آیا قرص b2 تست اعتیاد را مثبت میکند؟

آیا قرص b2 تست اعتیاد را مثبت میکند؟

آیا قرص b2 تست اعتیاد را مثبت میکند؟ قرص b2 یکی از داروهای موثر در ترک اعتیاد معتادین به مواد مخدر تریاک، شیشه و هروئین است که مصرف آن آزمایش اعتیاد ممکن است تشخیص داده نشود. بسیاری از افراد می خواهند بدانند که قرص b2 در آزمایش ازدواج نشان میدهد یا نه که در این مقاله پاسخ شما را خواهیم داد.

آیا قرص b2 تست اعتیاد را مثبت میکند؟

آیا قرص b2 تست اعتیاد را مثبت میکند؟

ایا قرص b2 باعث منفی شدن تست اعتیاد میشود؟ یکی از داروهای امروزی موثر در ترک مواد مخدر قرص b2 است که در کلینیک ترک اعتیاد برای افراد معتاد به برخی از مواد مخدر تجویز می شود تا بتوانند بدون درد و خماری اعتیاد خود را ترک کنند. حال سوالی که مطرح است این است که آیا قرص b2 تست اعتیاد را مثبت میکند؟

 

معمولاً در آزمایشگاه‌ها، برای آزمایش ازدواج و استخدام، اعتیاد فرد به مرفین، ترکیبات آمفتامین، متامفتامین و THC (حشیش) از طریق آزمایش ادرار مورد تست و ارزیابی قرار می‌گیرند. در این تست‌ها اعتیاد فرد به حشیش، ماری‌ جوانا، تریاک، هروئین،‌ شیشه، کدئین و مواردی از این دست قابل تشخیص است.

 

متاسفانه برخی افراد مبادرت به استفاده از داروهایی همچون قرص b2 کرده و با این کار نتیجه تست آزمایش اعتیاد را آنگونه که خود می‌خواهند رقم می‌زنند. اما چرا در آزمایشات متداول ازدواج و استخدام، مصرف موادی همچون داروی بوپرنورفین یا همان b2 تشخیص داده نمی‌شود؟!

آیا قرص b2 تست اعتیاد را مثبت میکند؟

در واقع وقتی فردی مصرف مواد مخدر را قطع می‌کند و با استفاده از این دارو سم‌ زدایی را شروع می کند، طبیعتاً بدن وی از مواد مخدر تخلیه می‌شود و این به معنای آن است که در صورت انجام تست مرفین، نتیجه آزمایش منفی خواهد بود. البته در صورت درخواست دقیق‌تر، آزمایشات مربوط به مشتقات مرفین (مثل قرص b2) نیز صورت می‌گیرد اما اینکه برخی از افراد با تبلیغات سودجویانه افراد درگیر بیماری اعتیاد را ترغیب به استفاده از این قرص می‌کنند قطعا صحیح نیست.

 

این افراد در ازاء به دست آوردن منفعت مالی با این کار زمینه‌های سوء استفاده را برای دیگران فراهم کرده و تست‌های ازدواج و استخدام را که از اهمیت بسیار زیادی برخوردار هستند خدشه‌دار و بی اعتبار می‌کنند. با این کار ممکن است خانواده‌ها و نهادهای بسیاری زیان ببینند و از طرفی هم ممکن است افراد زیادی به امید اینکه بتوانند از تست اعتیاد به خوبی عبور کنند در دام اعتیادی به مراتب شدیدتر بیفتند.

آیا قرص b2 تست اعتیاد را مثبت میکند؟

قرص b2 در آزمایش اعتیاد نشان می دهد

قرص b2 باعث منفی شدن تست اعتیاد میشود و افرادی که از این دارو برای ترک اعتیاد مواد مخدر استفاده می کنند باید بدانند که قرص b2 در آزمایش اعتیاد نشان داده نمی شود و نتیجه آزمایش منفی خواهد شد.

