ترفندهای اصولی برای زیباتر شدن عکس سلفی

ترفندهای اصولی برای زیباتر شدن عکس سلفی

اگر می خواهید یک عکس سلفی جذاب و زیبا بگیرید باید ترفندهای اصولی برای زیباتر شدن عکس سلفی را یاد بگیرید. سلفی- Selfie- یا «عکس از خود» که به «عکاسی پرتره از خود» نیز معروف است، معمولاً توسط دوربین عکاسی یا دوربین موبایل توسط خود شخص گرفته می‌شود که این روزها تب آن به همه سرایت کرده است. گرفتن یک سلفی خوب قوانینی دارد. این که دوربین را مستقیم جلوی صورت تان بگیرید و دکمه آن را فشار دهید، کافی نیست. اگر می خواهید دوستانتان از تماشای عکس های شما لذت ببرند، این نکات را رعایت کنید.

 

1.    بهترین زاویه را پیدا کنید
هنگام گرفتن سلفی، زاویه های مختلف صورتتان را امتحان کنید. به عنوان مثال اگر کمی سرتان را به سمت چپ یا راست بچرخانید، عکس از حالت تخت بیرون می آید. حتی می توانید کمی دوربین را بالاتر از سرتان نگه دارید تا چشم هایتان برزگ تر و بینی تان کوچک تر نشان دهد.

 

2.    خریدتان را با دیگران به اشتراک بگذارید
شما حتی می توانید از طریق سلفی، چیز جدیدی را که خریده اید، از گوشواره گرفته تا مواد غذایی که اخیرا به آن علاقمند شده اید، با دیگران به اشتراک بگذارید. فقط لبخند را فراموش نکنید، هیچ کس چهره عبوس شما را دوست ندارد.

 

3.    روی یک چیز خاص تمرکز کنید
اگر می خواهید تصویری کلوزآپ از چهره خود بگیرید، روی یک بخش از صورتتان تمرکز کنید. مثلا اگر می خواهید چشم هایتان در عکس بدرخشد، تنها آنها را آرایش کنید و باقی اجزای صورتتان را طبیعی نگه دارید.

 

4.    حالات مختلف چهره تان را به نمایش بگذارید
مجموعه عکسی از حالات مختلف چهره تان تهیه کنید، آنها را در کنار هم بچینید سپس منتشر کنید. شاید عکس خندان شما به تنهایی جذاب باشد اما هنگامی که در کنار عکس های دیگر با حالات مختلف منتشر می شود، جذاب تر خواهد بود.

 

5.    عکسی تمام قد بگیرید
اگر می خواهید دیگران هم تفاوت اندام شما پس از باشگاه رفتن یا رژیم غذایی را درک کنند، عکسی تمام قد از خود بگیرید. فقط یادتان باشد در این تصاویر دیگر صورت تان مرکز عکس قرار نمی گیرد. کافی است مقابل آینه ای تمام قد بایستید و دکمه دوربین را فشار دهید. اگر یکی از پاهایتان را کمی خم کنید و شانه مخالف را کمی به جلو بیاورید، عکس تان جلوه بیشتری پیدا می کند. از قوز کردن بپرهیزید.

 

6.    گاهی خود واقعی تان باشید
شما همیشه عکس هایی از خودتان، همان شکلی که دیگران شما را می بینند، منتشر می کنید، اما خوب است گاهی از چهره بدون آرایش خود، مثلا زمانی که از خواب بیدار می شوید، عکس بگیرید تا دیگران هم با «چهره واقعی» شما آشنا شوند.

 

7.    پاهای تان را سوژه قرار دهید
اگر می خواهید کفش های جدیدتان را به دیگران نشان دهید، دوربین را به سمت پاهایتان بچرخانید. کادر را طوری تنظیم کنید که انتهای دوربین روی ران هایتان قرار گیرد.

