ای انجام دهنده همه خیرها

 

یا هَادِیاً إِلَى کُلِّ خَیرٍ یا دَالًّا عَلَى کُلِّ خَیرٍ
و ای نجاتبخش یونس از ظلمات های شکم ماهی و قعر دریا و ای انجام دهنده همه خیرها

 

یا آمِراً بِکُلِّ خَیرٍ یا خَالِقَ الْخَیرِ وَ یا أَهْلَ الْخَیرِ
و ای خالق همه خوبی ها و ای اهل خوبی

 

أَنْتَ اللَّهُ رَغِبْتُ إِلَیکَ فِیمَا قَدْ عَلِمْتَ وَ أَنْتَ عَلَّامُ الْغُیوبِ أَسْأَلُکَ أَنْ تُصَلِّی عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ
که خدای یگانه و یکتایی، به تو رو آورده ام و نیازم را می دانی که تو آگاه بر پنهان ها هستی از تو می خواهم که بر محمد و آل او درود بفرستی

 

سپس حاجت خود را می گویی و از خدا می خواهی گمشده ات پیدا شود.

 

نماز برای پیدا شدن گمشده

افراد زیادی هستند که به خاطر مال یا شی ء گمشده یا حتی چیزی که جای آن را فراموش کرده اند، دچار ناراحتی و اندوه شدید می شوند و در این مواقع شما می توانید علاوه بر خواندن ادعیه ها، چند رکعت نماز برای پیدا شدن گمشده تان بخوانید. همواره بزرگان دین اسلام علاوه بر ذکر ادعیه ها، نمازهایی را هم برای پیدا کردن گمشده بیان فرموده اند که در این بخش به شما معرفی خواهیم کرد:

 

1. از امام باقر علیه السلام نقل شده‌ است که هرگاه چیزی را گم کردی یا فراموش کردی که کجا قرار داده‌ای دو رکعت نماز به درگاه خداوند بجای آور و مشغول نیایش با پروردگارت شو و سپس این دعا را بخوان:

 

{اللَّهُمَ رَادَّ الضَّالَّةِ هَادِیاً مِنَ الضَّلَالَةِ رُدَّ عَلَیَّ ضَالَّتِی}

 

2. در مصباح کفعمی، نماز پیدا شدن گمشده آورده شده‌ است. نحوه اقامه‌ این نماز با نماز‌های دیگر تفاوتی ندارد:

 

ابتدا دو رکعت نماز بجا آورید؛

 

سپس این دعا را درحالی که دست‌هایتان رو به ستارگان آسمان است زمزمه کنید:

 

{یَا عَالِمَ السِّرِّ وَ یَا عَالِمَ الْغُیُوبِ وَ السَّرَائِرِ الْغَیْبِ وَ السَّرَائِرِ یَا مُطَاعُ یَا عَزِیزُ یَا عَلِیمُ یَا اللَّهُ یَا اللَّهُ یَا اللَّهُ یَا هَازِمَ الْأَحْزَابِ لِمُحَمَّدٍ صَلَّى اللَّهُ عَلَیْهِ وَ آلِهِ یَا کَائِدَ فِرْعَوْنَ بِمُوسَى یَا مُنَجِّیَ عِیسَى مِنْ أَیْدِی الظَّلَمَةِ یَا مُخَلِّصَ قَوْمِ نُوحٍ مِنَ الْغَرَقِ یَا رَاحِمَ عَبْرَةِ یَعْقُوبَ یَا کَاشِفَ ضُرِّ أَیُّوبَ یَا مُنْجِیَ ذَا النُّونِ مِنَ الظُّلُمَاتِ الثَّلَاثِ یَا فَاعِلَ کُلِّ خَیْرٍ یَا هَادِیاً إِلَى کُلِّ خَیْرٍ یَا دَالَّا عَلَى کُلِّ خَیْرٍ یَا خَالِقَ الْخَیْرِ وَ یَا أَهْلَ کُلِّ خَیْرٍ أَنْتَ اللَّهُ فَزِعْتُ إِلَیْکَ بِمَا قَدْ عَلِمْتَهُ وَ أَنْتَ عَلَّامُ الْغُیُوبِ أَسْأَلُکَ أَنْ تُصَلِّیَ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ}

 

3. در کتاب مکارم الاخلاق طبرسی، نماز برای پیدا شدن گمشده توصیه شده است. کلیت این نماز شبیه به سایر نماز‌های یومیه است اما اذکار متفاوتی برای این نماز توصیه شده است.

 

ابتدا دو رکعت نماز بخوانید و در هر رکعت بعد از سوره‌ی حمد، سوره‌ مبارکه یس را بخوانید. پس از پایان نماز دست‌هایتان را بلند کنید، مشغول نیایش با پروردگار شوید و بگویید:

 

{اللَّهُمَّ رَادَّ الضَّالَّةِ وَ الْهَادِیَ مِنَ الضَّلَالَةِ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ
وَ احْفَظْ عَلَیَّ ضَالَّتِی وَ ارْدُدْهَا إِلَیَّ سَالِمَةً یَا أَرْحَمَ الرَّاحِمِینَ
فَإِنَّهَا مِنْ فَضْلِکَ وَ عَطَائِکَ یَا عِبَادَ اللَّهِ فِی الْأَرْضِ وَ یَا سَیَّارَةَ اللَّهِ فِی الْأَرْضِ
رُدُّوا عَلَیَّ ضَالَّتِی فَإِنَّهَا مِنْ فَضْلِ اللَّهِ وَ عَطَائِه}

 

4. در کتاب جنه‌ الزمان یک نماز برای پیدا کردن اشیا گمشده سفارش شده‌ و مطابق با گفته‌ نویسنده‌، این نماز از زبان حضرت علی (ع) توصیه شده‌ است. یک نماز دو رکعتی بجا آورید. در هر رکعت بعد از سوره‌ی حمد سوره‌ی مبارکه یس را بخوانید. سپس دست‌هایتان را رو به آسمان بلند کنید و زمزمه کنید:

 

{اللَّهُمَ یَا هَادِیَ [رَادَّ]الضَّالَّةِ رُدَّ عَلَیَّ ضَالَّتِی}

 

جمع بندی

اگر چیزی را گم کردید که از یافتن آن ناامید شده اید توسل به دعا بهترین کار است. دعای فوری برای اشیا گمشده از بزرگان را با خلوص نیت بخوانید تا انشالله خیلی سریع گمشده تان را پیدا کنید.

برچسب‌ها:
جدیدترین مطالب