لاغری

لاغری

نیم نگاهی به گذشته

hpv

hpv

قرص b2 در آزمایش اعتیاد | قرص b2 در آزمایش نشان میدهد

قرص b2 در آزمایش اعتیاد | قرص b2 در آزمایش نشان میدهد

قرص b2 در آزمایش اعتیاد

قرص b2 یکی از داروهای موثر در ترک اعتیاد معتادین به مواد مخدر است که قرص b2 در آزمایش اعتیاد ممکن است تشخیص داده نشود . بسیاری از افراد آزمایش ادرار نمی دانند که آیا قرص b2 در آزمایش نشان میدهد یا نه؟ در ادامه درباره تاثیر قرص b2 در آزمایش اعتیاد بیشتر بحث خواهیم کرد. معمولاً در آزمایشگاه‌ها، برای آزمایش ازدواج و استخدام، اعتیاد فرد به مرفین، ترکیبات آمفتامین، متامفتامین و THC (حشیش) از طریق آزمایش ادرار مورد تست و ارزیابی قرار می‌گیرند. در این تست‌ها اعتیاد فرد به حشیش، ماری‌ جوانا، تریاک، هروئین،‌ شیشه، کدئین و مواردی از این دست قابل تشخیص است. متاسفانه برخی افراد مبادرت به استفاده از داروهایی همچون قرص b2 کرده و با این کار نتیجه تست آزمایش اعتیاد را آنگونه که خود می‌خواهند رقم می‌زنند. اما چرا در آزمایشات متداول ازدواج و استخدام، مصرف موادی همچون داروی «B» تشخیص داده نمی‌شود؟!

قرص b2 در آزمایش اعتیاد | قرص b2 در آزمایش نشان میدهد

در واقع وقتی فردی مصرف مواد مخدر را قطع می‌کند و با استفاده از این دارو سم‌زدایی را انجام می‌دهد، طبعتاً بدن وی از مواد مخدر تخلیه می‌شود و این به معنای آن است که در صورت انجام تست مرفین، نتیجه آزمایش منفی خواهد بود. البته در صورت درخواست دقیق‌تر، آزمایشات مربوط به مشتقات مرفین (مثل قرص b2) نیز صورت می‌گیرد اما اینکه برخی از افراد با تبلیغات سودجویانه افراد درگیر بیماری اعتیاد را ترغیب به استفاده از این قرص می‌کنند قطعا صحیح نیست. این افراد در ازای به دست آوردن منفعت مالی با این کار زمینه‌های سوء استفاده را برای دیگران فراهم کرده و تست‌های ازدواج و استخدام را که از اهمیت بسیار زیادی برخوردار هستند خدشه‌دار و بی اعتبار می‌کنند. با این کار ممکن است خانواده‌ها و نهادهای بسیاری زیان ببینند و از طرفی هم ممکن است افراد زیادی به امید اینکه بتوانند از تست اعتیاد به خوبی عبور کنند در دام اعتیادی به مراتب شدیدتر بیفتند.

 

اعتیاد از بیماری‌هایی است که آسیب‌های فردی و اجتماعی زیادی به دنبال دارد. درمان اعتیاد علاوه بر دارو نیازمند مداخلات روان درمانی و اجتماعی است. یک فرد معتاد برای هر کاری با مشکل مواجه می‌شود. حتی برای ازدواج و یا گزینش شدن در یک استخدام هم این اعتیاد اوست که راه را برایش می‌بندد. متاسفانه برخی افراد گول تبلیغات را خورده و از قرص b2 در آزمایش اعتیاد برای منفی شدن تست اعتیاد در آزمایش‌های عدم اعتیاد استفاده می‌کنند. نکته حائز اهمیت این است که مصرف این دارو به خصوص در دوزهای کنترل نشده می‌تواند حتی بدتر از ماده مخدری باشد که فرد قبلا مصرف می‌کرده است. این کار دقیقا مصداق عبارت از چاله بیرون آمدن و در چاه افتادن است. چراکه قرص b2 در آزمایش اعتیاد خود داروی ترک اعتیاد است و شما برای ترک داروی ترک اعتیاد، داروی جایگزین ندارید. در حال حاضر تعداد بسیار زیادی از بیمارانی که برای ترک اعتیاد به مراکز مربوطه مراجعه می‌کنند، به موادی مانند متادون و بوپرنورفین اعتیاد داشته و قادر به ترک آن نیستند.

قرص b2 در آزمایش اعتیاد | قرص b2 در آزمایش نشان میدهد

قرص b2 در آزمایش نشان میدهد

قرص b2 در آزمایش اعتیاد (Buprenorphine) یک داروی مسکن مخدر با احتمال وابستگی و اعتیاد مانند مورفین، کدئین، هروئین و متادون است و عوارض جسمانی و روانی مشابه و جدی دارد. از این دارو همانند متادون در جهت درمان اعتیاد و ترک اعتیاد استفاده می‌شود. دلیل استفاده از این دارو به عنوان یک نوع داروی ترک اعتیاد این است که در دوز خاصی خاصیت سم‌زدایی دارد. فراموش نکنید که قدرت قرص b2 ، تا 40 برابر بیشتر از مرفین است و بنابراین خود این دارو هم اعتیاد آور بوده و حتی در صورت استفاده نامناسب از بوپرنورفین می‌تواند منجر به بروز عوارض جدی و حتی مرگ شود. این دارو مانند سایر مواد مخدر عوارض خاص خود را دارد. قرص b2 در مواردی می‌تواند باعث کندی تنفس شده و به دلیل کاهش شدید عملکردهای تنفسی می‌تواند منجر به مرگ شود. از دیگر عوارض مصرف قرص b2 می‌توان به مواردی همچون سردرد، درد معده، تهوع، استفراغ و یبوست، احساس گرما و نفس تنگی، تعریق، ضعف و خستگی، کمردرد، اضطراب و افسردگی، اختلالات خواب و آبریزش بینی اشاره کرد. قرص b2 در آزمایش اعتیاد همانطور که در بالا هم گفته شد منفی خواهد بود و در هنگام گرفتن آزمایش اعتیاد حتما باید آزمایشات مربوط به قرص b2 گرفته شود در غیر اینصورت قرص b2 در آزمایش اعتیاد منفی است.

برچسب‌ها:

جدیدترین مطالب