لاغری

لاغری

hpv

hpv

دانستنی های جالب درباره پیچیدگی بدن انسان

دانستنی های جالب درباره پیچیدگی بدن انسان

یکی از پیچیده ترین سیستم های منظم را بدن انسان دارد و در اینجا شما دانستنی های جالب درباره پیچیدگی بدن انسان را خواهید خواند. گاز معده یک انسان معمولی در 24 ساعت به اندازه‌ای است که می‌تواند یک بادکنک کودک را کاملا باد کند.

 

در اینکه بدن انسان یک هزارتوی عجیب و پر از رمز و راز است هیچ شکی نیست. هر چقدر علم و آگاهی خود انسان بیشتر می‌شود بیشتر از دانستن این همه روابط عجیب در بدن خودش شگفت‌زده‌تر می‌شود.

 

1. چشمها قبل از خواب یک نوع پیشاب ترشح می‌کنند که در واقع مثل ادرار کردن قبل از خواب است.

 

2. شما در هر حالی دماغتان را می‌بینید اما مغزتان آن را نادیده می گیرد.

 

3. گاز معده یک انسان معمولی در ۲۴ ساعت به اندازه‌ای است که می‌تواند یک بادکنک کودک را کاملا باد کند.

 

4. ضربان قلب انسان وقتی که صورتش با آب تماس برقرار می‌کند آرام‌تر می‌زند. به این حالت واکنش شیرجه در بدن می‌گویند.

 

5. وقتی زن حامله دچار آسیب ناگهانی در برخی اعضای بدنش می‌شود مثل سکته قلبی، جنین از طریق بند ناف سلولهایی به عضو آسیب دیده می‌رساند تا به ان عضو کمک کند زودتر خوب شود.

 

6. سرعت خروج منی در هنگام ارگاسم ۴۳ کیلومتر در ساعت است.

 

7. زبان انسان تنها ماهیچه بدن است که به یک انتها وصل شده‌است.

 

8. هنگام استرس شدید خون انسان غلیظ می‌شود. به گزارش سماتک این کار در واقع لخته شدن خون را در هنگام حمله‌های فیزیکی تشویق می‌کند. به همین دلیل هم هست که استرس را از عوامل اصلی سکته قلبی می‌دانند.

 

9. بافتهای سلولی داخل چانه زن‌ها دقیقا مشابه بافتهای سلولی واژن آنهاست.

 

10. هنگام شکل گرفتن جنین در رحم مادر، سوراخ دهان بعد از شکل‌گیری سوراخ مقعد ایجاد می‌شود. احتمالا هم به همین دلیل تکامل آن فحش معروف آمریکایی‌ها همیشه بر زبانشان است!

 

11. درست لحظه قبل از استفراغ، دهان با بزاق پر می‌شود این اتفاق معمولا ۳۵ تا ۴۰ ثانیه قبل از استفراغ پیش می‌آید. دلیل آن این است که بزاق از دهان در برابر اسید موجود در استفراغ حفاظت می‌کند. همچنین پر شدن دهان با بزاق برای اطلاع از وضعیتی است که قرار است پیش بیاید، بنابراین انسان با پر شدن دهانش از بزاق در عرض ۴۰ ثانیه خودش را به نزدیکترین توالت و یا سطل آشغال می‌رساند.

 

جدیدترین مطالب