 

بوپرنورفین در اکثر آزمایش‌های دارویی دیده نمی‌شود، بنابراین بیمارانی که از آن به عنوان بخشی از درمان استفاده می‌کنند، می‌توانند نسبت به منفی شدن آزمایش اعتیاد اطمینان داشته باشند. در اکثر غربالگری‌های مواد افیونی برای مواد شبه مصنوعی مانند مورفین که معمولاً مورد سوء استفاده قرار می‌گیرند، آزمایش می‌کنند. این غربالگری ها داروها را با ساختار شیمیایی آنها تشخیص می دهند. بوپرنورفین (b2) یک داروی مصنوعی است که ساختار شیمیایی متفاوتی دارد و آزمایشگاه در یک تست اعتیاد معمولی آنرا تشخیص نخواهد داد.

آیا قرص b2 تست اعتیاد را مثبت میکند؟

اعتیاد از بیماری‌هایی است که آسیب‌های فردی و اجتماعی زیادی به دنبال دارد. درمان اعتیاد علاوه بر دارو نیازمند مداخلات روان درمانی و اجتماعی است. یک فرد معتاد برای هر کاری با مشکل مواجه می‌شود. حتی برای ازدواج و یا گزینش شدن در یک استخدام هم این اعتیاد اوست که راه را برایش می‌بندد.

 

متاسفانه برخی افراد گول تبلیغات را خورده و از قرص b2 برای منفی شدن تست اعتیاد استفاده می‌کنند. نکته حائز اهمیت این است که مصرف این دارو به خصوص در دوزهای کنترل نشده می‌تواند حتی بدتر از ماده مخدری باشد که فرد قبلا مصرف می‌کرده است. این کار دقیقا مصداق عبارت از چاله بیرون آمدن و در چاه افتادن است. چرا که این قرص خودش داروی ترک اعتیاد است و شما برای ترک آن، داروی جایگزین نخواهید داشت. در حال حاضر تعداد بسیار زیادی از بیمارانی که برای ترک اعتیاد به مراکز مربوطه مراجعه می‌کنند، به موادی مانند متادون و بوپرنورفین اعتیاد داشته و قادر به ترک آن نیستند.

آیا قرص b2 تست اعتیاد را مثبت میکند؟

قرص b2 در آزمایش ازدواج نشان میدهد

قرص b2 در آزمایش ازدواج نشان داده نمی شود و این یک داروی مسکن مخدر با احتمال وابستگی و اعتیاد مانند مورفین، کدئین، هروئین و متادون است که عوارض جسمانی و روانی مشابه و جدی برای فرد مصرف کننده دارد. از این دارو همانند متادون در جهت درمان و ترک اعتیاد استفاده می‌شود.

 

دلیل استفاده از این دارو به عنوان یک نوع داروی ترک اعتیاد این است که در دوز خاصی خاصیت سم‌زدایی از بدن فرد معتاد را دارد. فراموش نکنید که قدرت قرص بوپرنورفین، تا 40 برابر بیشتر از مرفین است و بنابراین خود این دارو هم اعتیاد آور بوده و حتی در صورت استفاده نامناسب و بدون تجویز پزشک می‌تواند منجر به بروز عوارض جدی و حتی مرگ شود.

 

درست است که بوپرنورفین در تست اعتیاد ازدواج نشان داده نمی شود اما این دارو مانند سایر مواد مخدر عوارض خاص خود را دارد و در مواردی می‌تواند باعث کندی تنفس شده و به دلیل کاهش شدید عملکردهای تنفسی می‌تواند منجر به مرگ شود. از دیگر عوارض مصرف b2 می‌توان به مواردی همچون سردرد، معده درد شدید، تهوع، استفراغ و یبوست، احساس گرما و نفس تنگی، تعریق، ضعف و خستگی، کمردرد، اضطراب و افسردگی، اختلالات خواب و آبریزش بینی اشاره کرد.

 

قرص ب2 در تست اعتیاد همانطور که در بالا هم گفته شد منفی خواهد بود و در هنگام گرفتن آزمایش اعتیاد حتما باید آزمایشات مربوط به قرص بوپرنورفین گرفته شود در غیر اینصورت نتیجه آزمایش منفی خواهد شد.

برچسب‌ها:

جدیدترین مطالب