 

8.    مدل های رایج را امتحان کنید
حتما با دیدن عکس های دیگران، بعضی از حالات رایج سلفی ها را شناخته اید. شما هم می توانید از آن مدل ها الگو برداری کنید اما در گذاشتن تگ هایتان کمی دقت کنید. مثلا اگر حالت خواب به خود گرفته اید، زیر آن بنویسید: «مثلا خوابم» تا دیگران هم شما را جدی نگیرند. یا هنگام غنچه کردن لب ها و گشاد کردن چشم ها که توسط اسنوکی و دوستانش شهرت یافته، تگ «duck face» را فراموش نکنید.

 

9.    به نور توجه کنید
نور در عکس برداری نقش مهمی دارد و سلفی نیز از آن مستثنی نیست. از گرفتن سلفی در مکان های تاریک یا زیر نور فلورسنت خودداری کنید و به جای آن به پنجره نزدیک شوید. دقت کنید که منبع نور مقابل صورتتان باشد. تا حد امکان از فلش زدن بپرهیزید.

 

10.    از دوربین پشتی گوشی استفاده کنید
بسیاری از گوشی ها دو دوربین دارند. یک در پشت و دیگری در جلو. سعی کنید از دوربین پشتی که وضوح بیشتری دارد، استفاده کنید. اگر چه چرخاندن آن و ندیدن چهره خود هنگام گرفتن عکس کمی سخت است، اما به کیفیت آن می ارزد.

 

11.    تا جایی که می توانید برای گرفتن سلفی از آینه استفاده نکنید
همان طور که می دانید آینه عکس شما را وارونه می کند و گوشی را نیز در عکس نشان می دهد. بنابراین تنها در مواقعی که می خواهید تمام قد عکس بگیرید، از آینه استفاده کنید.

 

12.    به پس زمینه عکس دقت کنید
بهترین سلفی ها در پس زمینه ای زیبا گرفته می شوند. بنابراین چه در خانه یا خارج آن، قبل از گرفتن عکس به دنبال بهترین منظره بگردید سپس مقابل او بایستید و عکس بگیرید. همیشه بهترین پس زمینه، طبیعیت است. در بهار شکوفه های درختان، در پاییز برگ های رنگارنگ و زمستان برف و یخ بهترین انتخاب است. اگر هم در خانه به سر می برید، اول از تمیزی آن اطمینان حاصل کنید. اگر به مطالعه علاقه دارید، کتابخانه پس زمینه مناسبی است یا حتی می توانید تابلویی از ستاره محبوب تان را انتخاب کنید.

 

13.    مراقب عکس خراب کن ها باشید
قبل از گرفتن عکس سلفی نگاهی به اطرافتان بیاندازید زیرا ممکن است هنگام گرفتن عکس ناگهان کودکی در حال فریاد از پشت شما رد شود و عکس تان را خراب کند.

 

14.    عکس های دسته جمعی بگیرید
سلفی گرفتن یک قانون دارد: شما خودتان باید در عکس باشید، اما قانون دیگری وجود ندارد. بنابراین می توانید افراد دیگری مانند دوست، خواهر، برادر یا حیوان خانگی تان را هم در تصویر راه دهید. هر چه تعداد افراد در عکس بیشتر باشد، تعداد اشتراک و لایک های آن بیشتر می شود.

 

15.    فیلترهای مختلف را امتحان کنید
شما می توانید از فیلترهای مختلفی که در اینستاگرام یا دیگر اپلیکیشن ها وجود دارد، استفاده کنید. البته تمام آنها گزینه مناسبی نیستند. بهترین نوع آن «black and white» و «sepia» است.

 

16.    عکس تان را ادیت کنید
کمی خلاقیت به خرج دهید و قبل از آپلود عکس، آن را ادیت کنید. مثلا قسمتی از پس زمینه را بردارید، اندازه و رنگ آن را تغییر دهید، قابی مناسب برایش پیدا کنید و شکل های مختلف را به آن اضافه کنید. 

 

برچسب‌ها:

جدیدترین مطالب